فاکسکان یک قدم به تأسیس کارخانه تولید خودرو نزدیک شد زیرا به‌صورت رسمی کارخانه تولید شرکت لوردزتاون موتورز را با مبلغ ۲۳۰ میلیون دلار خریداری کرد. این شرکت همچنین با تولید پیکاپ الکتریکی لوردزتاون موتورز اندورانس که رقیب ریویان R1T است موافقت نموده است. شایان ذکر است اولین بار لوردزتاون موتورز در سال ۲۰۱۹ کارخانه اوهایو را از جنرال موتورز خریداری نموده بود.

برنامه‌های این دو شرکت برای توافق در ماه سپتامبر اعلام شده بود و دهم نوامبر تائید شد چارچوب کلی برنامه شکل گرفته است.
کارخانه اوهایو اولین تأسیسات خودرویی فاکسکان خواهد بود اما دومین تلاش این شرکت برای حضور در صحنه ساخت و تولید آمریکا محسوب می‌شود. این تأمین‌کننده تایوانی در سال ۲۰۱۷ برنامه‌هایی برای سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری روی تأسیسات تولید LCD با مساحت چند میلیون مترمربعی داشت که باعث ایجاد ۱۳ هزار شغل در ایالت ویسکانسین می‌شد؛ اما فاکسکان به زودی زیر قول‌های خود زد و این سرمایه‌گذاری را تنها به ۶۷۲ میلیون دلار و ایجاد شغل برای ۱۴۵۴ نفر کاهش داد.

توافق بین فاکسکان و لوردزتاون موتورز در آوریل ۲۰۲۲ نهایی خواهد شد. این شرکت قبلاً ۵۰ میلیون دلار از سهام لوردزتاون را خریداری کرده است. انتظار می‌رود ۱۰۰ میلیون دلار دیگر در ۱۸ نوامبر و دو پرداختی ۵۰ میلیون دلاری دیگر در فوریه و آوریل سال آینده پرداخت شود. فاکسکان همچنین تضمین خرید ۱.۷ میلیون سهم لوردزتاون با قیمت هر سهم ۱۰.۵۰ دلار را در سه سال آینده ارائه کرده است.

این دو کمپانی علاوه بر تولید پیکاپ الکتریکی اندورانس اقدام به طراحی و توسعه مشترک خودروهای تجاری برای بازارهای بین‌المللی و آمریکا خواهند کرد. احتمال دارد محصول جدید فیسکر نیز در همین کارخانه تولید شود.
کوبیده
بنظر خوش قول نمیان
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *