رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر خرید تضمینی محصولات ایران خودرو دیزل توسط مصرف کننده های دولتی تاکید کرد و گفت: انتظار داریم که این مصرف کنندگان قراردادهای تضمین خرید با ایران خودرو دیزل منعقد کنند، این شرکت به راحتی می تواند استانداردهای محصولات را به حد قابل قبول برساند.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از ایکوپرس: عزت الله اکبری تالارپشتی، در بازدید از شرکت ایران خودرو دیزل، با بیان این‌که این شرکت باید شرایطی را فراهم کند که مردم قدرت خرید محصولات آنها را داشته باشند، عنوان کرد: این خودروساز می تواند در همکاری با سیستم بانکی کشور، شرایط سهل تری را برای عموم مردم در خرید خودروهای سنگین و تجاری فراهم کند.
وی بیان کرد: اصلاح ساختار سهامداری ایران خودرو، برای چالاکی و پویایی سیستم خودروسازی ضروری است؛ از سوی دیگر، با این اقدام تحریم ها نیز آسیب کمتری وارد می‌کند. در صورت اصلاح ساختار سهامداری، بالندگی مدیران ایران خودرو نمایان‌تر خواهد شد. 
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که کشور دارای ظرفیت های بالایی در صادرات است، بر لزوم صادرات محصولات خودروسازان تاکید کرد و گفت: آماده کمک به ایران خودرو هستیم. 
وی تصریح کرد:‌ سازندگان داخل کشور در بخش دولتی و خصوصی توان تامین تقاضای بازار در صورت داشتن سفارش و همچنین قدرت صادرات محصولات را دارند. 
اکبری تالارپشتی تصریح کرد:‌ بنگاه تولیدی باید براساس اصول و قواعد اقتصادی اداره شود. اگر دولت در عین آزاد گذاشتن، از خودروساز حمایت کند، خودروسازان توان پاسخگویی به بخش اعظم نیازهای کشور را دارند. 
وی درعین حال خاطرنشان کرد: شرکت های دانش بنیان ما هر قطعه ای که نیاز باشد را می توانند تولید کنند. 
وی خدمات پس از فروش و تامین قطعات را چالشی برای واردات خودروهای سنگین دست دوم به کشور خواند و گفت: ایران خودرو دیزل جای مطمئنی است که در صورت حمایت دولت می تواند تعهدات تولید را بپذیرد،‌ کمیسیون صنایع این موضوع را از وزیر محترم صمت پیگیری خواهد کرد. 
اکبری تالارپشتی درخصوص قیمت فروش محصولات، گفت: نمی توان محصول را کم تر از قیمت تمام شده تولید به فروش رساند، از چنین برخوردهای دستوری نتیجه ای حاصل نخواهد شد. فرمول ما این است که وقتی که تولیدات چه خودرو و چه کالای دیگری قیمت تمام شده دارند، باید برای حمایت از مردم و تحریک بازار، اقداماتی مانند اختصاص تسهیلات خرید را در دستور کار قرار دهیم، شاید رانندگان خودروهای سنگین توان نوسازی خودروهای خود را نداشته باشند که باید دولت وارد میدان شود و با حمایت از ساخت داخل به این موضوع کمک کند. 
وی با انتقاد از واردات خودروهای سنگین دست دوم به کشور گفت: وقتی یک وزارتخانه ترجیح می دهد که خودروهای فرسوده و دست دوم را از کشورهای مختلف توسط دلالان جمع کرده و وارد کشور کند توهین به کشور است، اگر توان تولید نداشتیم، می توانستیم به این موضوع بپردازیم، اما فرزندان کشور با امکانات موجود توان تولید را دارند. 
 
اجبار به سوار شدن به خودرو نا ایمن و فرسوده اون هم از روی اجبار برای فرار از قیمت سرسام اور لوازم یدکی برای راننده ای که روز ها و شب ها در این جاده ها نا ایمن دوری خانواده تحمل میکنه بیشتر توهین هست تا جلوگیری از واردات خودرو هایی حداقل ایمنی استانداردی دارن و …
بالاتر از این توهین که آشغالهای ۱۰۰ سال پیش بنز که هنوز داره تولید میشه مگه توهین دیگه ای هم هست ؟تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]
اجبار به سوار شدن به خودرو نا ایمن و فرسوده اون هم از روی اجبار برای فرار از قیمت سرسام اور لوازم یدکی برای راننده ای که روز ها و شب ها در این جاده ها نا ایمن دوری خانواده تحمل میکنه بیشتر توهین هست تا جلوگیری از واردات خودرو هایی حداقل ایمنی استانداردی دارن و …
بالاتر از این توهین که آشغالهای ۱۰۰ سال پیش بنز که هنوز داره تولید میشه مگه توهین دیگه ای هم هست ؟


source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *