فولکس‌واگن به دلیل کمبود تراشه، تولید خودروی برقی را برای یک هفته متوقف کرد که باعث شد تا تولید خودروی برقی در کارخانه‌های آلمانی سازنده‌ی مدل‌های فولکس‌واگن، آئودی و کوپرا متوقف شود.
گروه فولکس‌‌واگن تولید برخی از خودروهای تمام الکتریکی کلیدی خود را به دلیل کمبود جهانی نیمه هادی متوقف می‌کند. به گزارش اتوموتیو نیوز اروپا به نقل از Automobilwoche، سخنگوی فولکس‌‌واگن گفت که این خودروساز هفته جاری هیچ خودروی برقی را در کارخانه‌های خود در زویکائو (Zwickau) و درسدن آلمان نخواهد ساخت.
هاچ‌بک فولکس‌‌واگن ID3 و کراس‌اور فولکس‌‌واگن ID4، آئودی Q4 ای-ترون و کوپرا بورن در زویکائو ساخته می‌شوند. فولکس‌‌واگن ID3 نیز در کارخانه درسدن تولید می‌شود. کراس‌اور جدید فولکس‌واگن به‌ سبک کوپه ID5 قرار است در پایان دسامبر در زویکائو به مرحله تولید انبوه برسد.
لوگو فولکس واگن / Volkswagen
فولکس‌واگن در نتیجه‌ی توقف تولید، رکورد تولید حدود ۵،۰۰۰ دستگاه خودرو را از دست خواهد داد. فولکس‌واگن اعلام کرد که تولید در این دو کارخانه هفته آینده دوباره افزایش خواهد یافت. دلیل توقف تولید خودروی برقی، کمبود تراشه برای واحدهای کنترل مهم است.
فولکس‌واگن تولید خودروهای برقی باتری‌دار جدید خود را در طول بحران تراشه‌ها در اولویت قرار داده است و کارخانه‌های خودروهای برقی آن تاکنون مجبور به کاهش تولید نبوده‌اند.
تولید خودروهای فولکس‌واگن گلف و تیگوان با پیشرانه احتراقی در ولفسبورگ طی سال جاری چند بار به دلیل کمبود تراشه متوقف شد. فولکس‌واگن اعلام کرد که تنها چهار روز تولید در زویکائو و درسدن لغو می‌شود، زیرا چهارشنبه در ایالت ساکسونی آلمان تعطیلات رسمی است.
کمبود ریزتراشه هنوز هم صنعت خودرو را تحت تأثیر قرار می‌دهد و تقریباً همه خودروسازان را تحت تأثیر قرار داده است. هفته جاری فورد اعلام کرد که همچنان به کاهش تولید در اروپا به دلیل کمبود نیمه هادی‌ها ادامه می‌دهد و سه کارخانه از چهار کارخانه خودروسازی، توقف یا کاهش سرعت تولید را گزارش کرده‌اند.

فولکمار دنر، مدیر عامل بوش هفته گذشته در مصاحبه‌ای گفت که «اگرچه فکر می‌کند شوک‌های یک‌باره عرضه تراشه به پایان رسیده، کسری‌های ساختاری باقی مانده و ظرفیت همچنان از تقاضای جهانی عقب است.
🤍Audi e_tron gt🤍
بنظر من اینکه تولید ماشین ها متوقف شه بهتر از اینه که گرمکن سرد کن ،پشت آمپر دیجیتال،نمایشگر،از ماشین حذف شه چون اگه قرار باشه اینا حذف شه بهتره که ماشین تولید نشه
ولی تو خبر باشه خوشحال شدم تولید آئودی e tron gt متوقف نشد
ولی نکته منفیش اینجاست،که چرا حتما الکتریکی ها باید متوقف شن حداقل بنزینی ها را متوقف می کردید که آلودگی کمتری داشته داشته باشید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *