ب‌ام‌و X5 مدل ۲۰۲۲ اخیراً توسط موسسه بیمه ایمنی بزرگراهی آمریکا IIHS تست شده و توانسته امتیاز تاپ سیفتی پیک را به دست آورد. خودروها برای دست‌یابی به دو امتیاز ایمنی بالا یعنی تاپ سیفتی پیک و تاپ سیفتی پیک پلاس باید امتیازات خوب را در شش تست تصادف شامل اورلپ کوچک جلو سمت راننده، اورلپ کوچک جلو سمت سرنشین، اورلپ جلوی متوسط، برخورد جانبی، استحکام سقف و تست‌های حفاظت از سر را کسب کنند.

خودروها همچنین باید با سیستم پیشگیری از برخورد جلو در دسترس بوده و این سیستم نیز امتیاز پیشرفته یا عالی را در تست‌های خودرو به خودرو و خودرو به عابر پیاده کسب کند؛ اما آنچه مانع دست‌یابی X5 2022 به بالاترین امتیاز ایمنی شده چراغ‌های جلو بوده که طبق گفته IIHS این چراغ‌ها نتوانسته‌اند امتیاز خوب یا پذیرفتنی را در تمامی تریم‌ها به دست آورند.

IIHS می‌گوید چراغ‌های جلوی LED استاندارد شاسی‌بلند ب‌ام‌و نمی‌تواند چنین امتیازی را کسب کند و بنابراین X5 در رسیدن به امتیاز تاپ سیفتی پیک پلاس ناکام می‌ماند. البته باید گفت این خودرو را می‌توان با چراغ‌های LED تطبیقی و همچنین چراغ‌های لیزری سفارش داد که این چراغ‌های لیزری امتیاز کلی خوب را کسب می‌کنند اما از آنجایی که در تمامی تریم ها به کار نرفته‌اند بنابراین امتیاز کلی خودرو را بالا نمی‌برند.

با اینکه X5 2022 بالاترین امتیاز ایمنی ممکن را به دست نیاورده اما حتی در نسخه پایه هم ایمنی بسیار بالایی دارد. سیستم‌های پیشگیری از برخورد خودرو به خودرو و خودرو به عابر پیاده در X5 امتیاز عالی را کسب کرده است. نکته پایانی اینکه قیمت ب‌ام‌و X5 sDrive40i پایه از ۵۹۴۰۰ دلار شروع می‌شود و کافی است در سفارش این خودرو چراغ‌های LED آپشنال را انتخاب کنید تا بالاترین امتیاز ایمنی را در جیب داشته باشد.
محمد امین
آخه کی دلش میاد این ماشین رو نخره
هرکسی ۵۹ هزار دلار پول داره ، اگر این ماشین رو نخره ، از نظر شرعی ، گناه کبیره انجام داره و هیچوقت بخشوده نخواهد شد و بد تر از این گناه این هست که با ۵۹ هزار دلار پول ، تسلا مدل y بخری و این فرد مرگ دردناکی رو تجربه میکنه و شب اول قبرش براش بسیار سخت و دردناک میگزره
AMIR / ARMI
دیگه انقدر خودت لو نده که فن بی ام و هستی و از تسلا بدت میاد
و پشت عکس فراری قایم شدی
محمد امین
فعلا دیتا ندارم مجبورم این برند هارو دوست داشته باشم ، بعدا که دیتا ام زیاد شد تسلا فن میشم 😉
البته اگر ناراحت شدید من چاکر همه هستم
به قول کیمی رایکونن ، امیدوارم مزخرفی بینمون نباشه .. یعنی حس بدی وجود ندا شته باشه
ehsan fa
داداش من شاسی بلند ندوست پس اگه ۶۰ هزار تا داشتم هزارتا سدان خوب هست ۲۰۲۲ Volvo S60 Recharge یا جنسیس g80 آپشن دار یا سری ۳ فول آپشن یا سری ۵ آپشن معمولی یا انواع آیودی a6 یا حتی از آمریکایی ها کادیلاک ct4-v جگوار xf فول آپشن
مهردادکمال
این که متلاشی شده😂😂هرچند مشخصا سرنشینای این ماسین در ایمنی کاملن
Karl Benz
داداش این تصادف از ناحیه بغله و کامل از جلو نیست .
AMIN (M.A.S)
در تستای IIHS نصف قسمت جلوی ماشین و بخش راننده به سطح محکم برخورد میکنه و این باعث میشه نسبت به تستای EURO NCAP که تمام قسمت جلوی ماشین به سطح محکم (دیوار) برخورد میکنه تست خیلی سخت تر بشه و نتیجه در نگاه اول داغون به نظر میاد
در کل تستای IIHS نسبت به EURO NCAP تست های سخت تری هستن و از این نما ماشین ها اسیب پذیرتر دیده میشن
و ماشینی که ازIIHSحداکثر نمره رو میگیره قطعا از یوروانکپ هم حداکثر نمره رو میگیره
ABOLFAZL.RAHMANI
بالاخره بی ام و یه چیز خوب ساخت
Clean Energy
😐
Khosrow
ب‌ام‌و X5 مدل ۲۰۲۲ اخیراً توسط موسسه بیمه ایمنی بزرگراهی آمریکا IIHS تست شده و توانسته ارزش سهام تسلا رو چندصد درصد بالا ببرد 😂😂😂 ..
[email protected]@DRZ
در حال حاضر همین x5 زیبا ترین و از نظر بنده بهترین شاسی بلند بی ام و هستش . و خدا رو شکر هنوز به بی ام و های زشت ملحق نشده .
با اینکه طراحی داخلیش به نظرم کمی تکراری شده .
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *