پراید جزو خودروهایی در کشور است که در صدر آمار تصادفات قرار دارد.
متأسفانه این خودرو به دلیل داشتن بدنه و سیستم ترمز ضعیف، در هر تصادفی که بین پراید و هر خودروی دیگری روی داده، علاوه بر اینکه بیشتر بدنه از بین رفته، حداقل یکی از سرنشینان آن هم فوت یا دچار نقص عضو شده است. مساله اینجاست که در بیشتر مواقع هم راننده پراید مقصر بوده و در صورت بروز حادثه باید خسارت جانی و مالی وارد شده به طرف مقابل را هم بپردازد. این جدا از خسارت‌هایی که به بدنه خودروی خود راننده پراید وارد شده است. همه دارندگان خودرو از ضرورت بیمه شخص ثالث آگاه هستند. خوشبختانه در چنین موقعی حداقل مالک پراید می‌تواند با بیمه شخص ثالث، خسارت‌های وارد شده به شخص ثالث را جبران کند؛ البته به شرطی که پوشش مناسبی را انتخاب کرده باشد. مگر می‌شود خودروی پراید داشت و نسبت به میزان نرخ بیمه شخص ثالث و پوشش‌های آن بی‌توجه بود؟
اما چرا باید به بیمه شخص ثالث پراید نسبت به بقیه خودروها توجه بیشتری شود؟
بیمه‌های خودرو در ایران در سه دسته: بیمه بدنه ، بیمه شخص ثالث و بیمه حوادث سرنشین جای می‌گیرند. بیمه شخص ثالث، بیمه‌ای دارای ضرورت قانونی برای همه دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی است. طبق ماده یک قانون بیمه شخص ثالث، همه رانندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی ملزم به خرید بیمه شخص ثالث هستند. لذا رانندگان خودرو نیز از این قاعده قانونی مستثنی نخواهند بود.
بیمه شخص ثالث پراید خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به شخص ثالث و همچنین راننده مقصر (پراید) را پوشش می‌دهد. در حقیقت اگر راننده پراید مقصر باشد و حق بیمه خود را به موقع پرداخت کند، در صورت تصادف و آسیب به شخص ثالث، بیمه‌گر خسارت‌های جانی و مالی وارد شده را جبران خواهد کرد. اشخاص ثالث شامل راننده و سرنشینان خودرو یا راکب موتور و ترک‌نشین مقابل، عابر و همچنین دیگر سرنشینان خودروی خود راننده مقصر است.
بیمه شخص ثالث دو نوع خسارات مالی و جانی یا همان خسارات بدنی شخص ثالث را پوشش می دهد و بیمه‌گر متعهد به پرداخت حداکثر پوشش بیمه شخص ثالث اتومبیل برای جبران خسارت های جانی و مالی مطابق حداکثر تعهدات توافقی در بیمه‌نامه شخص ثالث است..
خسارت مالی: خسارت‌هایی که به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث.چنین خسارت هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می گردد.
خسارت بدنی: خسارت های جانی اشخاص ثالث که شامل فوت، نقص عضو و هزینه های پزشکی ناشی از حادثه با موضوع بیمه باشد.خسارت بدنی پرداختی یا همان دیه یا ارش (دیه ای که مقدار آن در شرع مقدس مشخص نشده است) به نوع صدمه بدنی مانند شکستگی ، نقص عضو و از کار افتادگی جزئی یا کلی ـ موقت یا دائم ـ دیه فوت و هزینه معالجه اشخاص ثالث در اثر حوادث تحت پوشش بیمه شخص ثالث بستگی دارد. رانندگان انواع ماشین و اتومبیل با خرید بیمه شخص ثالث ماشین می‌توانند تا حد زیادی، خسارت تصادفات  و حوادث رانندگی را کاهش دهند.
برای مالکان خودروی پراید، قیمت بیمه شخص ثالث اهمیت زیادی دارد. از آنجا که نرخ تصادف پراید از بقیه بیشتر است، برای همین مالکان باید این نوع خودرو به دنبال بیمه‌نامه‌ای باشند که بیشترین پوشش را داشته باشد. بیمه مرکزی حداقل و حداکثر نرخ بیمه شخص ثالث را هر سال می‌کند. نرخ پوشش پایه برای تمامی شرکت‌های بیمه‌گر یکسان است؛ اما تفاوت در نرخ حداکثر است که هر شرکتی می‌تواند بنا بر عواملی، حداکثر پوششی را اعلام کند. در حالت کلی، عوامل مؤثر بر قیمت بیمه شخص ثالث پراید شامل موارد زیر است:
رانندگان انواع خودروی پراید می‌توانند برای استعلام یا خرید بیمه شخص ثالث پراید به لینک زیر مراجعه نمایند:
https://bimeh.com/thirdparty/pride
پراید از جمله خودروهایی است که نرخ تصادف بالایی دارد. اگر روزانه به اخبار حوادث سر بزنید، حداقل یک تصادف بین پراید و خودروی دیگر یا عابر روی داده که متأسفانه باز هم حداقل یک نفر فوت شده است. در چنین مواقعی، اگر راننده پراید به موقع بیمه‌نامه خود را تمدید کرده باشد، می‌تواند از آن برای جبران خسارت جانی و مالی استفاده کند.
بیشتر مالکان پراید به دلایلی از جمله مشغول بودن یا فراموش کردن و همچنین دور بودن مرکز فروش بیمه به محل زندگی یا کار آن‌ها، توجهی به تمدید به موقع بیمه شخص ثالث بیمه خود نمی‌کنند. از آن‌جا که بیمه شخص ثالث برای دارندگان انواع ماشین از جمله پراید اجباری است، ما پیشنهاد می‌کنیم برای صرفه جویی در وقت خود به یکی از سامانه‌های معتبر فروش آنلاین بیمه خودرو نظیر بیمه دات کام مراجعه نمایید. 
رانندگان و مالکان خودروی پراید می‌توانند با استفاده از https://bimeh.com/ ، سامانه آنلاین فروش انواع بیمه‌نامه، می‌توان در زمانی فوق‌العاده سریع و بدون نیاز به مراجعه حضوری، به صورت اینترنتی انواع بیمه‌نامه‌های شخص ثالث را استعلام و مقایسه و سپس بهترین بیمه شخص ثالث پراید مناسب خود را انتخاب و خریداری کنند. برای خرید فقط کافی به  سایت bimeh.com مراجعه نمایید.
اطلاعات تماس:
نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶
کد پستی ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰
شماره های تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲
پست الکترونیکی: info@bimeh.comتارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *