به تازگی آزمایش های میدانی یک اتوبوس دو طبقه برقی جدید با همکاری بزرگترین اپراتور اتوبوس لندن در حال انجام است. موفقیت این طرح می تواند انقلابی مهم در حمل و نقل عمومی سبز محسوب شود.
به گزارش خودروتک به نقل از سیناپرس، به تازگی یک اتوبوس برقی دو طبقه که از آن با عنوان نخستین اتوبوس برقی شهری دو طبقه یاد شده و توسط یک مجموعه بریتانیایی ساخته،رونمایی و معرفی شده است. آزمایش رسمی و مبتنی بر فعالیت شهری این اتوبوس که Jewel E نام دارد، تا یک ماه و نیم دیگر و در ابتدای سال جدید میلادی آغاز خواهد شد. 
این اتوبوس دو طبقه توسط متخصصین برق رسانی شرکت اکوئیپ میک (Equipmake) مستقر در نورویچ و همکاری یک شرکت اسپانیایی توسعه یافته است.
Jewel E از پیشرانه ای با آلایندگی صفر استفاده کرده و در آن سه گزینه بسته باتری ماژولار ۳۲۵ کیلو وات ساعت، ۴۳۴ کیلو وات ساعت و ۵۴۳ کیلو وات ساعت وجود دارد.
Jewel E در بالاترین ظرفیت خود، دارای بزرگترین ظرفیت باتری و طولانی ترین برد در میان اتوبوس های برقی دوطبقه دو محوره، با برد تا ۴۸۰ کیلومتر است که گفته می شود برای تکمیل یک چرخه کامل فعالیت درون شهر، بدون نیاز به شارژ کردن کافی خواهد بود. 

یان فولی، مدیر عامل اکوئیپ میک در این رابطه گفت: اتوبوس دو طبقه Jewel E جدیدترین فناوری ‌های پیشرانه الکتریکی را ادغام می ‌کند تا به یک وسیله نقلیه تجاری بسیار کارآمد و مقرون‌ به ‌صرفه تبدیل شود، یکی از اولین وسایلی که الزامات سختگیرانه حمل‌ و نقل کلان شهرهایی مانند  لندن را برآورده می ‌کند.  گفتنی است این اتوبوس کلیه  الزامات استاندارد ایمنی اتوبوس های شهری لندن را برای سال ۲۰۲۴ برآورده می ‌کند.
پیشرانه این اتوبوس از سال ۲۰۲۲ در یک مرکز کاملاً جدید در نورفولک انگلستان ساخته می شود در حالی که بدنه آن در اسپانیا تولید خواهد شد. شاسی این اتوبوس دو طبقه نیز توسط شرکت  Agrale در بوئنوس آیرس، آرژانتین توسعه یافته و ارائه می شود. در ادامه می توانید نخستین تصاویر رسمی منتشر شده از Jewel E را مشاهده کنید.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *