تیم تحریریه
نمایندگان مجلس در جدیدترین اقدام خود در حوزه صنعت خودرو، طرح واردات مجدد خودروهای خارجی به کشور را با رفع ایرادات مطرح شده از طرف شورای نگهبان تصویب کردند. در این طرح شرایط و ضوابط جدیدی برای تأمین ارز مورد نیاز برای واردات این خودروها پیش‌بینی کرده‌اند.
ارز مورد نیاز باید تنها از محل صادرات خودرو، قطعه و یا خدمات در قوای محرکه تأمین گردد و بدین وسیله هیچ ارزی از کشور خارج نمی‌شود و در شرایط تحریم مشکلی بر مشکلات ارزی در کشور اضافه نخواهد شد. شرایط جدید در این طرح در ظاهر امر منطقی و خوش بینانه می باشد در صورتیکه که در حال حاضر به دلیل تحریم ها ساز و کار صادرات و واردات به شدت به مشکل خورده است و چه کسی چه حقوقی و چه حقیقی توان انجام این کار و دور زدن تحریم‌ها را دارد؟ 
از طرف دیگر دور زدن تحریم‌ها باعث بالا رفتن هزینه‌ها به مقدار قابل توجهی می‌شود و با توجه به اینکه هزینه‌های جانبی زیادی هم علاوه بر تعرفه گمرکی به وارد کننده تحمیل می‌شود آیا واردات خودرو با این همه هزینه و سختی می‌تواند صرفه اقتصادی داشته باشد که باعث کنترل قیمت خودرو در بازار و رفع انحصار دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران‌خودرو و سایپا شود؟
در این زمینه گفت و گویی با یکی از اعضای کمسیون صنایع مجلس داشتیم که به نکات جالبی اشاره کرده‌اند که در ادامه ذکر می شود.
عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه وزارت صمت سازوکار نظارتی برای واردات خودرو تدوین می کند گفت: می توان با صادرات قطعه و خودرو تا ۲۰۰ میلیون دلار ارز به دست آورد و در مقابل خودرو وارد کرد.
علی جدی در مورد اینکه آیا کشور تا این اندازه توان صادرات قطعه و خودرو دارد که بتواند در مقابل خودروی خارجی وارد کند، اظهار کرد: در حال حاضر میلیاردها دلار صادرات داریم و قطعه سازان داخلی به برندهای خارجی و اروپایی صادرات انجام می دهند؛ حتی برخی از شرکت های بخش خصوصی در حوزه قطعه سازی و نیرو محرکه به کشور آلمان و شرکت هایی همچون بنز و بی ام و صادرات انجام می دهند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به این سوال که بنابراین تمرکز بیشتر بر صادرات قطعه است، گفت: شاید خودرو نتوانیم صادر کنیم اما در صادرات قطعه، خدمات فنی مهندسی مربوط به نیرومحرکه مشکلی نخواهیم داشت، حتی صادرات قطعات مربوط به کشتی سازی و تجهیزات کشاورزی نیز شامل می شود. به طور کلی بیشتر صادرات مجموعه نیرو محرکه مورد نظر این قانون است.
وی در مورد اینکه آیا با صادرات قطعه می توان به اندازه کافی ارز به دست آورد که خودرو وارد کرد، افزود: این قانون در واقع مشوقی برای قطعه سازان و برخی از خودروسازان است؛ اما به نظر من به راحتی می توان با صادرات قطعه و خودرو تا ۲۰۰ میلیون دلار ارز به دست آورد و در مقابل خودرو وارد کرد.

وزارت صمت سازوکار نظارتی برای واردات خودرو تدوین می کند
جدی در خصوص احتمال ایجاد یک فضای رانتی، گفت: ما رانت خاصی برای کسی در نظر نگرفته ایم هر کسی بتواند صادرات انجام دهد می تواند خودرو وارد کند.
وی تصریح کرد: به هر حال وزارت صمت مکلف به تعیین سازوکار برای نظارت در این بخش و ارزهای صادراتی شده است و باید ارزهایی که می خواهد مجوز واردات خودرو بدهد را تعیین تکلیف کند که آیا از محل صادرات است یا خیر؛ همچنین نهادهای نظارتی نیز ورود خواهند کرد.

هیات وزیران کمیت و کیفیت واردات را تعیین می کند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد میزان واردات، افزود: ما سقفی برای واردات در نظر نگرفتیم و هیات وزیران موظف به تعیین تکلیف در این بخش از نظر کیفی و کمی شده است. شورای رقابت هم نقشی نخواهد داشت.
وی ادامه داد: شورای نگهبان نهایتا ۱۰ روز فرصت دارد که اعلام نظر کند و در صورت تایید تبدیل به قانون می شود و در صورت عدم تایید مجدد به مجلس باز میگردد.

ما به دنبال تامین نظر وزیر صمت نیستیم/ وزیر ملزم به اجراست
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد مخالفت وزیر صمت با واردات خودرو، گفت: ما به دنبال تامین نظر وزیر صمت نیستیم؛ ما نظر وزیر را می شنویم و بعد تصمیم خود را می گیریم. الان هم چون دولت در حوزه خودرو ورود نکرده مجلس رأسا وارد عمل شده است.
جدی اظهار کرد: وزارت صمت اجازه ندارد که اجرا نکند؛ اگر تبدیل به قانون شود و وزیر اجرا نکند به مجلس احضار می شود. مجلس آبروی خود را از سر راه پیدا نکرده که قانون تصویب کند و وزیر تصمیم بگیرد که اجرا نکند.

کاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی قیمت خودروهای خارجی
وی در مورد تاثیر واردات خودرو بر قیمتهای بازار، گفت: خودروهای خارجی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش قیمت می خورند؛ خودروی ۵۰۰ میلیون تومانی ۲.۵ میلیارد تومان فروخته می شود و قیمت ها حدود ۷ برابر غیرواقعی است.
جدی تصریح کرد: قیمت خودروهای داخلی هم متعادل می شود و حداقل قیمت ها بیشتر از این افزایش نمی یابد و قیمت خودرو در بازار به کارخانه نزدیک می شود.
در ادامه بخوانید:
رییس جمهور دستور ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک را صادر کرد
معرفی تویوتا کمری به روزرسانی شده مدل ۲۰۲۲ + قیمت
جدیدترین جزئیات طرح واردات خودرو در ازای صادرات؛ وجود نمایندگی در ایران الزامی نیست
روز گذشته در بازار شاهد تغییرات بسیار جزئی در قیمت برخی از محصولات سایپا بودیم که در ادامه این مطلب نگاهی به آنها خواهیم داشت. شاهین پرچمدار فعلی محصولات سایپا…
قرار است ستاد تنظیم بازار قیمت جدید محصولات خودروسازان داخلی را به زودی در آذر ماه امسال تعیین و اعلام کند. ولی برخی از محصولات این خودروسازان معاف از قیمت…
از ابتدای سال 1400 خودروسازان داخلی تنها یک‌بار توسط شورای رقابت مجوز افزایش قیمت را توانستند اخذ کنند و این موضوع باعث نارضایتی خودروسازان بزرگ داخلی یعنی ایران‌خودرو و سایپا…
بازار خودرو در کشور روزهای به نسبت آرامی را پس از روزهای بسیار پر التهاب در انتهای هفته گذشته سپری می کند. روند کاهشی در قیمت خودرو در بازار ادامه…
قیمت خودروهای وارداتی معمولاً تحت تأثیر روند قیمت ارز نوسان می کند. ولی مشاهده می کنیم که در بازار با توجه به صعود دلار به بالاتر از نرخ 28.500 تومان،…
کیفیت خودروهای داخلی بعد از شروع تحریم‌ها وارد روند رو به افت شدند ولی با گذشت زمان و فعالیت بیشتر قطعه سازان داخلی، روند افت کیفیت مونتاژ متوقف و تا…
نماینده مجلس: قطعه سازان ایرانی به بنز و بی‌ام‌و صادرات دارند= تررررر
نماینده مجلس: قطعه سازان ایرانی به بنز و بی‌ام‌و صادرات دارند= تررررر
وقتی ماشین هایی مثل پارس و 206 تو بازار از رانا پلاس گرونتر هستند معلومه…
مردمو سر كار گذاشتن طي 2 ماه اخير چه تعداد خودرو براي فروش گذاشتن؟ بعد…
فقط نیسان آبی
قابل توجه اقای رییسی احتمالا نمی بینه اینا رو،دمت گرم که با کلک اومدی و…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمام حقوق این وبسایت برای بانک اطلاعات خودرو محفوظ است.
طراحی و برنامه نویسی توسط : Car.ir

source

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *