پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید در ماجرای طارمی و اسکوچیچ هیچکدام مقصر نیستند اما …
به گزارش خبرورزشی، با وحید قلیچ پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص شرایط این روزهای پرسپولیس و تیم ملی و همچنین ماجرای اختلاف طارمی و اسکوچیچ گفت و گویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید.
بازی تیم ملی مقابل لبنان را چطور دیدید؟
خیلی استرس کشیدیم تا بردیم. پیروزی دلچسبی بود و دم بچه ها و کادر فنی گرم. خودم فکرش را نمی کردم بعد از خوردن گل بتوانیم به این شکل به بازی برگردیم. به هرحال وقتی یک گل عجییب دریافت می کنید؛ روحیه تیم از هم می پاشد و کار سخت می شود. با این حال باید از بازیکنان و کادر فنی تیم ملی تشکر کنیم که تا آخرین لحظه جنگیدند و این برد مهم را به مردم ایران هدیه دادند.
در مورد گلی که تیم ملی دریافت کرد بیرانوند مقصر بود؟
نه اصلا تقصیری نداشت. همه فکر می کردند توپ به بیرون رفته و اوت شده است. علیرضا هم همین فکر را می کرد. من فکر می کنم توپ اوت شده بود ولی باد باعث شد تا به زمین برگردد. این ضربه بازیکن لبنان شبیه شوت‌های روبرتو کارلوس بود که ناگهان تغییر مسیر می داد و وارد دروازه می شد. بیرانوند بهترین گلر ایران و آسیا است و کارش حرف ندارد.
بعضی ها معتقدند برای دیدار بعدی شاید عابدزاده یا نیازمند درون دروازه قرار بگیرند. نظر شما چیست؟
مگر برای یک گل گلر را عوض می کنند؟ من هم با نیازمند و هم با عابدزاده کار کردم؛ هیچکدام در حد بیرانوند نیستند و علیرضا بهترین گلر ایران است. هیچ گلری در ایران در حد و اندازه های بیرانوند نیست و آن هایی که از او انتقاد می کنند چیزی از گلری نمی دانند. علیرضا حتی اگر در تیم باشگاهی اش هم بازی نکند باز هم باید گلر فیکس تیم ملی باشد چون از بقیه بهتر است.
در ماجرای اختلاف طارمی و اسکوچیچ حق را به کدام می دهید؟
به نظرم هیچکدام مقصر نیستند. مدیران باید به خوبی مدیریت می کردند تا کار به اینجا نکشد. اسکوچیچ خیلی مربی خوبی است و من به شخصه با او و تیمش خیلی حال کردم. بهترین نتایج را گرفته و طبیعی بود که بخواهد به فکر آرامش تیمش باشد. از آن طرف مهدی هم بهترین فوتبالیست تیم ملی است و خیلی تا اینجا به ما کمک کرده است. حیف است او در تیم ملی حضور نداشته باشد. حالا اگر اختلافی هم به وجود آمده نباید آنقدر بزرگ می شد و همان موقع باید یک جلسه می گذاشتند و قضیه را حل می کردند.
ولی طارمی جواب تلفن کریم باقری را نداد.
خب حتما متوجه تماسش نشد یا نتوانست جواب بدهد. اصلا مگر خود کریم باقری جواب تلفن می دهد؟ ۱۰۰ بار به او زنگ زدم و پیام دادم ولی جواب نداد. حتی به او گفتم حداقل در اینستاگرام ما را لایک کن ولی باز هم این کار را نکرد. اصلا طارمی دوست نداشت جواب بدهد و یا خوشش نیامد که جواب باقری را بدهد این موضوع به کسی مربوط نیست.
شرایط پرسپولیس را در این فصل چطور می بینید؟
خب پرسپولیس قهرمان ایران است و بهترین نفرات را در اختیار دارد. برای همه تیم های بزرگ پیش می آید که در یک مقطع دچار افت شوند و خوب نتیجه نگیرند. به نظرم پرسپولیس برمی گردد و باز هم مدعی اول قهرمانی است. البته این را هم باید در نظر گرفت که سایر تیم ها هم هزینه کرده و قوی تر شده اند. بقیه تیم ها تلاش می کنند تا پرسپولیس قهرمان نشود و همین موضوع کار را سخت می کند. یحیی مربی خوبی است و یک دستیار عالی به نام حمید مطهری کنارش دارد که همیشه مشاوره های خوبی می دهد. امیدورام حمید دوباره به یحیی کمک کند و این تیم به روند خوبش برگردد.
بعضی از پیشکسوت های استقلال مدعی شدند چون سلطانی فر رفته، پرسپولیس نمی تواند دیگر قهرمان شود. نظر شما چیست؟
بگذارید آنها هرچه می خواهند بگویند. آنقدر در این سالها باختند و جام نگرفتند دست به هرکاری می زنند و هرچیزی را می گویند. فکر کنم خیلی به آنها فشار آمده است. اصلا از قول من به آنها بگویید سلطانی فر کاری می کرد که پرسپولیس قهرمان شود ولی شما با بابا حمید تا ۱۰ سال دیگر هم رنگ جام را نمی بینید و قهرمان نمیشوید. وزیر جدید از همین روزهای اول برای تیم محبوبش همه کار کرد ولی باز هم این تیم قهرمان بشو نیست.
هواداران پرسپولیس نگران وضعیت تیمشان هستند. نه مدیرعامل دارند، نه اسپانسر دارند و نه می توانند بازیکن بخرند. در این خصوص چه صحبتی دارید؟
من نمی دانم این صدری چه کاری می کند. چند ماه است فقط امروز و فردا می کند. وزارت ورزش هم چون برای تیم محبوبش وقت می گذارد دیگر وقتی ندارد به داد پرسپولیس برسد. صدری یکماه است می گوید طی ۷۲ ساعت آینده پول کالدرون را می دهیم و همه مشکلات را حل می کنیم ولی خبری نیست. فکر کنم خودم باید یکسری صحبت ها را با صدری انجام دهم ولی اینجا نمی توانم بگویم. به نظرم صدری چند کلیپ خوب و پرمحتوا لازم دارد که باید برایش آماده کنم.
صحبت از کلیپ و فضای مجازی شد به نظر می رسد هنوز مشکلات شما با برادران مجیدی حل نشده است.
این دو برادر هوادارانشان را می خرند تا به من فحاشی کنند. تا موقعی که مجیدی عذرخواهی نکند ولش نمی کنم. همین آقای کمک سرپرست سابق کاری کرد تا صفحه ای که با آن خرجم را در می آوردم از بین برود. به همین خاطر من بی خیال آنها نمی شوم و حالاحالاها با این دو کار دارم. من آدمی نیستم به کسی الکی گیر بدهم پس مطمئن باشید حتما مشکل از طرف آن هاست. مثلا مرتضی فنونی زاده به من گفته است که چرا اینقدر آدم مجازی هستم. می خواهم بگویم به تو چه ربطی دارد که من در زندگی ام چه کاری می کنم. زندگی شخصی ام به کسی مربوط نیست.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *