محمد عسگری
با لغو افزایش قیمت خودروهای داخلی در کارخانه که با دستور مستقیم ریاست جمهوری انجام شد به دلیل اینکه دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا مجوزی برای انجام این افزایش قیمت نداشتند. با مشخص نبودن وضعیت شورای رقابت و طولانی شدن وضعیت اعلام قیمت خودرو در کارخانه به دلیل اینکه در حال حاضر ارگان و یا سازمانی برای تعیین قیمت جدید محصولات داخلی خودروسازان به صورت مشخص تعیین نشده است، تصمیم گرفته‌شده که از این به بعد دیگر شورای رقابت و یا سازمان حمایت که در سال‌های اخیر مسئول قیمت‌گذاری خودروها بودند کنار گذاشته شوند و به‌جای این سازمان‌ها مسئولیت به ستاد تنظیم بازار واگذار شود.
نکته ابهامی که در این زمینه وجود دارد این است که خودروسازان با توجه به مجوزی که از کمیته خودرو و وزارت صمت اخذ کرده بودند نسبت به افزایش قیمت محصولاتشان اقدام کردند، ولی به‌یک‌باره همه این مجوزها لغو شدند و دلیلی برای این موضوع هم ذکر نشد.
وزیر صمت گفت: بررسی قیمت‌گذاری خودروها به ستاد تنظیم بازار سپرده‌شده است و این ستاد درباره این موضوع تصمیم‌گیری خواهد کرد.
سید رضا فاطمی امین با تأکید بر حمایت همه‌جانبه دولت از صنایع خودروسازی کشور اظهار کرد: سودآوری این صنعت برای دولت سیزدهم اولویت ویژه‌ای دارد و ما با تمام توان این هدف را پیگیری می‌کنیم.
وزیر صمت گفت: یکی از اهداف اصلی که این وزارتخانه با همکاری دیگر دستگاه‌ها و اهتمام خودروسازان کشور پیگیری می‌کند، افزایش تیراژ و تولید خودرو است.
وی با اشاره به اخباری که درباره تعیین قیمت خودروها در روزهای اخیر منتشرشده است، افزود: بررسی قیمت‌گذاری خودروها به ستاد تنظیم بازار سپرده‌شده است و این ستاد درباره این موضوع تصمیم‌گیری خواهد کرد.
اواخر هفته گذشته شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران‌خودرو قیمت محصولات داخلی را بین 15 تا 19 درصد (4 میلیون تا 56 میلیون تومان) افزایش داده بودند که واکنش‌های زیادی از سوی مردم در پی داشته است. توجیه خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو افزایش هزینه‌ها و تولید همراه با زیان اعلام‌شده است و مبنای افزایش قیمت هم تورم بخشی اعلامی بانک مرکزی بوده است.
با توجه به دستور رئیسی در خصوص افزایش نیافتن قیمت‎ها و این‌که ستاد تنظیم بازار برای افزایش خودرو مصوبه‌ای نداشته است، وزارت صمت به خودروسازان دستور داد که هرگونه افزایش قیمت خودرو ملغی شود.
با کاهش هیجانات در بازار خودرو قیمت محصولات داخلی هم از روند افزایشی خارج و وارد فاز کاهش قیمت شده است. با نگاهی به قیمت محصولات سایپا در بازار مشاهده…
قیمت خودروهای داخلی در بازار در هفته گذشته وارد فاز افزایشی شد و در روزهای انتهایی هفته از کنترل خارج شد و قیمت‌های اعلامی از طرف مالکین بسیار عجیب و…
با دستور مسقیم رییسی افزایش قیمت خودرو در محصولات داخلی دو خودروساز بزرگ کشور لغو شد. این دستور در پی ایجاد اعتراضات فراوان در نحوه اعلام و اجرای این افزایش…
دو خودروساز بزرگ کشور سایپا و ایران خودرو، در روزهای سه شنبه و چهار شنبه هفته گذشته به ترتیب نسبت به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کردند. این اقدام خودروسازان…
این روز ها دیگر شنیدن خبرهای عجیب عادی شده است و نباید دیگر از مواجه شدن با بعضی از اخبار احیانا شوکه بشویم و یا متعجب. در روزگاری که ایران…
قیمت محصولات ایران خودرو از طرف این شرکت گران شد. اینکه مجوز داشتند و یا خیر بحث فعلی ما نیست. نکته ای که می خواهیم بررسی کنیم در این مطلب…
من سال ۹۴ ۴۰۵ صفر خریدم چون پولم اونقدر نبود که اونموقع پرشیا صفر بخرم…
سوال بنده اینه به غیر از ۴۰۵ های جی ال ایکس تیوفایو که سفید رنگ…
نخرید بااین قیمت .خیلی گرونه وارزش خریدنداره.تمام زندگیتوتحت شعاع قرارمیدیدکه آخرسر خودروچینی بامشکلات خاص خودش…
خدا ازتون نگذره
میگم باباایناچه فکرمیکننددرباره ملت ایران باباجان این ملت یه روزی بهترین باکلاس ترین ماشینا راسوارمیشده…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمام حقوق این وبسایت برای بانک اطلاعات خودرو محفوظ است.
طراحی و برنامه نویسی توسط : Car.ir

source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *