با پایان نظرسنجی ایلان ماسک برای فروش سهام خود در تسلا و انتشار نتایج آن، مدیرعامل میلیاردر این خودروساز آمریکایی برای پرداخت مالیات خود، ۱۰ درصد از سهام خود را در تسلا می‌فروشد.
نظرسنجی ایلان ماسک در مورد فروش ۱۰ درصد از سهام او در تسلا به پایان رسید و پاسخ مثبت است، زیرا ۵۷/۹ درصد از بیش از ۳/۵ میلیون رای‌دهنده، از این ایده حمایت کردند. به گزارش رویترز به نقل از insideevs، مدیرعامل تسلا حدود ۲۳ درصد از سهام این شرکت (از جمله اختیار معامله) را در اختیار دارد. ارزش این شرکت اخیراً از یک تریلیون دلار فراتر رفته است.
ایلان ماسک نوشت:
من برای پذیرش هر یک از نتایج آماده بودم.
گفته می‌شود که مدیرعامل میلیاردر تسلا برای پرداخت مالیات به پول نقد نیاز دارد. ماسک قبلاً گفته بود که باید تعداد زیادی گزینه برای سهام خود را در سه ماه آینده اعمال کند که این امر صورت‌حساب مالیاتی بزرگی ایجاد می‌کند. فروش بخشی از سهام او می‌تواند وجوهی را برای پرداخت مالیات آزاد کند.
ایلان ماسک می‌تواند ۲۲/۸۶ میلیون سهم را به قیمت ۶/۲۴ دلار بخرد که در ۱۳ آگوست سال آینده منقضی می‌شود. این اختیار می‌تواند منجر به سودی در حدود ۲۸ میلیارد دلار براساس قیمت پایانی تسلا در ۱۲۲۲/۰۹ دلار شود.
همان‌طور که می‌دانیم، او از گزینه‌هایی برای به دست آوردن سهام تسلا با قیمت نسبتا پایین استفاده می‌کند، اما مالیات اعمال شده مستلزم فروش بخشی از آن است. در نهایت ایلان ماسک تعداد سهام بیشتری خواهد داشت.
رویترز تخمین می‌زند که ۱۰ درصد از ۱۷۰/۵ میلیون سهم (تا ۳۰ ژوئن) حدود ۲۱ میلیارد دلار ارزش دارد. ما حدس می‌زنیم که این مبلغ برای پرداخت هرگونه مالیاتی کافی باشد. رویترز همچنین اشاره می‌کند که ایلان ماسک از کالیفرنیا به تگزاس نقل مکان کرده است، که باید مالیات کلی او را کاهش دهد (تگزاس مالیات بر درآمد ندارد).
بسیاری از سهام‌داران کوچک تسلا و طرفداران ایلان ماسک می‌‌ترسند که پس از اعلام این خبر، ارزش سهام آن‌ها پایین بیاید. نکته جالب این است که کیمبال ماسک، برادر ایلان ماسک، حدود یک روز قبل از نظرسنجی، ۸۸،۵۰۰ سهم خود را در تسلا طی روز جمعه فروخت.
ممد ژانگولر
ناکس خیلی باهوشه
کلا تو طرحهاش سودهی نداشته میدونه چجوری جمعش کنه
پویا
یعنی چی سود دهی نداشته؟؟؟ تمام میلیارد های دنیا ثروت اصلیشون همین سهام شرکت‌هاست. البته تو ایران بیشتر املاک و مستغلاته.
محمدرضا
یعنی فکر کرده ایران خودرو هست و بورس ایران
یا فکر کرده یه مشت اسکل سهامش رو به ۱ترلیون دلار رسوندن🤣
( Amirreza ) 🇩🇪 Mercedes Benz : Engineered to move the human spirit 🇩🇪
باور کن همین ایرانخودرویی که مسخرش میکنیم سودش از تویوتا و هیوندای و …. بالاتره ، چون اونا روی هر ماشین چند هزار دلار سود میکنن ، ولی اینا روی هر فرغون همونقدی که میفروشنش سود میکنن
ممد ژانگولر
یعنی داداش حبابیه هر لحظه شاید بترکه
اگر هم بترکه ایلان ماسک ضرر نمیکنه که
مردم و سهام گذارها ضرر میکنن
در ضمن فعلا برای توسعه کارخونه هاش پولو از مردم جلو جلو‌میگیره
نهایتش یکسال دوام بیاره اگر طرحاش سوددهی بالا نداشته باشه بعدش با فروش سهامهاش مجبوره جبران کسری کنه
زیاد سخت نیست حساب کردن 😉
porsche
دلال
heshmat021
چه باحال نظر سنجی میکنه که بفروشه یا نفروشه
چند وقت قبل هم گفته بودن با ۲ درصد سرمایه اش میشه مشکل گرسنگی جهانی رو حل یه توییت زد به مدیر بخش غذا یونیسف
گفت طرحتون رو بگین من سهام میفروشم اون ۲ درصد رو میدم برید گرسنگی رو حل کنید
Khosrow
😂😂 ..
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *