خودروهای ریاست جمهوری در ابعاد و اشکال مختلفی تولید می‌شوند و معمولاً ویترینی از بهترین مهندسی خودرویی یک کشور هستند. خودروی رئیس جمهور آمریکا یک کادیلاک ۲۰۱۸ کاملاً ارتقا یافته است که با نام “جانور” مشهور شده است. امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه هم خودرویی فرانسوی با نام دی اس ۷ کراس بک را سوار می‌شود. به تازگی خودروی به‌روز شده دی اس ۷ کراس بک الیزه در اختیار ماکرون قرار گرفته است.

این خودروساز فرانسوی فاصله بین محوری کراس اوور خود را ۲۰ سانتی‌متر افزایش داده تا فضای پای عقب به اندازه ۵۴۵ میلی‌متر بیشتر شود. این فضای بیشتر باعث می‌شود رئیس جمهور فرانسه فضای بهتری در اختیار داشته باشد. بخش عقب همچنین شاهد تعویض صندلی نیمکتی با یک جفت صندلی خلبانی است که راحتی بیشتری دارند. از جمله تجهیزات داخل کابین دی اس ۷ کراس بک ریاست جمهوری می‌توان به شارژرهای بی‌سیم گوشی، پورت‌های USB، نگه‌دارنده اسناد مرکزی و پوشش سقف آلکانترا اشاره کرد.
نیروبخش این خودرو قوای محرکه پلاگین هیبریدی ۳۰۰ اسب بخاری است. این مجموعه از یک جفت پیشرانه الکتریکی به همراه نیروگاه درون‌سوز ۴ سیلندر تشکیل شده و نیروی تولیدی به تمامی چرخ ها منتقل می‌شود. از جمله موارد خاص این خودرو می‌توان به چراغ‌های چشمک‌زن آبی و قرمز و نشان‌های RF روی کاپوت اشاره کرد. آنتن بال کوسه‌ای روی سقف نیز باعث برقراری ارتباطات مخصوص رئیس جمهور فرانسه می‌شود. این خودرو همچنین دارای سطح حفاظتی ویژه‌ای است که مشخصات آن توسط دی اس منتشر نشده است.

با توجه به تغییرات انجام شده در این خودرو می‌توان گفت دی اس ۷ کراس بک الیزه هم‌اکنون طول ۴.۷۹ متری و فاصله بین محوری ۲.۹۴ متری دارد. البته فعلاً مشخص نیست که بهبود سطح حفاظتی این خودرو چه تأثیری روی وزن و شعاع حرکتی خودرو گذاشته است.
ABOLFAZL.RAHMANI
ماشین شیک و مجلسی هست خوبه
Reza.M
کنسول وسطه عقبو از بی ام و سری ۷ دزدیدن😐🤣🤣🤣
حسین دهمرد
با اون قدش چه نیازی به فضای پای اضافه داره ؟ تو ۲۰۶ هم جا میشه.
" Swedish Arrogant Tiger "
یعنی تا قبل این مکرون از یه دی اس با فاصله محوری معمولی و صندلی های نیمکتی ساده استفاده می‌کرد؟
فرید
چندان بزرگ نیست
طول ماشین کمتر از ۵ متر است
TOYOTA&FORD&MERCEDESBENZ
از دی اس خیلی خوشم میاد جالبه
net
اگر خط نازک سفید اطراف شیشه دربها داشت و رینگ پره مستقیم به رنگ خاکستری تیره داشت قشنگتر و رسمی تر میشد برای ریاست جمهور
net
شبیه ماشینهای تیونیگ شده هست که یکپارچه مشکی شده و جالب نیست
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *