اواخر هفته گذشته یک مدیر خودرویی فعال در استان کرمان به خاطر پرونده قضایی ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی بازداشت شد. حال گفته می شود که این موضوع تنها برای یک خودروساز نبوده و نام دو خودروساز فعال دیگر نیز در منقطه ارگ تجاری بم مطرح شده است.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، پنج شنبه هفته گذشته پایگاه خبری رکنا در گزارش خود اعلام کرد که دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره به بازداشت مدیر یک شرکت خودروسازی در این استان گفت: در راستای رسیدگی به این پرونده و با دستورات قاطع قضایی، ۴۲ هزار میلیارد ریال به بیت‌المال اعاده شده است.
در این گزارش آمده است :
دادخدا سالاری در تشریح این خبر اظهار داشت: بر اساس رصد اطلاعاتی و مستندات جمع‌آوری شده توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) مبنی بر تخلفات شرکت‌های خودروساز در زمینه عدم پرداخت حقوق بیت‌المال و ارجاع موضوع به بازپرس ویژه و براساس کارشناسی‌های انجام گرفته و تحقیقات بازپرس، و احراز تخلفات این واحد خودروسازی درباره عدم پرداخت حقوق و عوارض گمرکی، پرونده مربوطه مورد رسیدگی قضایی قرار گرفته است.
وی ضمن تاکید بر اینکه دستورات ویژه قضایی برای جلوگیری از ادامه تخلفات یک شرکت خودروساز، در جهت استیفای حقوق بیت‌المال صادر شده است، افزود: در روند رسیدگی به این پرونده به نحوی اقدام شد که ضمن رعایت مصالح عمومی و اجتماعی، به روند تولید این کارخانه خللی وارد نشود و کارگران این مجموعه نیز با مشکل مواجه نشوند که با همین رویکرد و بر اساس صدور دستورات قضایی و پیگیری‌های اداره کل اطلاعات استان کرمان زمینه‌ای فراهم شد که ضمن چرخیدن چرخ تولید، ۴۲ هزار میلیارد ریال از حقوق عمومی به بیت‌المال اعاده شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با بیان اینکه دستگاه قضایی استان کرمان در راستای رسیدگی به این پرونده بر اساس منافع عمومی اقدام کرده است، تاکید کرد: در این پرونده برای مدیر متخلف قرار متناسب قانونی صادر شده و بخشی از حقوق مردم و دولت به بیت‌المال اعاده شده است.
سالاری بیان کرد: تاکید اصلی دستگاه قضایی بر این است که ضمن حمایت از تولید و توسعه اقتصادی کشور، اجازه ندهد که حقوق عمومی مردم و بیت‌المال پایمال شود.
پیگیری های خبرنگار اسب بخار نشان می دهد که در این پرونده نام سه خودروساز خصوصی دیده می شود. اما نکته قابل توجه، حضور دو خودروساز بزرگ فعال در بخش خصوصی است که اتفاقاً در منطقه ارگ تجاری بم فعالیت می کنند. گفته می شود که پرونده عدم پرداخت حقوق مالیاتی دولت توسط این شرکت ها به نزدیک ۷ هزار میلیارد تومان می رسد. البته که با توجه به گزارش فوق، پرونده اتهام وارده به دو شرکت دیگر به حالت تعلیق در آمده و تنها یکی از پرونده ها به بازداشت مدیر آن نشان تجاری منجر شده است. تحقیقات اولیه خبرنگار اسب بخار نشان داده است که مدیر بازداشت شده به یکی از بزرگترین خودروسازان بخش خصوصی ارتباط دارد. بدیهی است که با توجه به دستورات مقام قضایی، امکان اعلام نام مدیر بازداشت شده و شرکت خودروساز متهم برای رسانه وجود ندارد.
در قسمت هشتم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی کراس اوور KMC K7 کرمان موتور رفته ایم. همچنین در بخش تست موتورسیکلت ها، بررسی اسکوتر هیبریدی یاماها گرندفیلانو را انجام داده ایم و در آیتم خودروچی نیز، تویوتا یاریس و هیوندای i20 مونتاژ آپشنال را با هم مقایسه نموده ایم.
تارا دوست معولی در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *