بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: وقتی بازیکن تیم ملی از وسط زمین به نیمکت می‌گوید آرمشتان را حفظ کنید تا بازی را ادمه دهیم نشان دهنده ضعف نیمکت تیم اول فوتبال مملکت است.
به گزارش خبرورزشی، در آستانه اولین بازی دور رفت مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تیم ملی فوتبال کشورمان در دوحه خود را برای مصاف مقابل سوریه آماده می‌کند.
مهدی پاشازاده در گفت‌وگو با خبرورزشی، پیرامون بازی اخیر تیم ملی مقابل لبنان، شرایط حاکم بر تیم ملی و دراگان اسکوچیچ همچنین بازی پیش روی این تیم مقابل سوریه حرف زد:
دیدار تیم‌های ملی کشورمان و لبنان را چطور ارزیابی می‌کنید؟
من پیش از مصاف با لبنان گفته بودم که این تیم نمی‌تواند مشکلی برای ما به وجود بیاورد مگر اینکه ما خودمان برای خودمان مشکل تراشی کنیم که اتفاقاً این اتفاق رخ داد. ضمن اینکه تیم ملی فوتبال ما در چینش نفرات ایراد داشت.
چه ایرادی؟
ایراداتی در ترکیب تیم ملی دیده‌ام که نمی‌توانم آنها را بیان کنم. وقتی یک نفر به هر دلیلی به اردوی تیم ملی دعوت نمی‌شود و در حالی که ما همه بازی‌ها را تا پیش از آن با ۲ فوروارد بازی کرده بودیم چرا باید روش بازی را از دو فوروارد به یک فوروارد تغییر بدهیم؟ ضمن اینکه ما در خط هافبک نوراللهی و عزت اللهی را کنار هم داشتیم که هر دو به یک شکل بازی می‌کنند. از طرفی سامان‌قدوس ثابت کرده هر زمان از ابتدا در ترکیب تیم ملی به میدان رفته فوتبالش چنگی به دل نزده که اتفاقاً این بار نیز همین موضوع را اثبات کرد. از طرفی وحید امیری را به عقب آوردیم و در دفاع بازی دادیم و فقط خسته اش کنیم ولی وقتی او را به جلو بردیم دیدیم که با چند حرکت توی عمق چطور گره تیم ملی را باز کرد. اینها همه موارد واضح و مشخصی است که باید بابت چینش ترکیب تیم ملی به آن ایراد گرفت.
مسائل اتفاق افتاده در رابطه با مشکلات بین طارمی و اسکوچیچ را در کسب این برد دقیقه نودی چقدر دخیل می‌دانید؟
اصلا من نمی‌دانم چرا مسئله به اینجا کشیده شد. در واقع کاملا مشخص است که این موضوع مدیریت نشد. اگر بخواهیم در عمق این مسئله کنکاش کنیم من شخصاً غیر حرفه‌ای بودن اسکوچیچ را در آن دخیل می‌دانم. البته من مصاحبه اش را دیدم و ایرادی در آن نمی‌دانستم ولی در آن طرف طارمی هم حرف بدی نزده بود و به هر حال او هم نظرش را گفته بود که ما تاکتیک پذیر هستیم. ولی نمی‌توان ایرادی به مهدی گرفت چون به هر حال سرمربی تیم در این برهه نباید این حرف را می‌زد. من معتقدم طارمی باید دعوت می‌شد و با اسکوچیچ پشت یک میز می‌نشست و مسئله را بین خودشان حل می‌کردند. تاثیر منفی غیبت طارمی و اتفاقات اخیر را روی بازیکنانی مثل سردارآزمون و بیرانوند به وضوح دیدیم که هیچ یک در اندازه‌های خودشان نبودند.
چرا این موضوع اینقدر بزرگ شد؟
چون ما خودمان به آن دامن زدیم. مشکل اینجاست که ما همه دوست داریم درباره مسائل مختلف نظر بدهیم. در واقع هیچ اتفاق خاصی رخ نداده بود. طارمی هم بی انضباطی نکرد، توهین نکرد، حرف بدی به اسکوچیچ نزد. اسکوچیچ گفته بود ایرانی‌ها تاکتیک پذیری کمی‌دارند طارمی گفته بود که نه ما تاکتیک پذیریم. از آن طرف وقتی نگاه میکنیم و می‌بینیم لژیونرهای ایرانی در تیم‌های باشگاهی شان خوب هستند پس لابد تاکتیک پذیرند. اصلا احتیاجی نبود که به خودمان پشت پا بیندازیم. باید سرمان را بالا بگیریم و با قدرت به جلو برویم. باز هم معتقدم یکی مثل کریم باقری می‌توانست این مشکل را حل کند هرچند که گفته شد طارمی پاسخی به تماس کریم نداده است.
آقای اسکوچیچ! نگاه شما رنگی شده که قایدی را بازی نمی دهید؟ /سردار آزمون ضعف نیمکت تیم ملی را نشان داد/ ترکیب تیم ما پر از ایراد بود
اصلا چرا اسکوچیچ چنین حرفی را زد؟
یکی از مسائل همین است که من هم گفتم. در واقع اسکوچیچ تا اینجا خوب با تیم ملی نتیجه گرفته و نمی‌توان ایرادی به او گرفت. شاید یکی از دلایلی که اسکوچیچ تحت فشار قرار گرفته رزومه پشت سر اوست که اذیتش می‌کند. شاید اگر جای اسکوچیچ هر مربی دیگری  با کارنامه قوی‌تر بود و این نتایج را گرفته بود حالا همه به به و چه چه می‌کردند و شرایط با امروز فرق می‌کرد و دیگر کسی به این موضوع دامن نمی‌زد. باز هم معتقدم باید صبر کنیم و اجازه بدهیم خودشان این موضوع را بین خودشان حل کنند. این تیم کاندیدای ورود به جام جهانی است و می‌تواند با حضور در آن رقابت‌ها یک ملت را خوشحال کند. ضمن اینکه منفعت حضور تیم ملی در جام جهانی برای همه اهالی فوتبال است. از مسئولان بالایی تا پایین‌ترین رده فوتبال.
در جریان پست اینستاگرامی‌مشترک بازیکنان بعد از بازی با لبنان قرار دارید؟
بله. متاسفانه مشکلاتی که در صحبت‌های بازیکنان تیم ملی مطرح شد برای تیمی‌که خودش را برای جام جهانی آماده می‌کند، شرم آور است. بعید می‌دانم تیمی‌در مسیر جام جهانی چنین مشکلاتی داشته باشد که لباس‌های ۲ ماه قبلشان را خودشان بشورند و بپوشند. الان دیگر هندوستان و حتی همین لبنان هم چنین وضعیتی ندارند. این وضعیت در شان ورزش ما نیست.
مخاطب ملی پوشان از آن انتقادات تند، فدراسیون فوتبال بود یا وزارت ورزش؟
اگر قرار است ما فدراسیون را حرفه ای بدانیم بنابراین وزارت ورزش هیچ دخالتی نباید در امور فدراسیون داشته باشد. فدراسیون مستقل است و باید با تدارک خوب، تیم ملی را آماده مسابقات کند. پاداش بچه‌های تیم ملی را بدهد و نگذارد فکر آنها مشغول این مسائل بشود.
بازی با سوریه هم در پیش است. تیمی‌که همیشه برای ما دردسرساز بوده است. این دیدار را چطور پیش بینی می‌کنید؟
سوریه برای ما دردسر ساز بوده و البته همیشه هم به ما امتیاز می‌دهد. شاید یک تیم از لیگ ما هم به این مسابقه برود سوریه را شکست بدهد ولی به هر حال هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و من معتقدم موفقیت ما در این بازی به میزان تمرکز بازیکنان تیم ملی بستگی دارد. تمرکزی که البته در بازی با لبنان نداشتیم. وقتی یک بازیکن(سردار آزمون) از وسط زمین به نیمکت می‌گوید آرامش تان را حفظ کنید، می‌خواهیم یک گل دیگر بزنیم، نشان میدهد نیمکت ضعیفی بالای سر تیم ملی است. اگر این اتفاق با حضور هر مربی دیگری هم رخ می‌داد من این را می‌گفتم. بازیکن نباید به نیمکت اعلام کند که آرامش خودتان را حفظ کنید. همیشه برعکس است و این ضعف نیمکت تیم ملی است. بازهم ما باید با تمرکز بالا به میدان برویم.
صحبتی درباره تعویض‌های تیم ملی ندارید؟
من یک سوال از اسکوچیچ دارم. چرا مهدی قایدی را بازی نمی‌دهد؟ آیا قایدی مصدوم است؟ قائدی هم تاکتیک پذیر نیست؟ چرا او را جلوی کره در دقیقه ۹۰ به میدان می‌بریم؟ نکند نگاه‌ها به تیم ملی رنگی شده که قایدی را بازی نمی‌دهند. این سوالات عجیب ذهن ما را مشغول می‌کند که چرا کادرفنی تیم ملی با در اختیار داشتن بازیکنان اینچنینی تا این اندازه در تعویض کردن دچار مشکل است. چرا کریم انصاری‌فرد در دقیقه ۸۵ باید به میدان برود؟ قطعاً حضور قائدی در این بازی بین مدافعان لبنان ضریب اشتباهات آنها و گرفتن پنالتی برای تیم ملی را بیشتر می‌کرد. باز هم می‌گویم امیدوارم نگاه‌ها به بازیکنان تیم ملی رنگی نباشد.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *