کمبود نیم‌رسانا کل صنعت خودروسازی دنیا را تحت تأثیر قرار داده و این بحران همچنان ادامه دارد. جدیدترین قربانی‌‌ این مشکل، بسیاری از محصولات شورلت و جی‌ام‌سی هستند که به‌طور موقت آپشن گرم‌کن صندلی و غربیلک فرمان را از دست خواهند داد. به گزارش اتو نیوز، جنرال موتورز با ارسال اطلاعیه‌ای به نمایندگی‌ها، این موضوع را توضیح داده است. در این گزارش لیست کامل خودروهایی که مشمول حذف گرم‌کن می‌شوند اعلام نشده اما اشاره شده که بیش از ده‌ها مدل از محصولات دو برند مذکور از این آپشن محبوب محروم خواهند شد.

این مشکل اکثر کراس‌اوورهای جنرال موتورز مثل مدل‌های بشدت محبوب شورلت بلیزر و اکوئناکس و همین‌طور جی‌ام‌سی تراین و کانیون را در بر می‌گیرد. علاوه بر این، همهٔ نسخه‌های شورلت سیلورادو و جی‌ام‌سی سی‌یرا به‌جز بالاترین تیپ‌ها هم بدون گرم‌کن تولید خواهند شد. این آپشن جزء مواردی نیست که بعداً روی خودروهای مذکور نصب شود و این ماشین‌ها کلاً بدون گرم‌کن خواهند ماند. همچنین هرچند این مشکلی موقتی عنوان شده اما در کل مدل سال ۲۰۲۲ به قوت خود باقی خواهد بود. در این گزارش اما اشاره‌ای به محصولات بیوک و کادیلاک نشده است.

نبود گرم‌کن صندلی در این محصولات جنرال موتورز یعنی جی‌ام‌سی سی‌یرا AT4 با قیمت ۶۰ هزار دلار از آپشنی که در کیا سول ۲۴ هزار دلاری پیدا می‌شود بی‌بهره خواهد بود؛ بنابراین به نظر می‌رسد در بحران چیپ و نیم‌رسانا، برندهای جنرال موتورز بشدت لطمه دیده‌اند. این شرکت قبلاً تکنولوژی نیمه خودران سوپر کروز را هم از کادیلاک اسکالید مدل ۲۰۲۲ حذف کرده و تولید محصولات آن نیز در بسیاری از تأسیسات با مشکل مواجه شده است. با توجه به گزارش‌هایی که این بحران را تا سال ۲۰۲۲ ادامه‌دار می‌داند، احتمالاً همچنان در مورد مشکلات کمبود چیپ نه‌فقط برای جنرال موتورز بلکه برای کل صنعت خودروسازی خواهیم شنید.
مزدا
گرم کن صندلی در امریکا از واجبات هست!
چون زمستان امریکا خیلی سخت و شدید هست بنابراین گرم کن صندلی اپشن خوبیه
( Amirreza ) 🇩🇪 Mercedes Benz : Engineered to move the human spirit 🇩🇪
کم کم ماشینارو بدون چموتور و گیربکس میدن بخاطر کمبود چیپ
زیزیگولو
گرم کن فرمون فقط بدرد قطب شمال و قطب جنوب و کشورای اسکاندیناوی میخوره …… آپشن گرم کن فرمون تو اکثر کشورای دنیا معمولاً بدون استفاده و کاربرده
پویا
بعضی نقاط آمریکا دمای هوا در زمستون به منفی ۴۰ درجه هم میرسه!!!
زیزیگولو
منم همینو میگم که این آپشن فقط باید واسه همون مناطق خاص ارائه بشه
فرزاد
همین روزها مدیران محترم دو غول نمایندگی فروش محصولات تستی چین و اسقاطی فرانسه می‌فرمایند که ما با آینده‌نگری و علم به پیدایش این کمبودها از نصب زه و رینگ آلومینیومی و امکانات رفاهی خودداری کردیم تا ملت الکی بهش دل نبندن تا با حذفش افسرده بشن
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *