گروه خودروسازی سایپا، که از پایان سال ۱۳۹۹ عرضه شاهین دنده ای را آغاز کرده، تا امروز بیش‌ترین و بالاترین سطح گارانتی را در میان خودروهای ملی جدید به مشتریان خود اعطا نموده است.
با نگاهی به مدت زمان و نحوه پوشش گارانتی شاهین متوجه خواهیم شد که این سدان ملی، ضمانت طولانی تری را برای بخش قوای محرکه نسبت به رقبای همکلاس خود دارد.
سایپا شاهین به پیشرانه ۱/۵ لیتری توربوشارژ مجهز است که ۱۱۰ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۷۸ نیوتن متر تولید می کند.
با نگاهی به توان قابل ارائه این پیشرانه می توان متوجه شد که شاهین نسبت به رقبای هم‌قیمت خود بیش‌ترین سطح گشتاور را در اختیار راننده می‌گذارد.
در حال حاضر، رقبای هم‌قیمت این خودرو گشتاوری در بازه ۱۴۲ تا ۱۵۸ نیوتن متر را تولید می کنند. همچنین جعبه دنده این خودرو از نوع ۵F18 و ۵ سرعته دستی است که فناوری ساخت بالاتری را نسبت به سایر رقبای هم‌قیمت خود دارد و ساختار تعویض دنده جدید در آن رعایت شده است.
شاهین با وجود این که به عنوان یک سدان توربوشارژر شناخته می شود، دارای گارانتی ۶۰ هزار کیلومتری است که نسبت به رقبا ۲۰ هزار کیلومتر ضمانت قوای محرکه بیش‌تری دارد. همین مسئله نشان می دهد سایپا با نگاهی به آینده در شرایط تحریم و از سویی دیگر، ایجاد اطمینان خاطر برای مشتریانش، گارانتی خودروی جدید خود را نسبت به اکثر محصولات داخلی افزایش داده و سطح پوشش و خدمات جدیدی را برای خریداران شاهین در نظر گرفته است. باید به این نکته توجه داشت که امروز رقبای جدید شاهین دنده ای با گارانتی پایه وارد بازار شده اند و ضمانت فنی کم‌تری را نسبت به محصول جدید سایپا دارند.
در حال حاضر، پیش از ۱۲ هزار دستگاه شاهین دنده‌ای تیپ G وارد جاده های کشور شده اند و سایپا می خواهد به‌زودی تولید نسخه اتوماتیک این سدان ملی را آغاز کند.
شاهین دنده ای تیپ G به استانداردهای ایمنی و تصادف ECE مجهز است و اصول ایمنی عابر پیاده، فرایند تولید نوین و سامانه های یکپارچه خودرو در آن دیده می شود. دو کیسه هوای SRS، ترمزهای دیسکی جلو و عقب، ABS، EBD، BAS، رینگ آلومینیومی، سنسور نور، فرمان کمکی برقی، سنسور پارک و دوربین عقب، نمایشگر لمسی، سانروف، تریم داخلی چرم، تهویه اتوماتیک، آینه های تاشو برقی، چراغ روز، استارت دکمه ای، نمایشگر تعویض دنده، سنسور باد تایر و… از جمله ویژگی های شاهین دنده ای تیپ G به حساب می آید. به گفته مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا، نسخه اتوماتیک این خودرو با امکانات به مراتب بیش‌تری به دست خریداران خواهد رسید.
پایگاه خبری اسب بخاردر این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *