زهره کودایی متولد ۳ آذر ۱۳۶۸ در خوزستان ، دروازه بان فوتبال است .از نجاری و کار برای کسب روزی حلال به سمت علاقه اش فوتبال رفت و حالا در تیم ذوب آهن حضور دارد و دروازه بان اول تیم ملی زنان ایران می باشد.
زهره کودایی در شهر باغملک خوزستان و در یک خانواده با وضعیت مالی پایین به دنیا آمد و از سال ۱۳۸۴ وقتی ۱۶ ساله بود ، بازی فوتبال را بصورت جدی شروع کرد.
 بیوگرافی زهره کودایی همسر زهره کودایی بیوگرافی ورزشکاران بهترین بازیکنان فوتبال بیوگرافی فوتبالیست ها پوشش ورزشکاران زن ستاره های فوتبال
بصورت حرفه ای از سال ۱۳۸۶ وقتی ۱۸ ساله بود با اولین دوره لیگ فوتبال زنان از تیم «شهرداری بم» شروع کرد .او سپس با قرارداد ۴ میلیونی تومانی به تیم «ملوان بندر انزلی» پیوست و سپس در تیم «شهرداری سنندج» و سپس سال ۱۳۹۲ در «پاس همدان» حضور داشت.
زهره کودایی از سال ۱۳۹۶ وارد تیم فوتبال زنان «ذوب آهن» شد سپس مدتی در تیم «سپاهان» حضور داشت و دوباره از سال ۱۴۰۰ به تیم ذوب آهن بازگشته است.
 بیوگرافی زهره کودایی همسر زهره کودایی بیوگرافی ورزشکاران بهترین بازیکنان فوتبال بیوگرافی فوتبالیست ها پوشش ورزشکاران زن ستاره های فوتبال
این دروازه بان از سال ۱۳۸۶ به اردوی انتخابی تیم ملی فوتبال بانوان در رده سنی بزرگسالان دعوت شد و به دروازه بان شماره ۱ رسید. اولین حضور بین المللی او درون دروازه در رقابت های غرب آسیا مقابل تیم سوریه بود که با پیروزی پرگل ۱۳ بر ۰ به نفع تیم ملی تمام شد.
در سال ۱۴۰۰ بعد از اینکه مریم یکتایی دروازه بان شماره ۱ تیم ملی زنان به دلایل شخصی در تیم ملی حاضر نشد ، زهره کودایی سنگربانی تیم را برعهده گفت. او در جریان بازی ایران و اردن در ۳ مهر ۱۴۰۰ با مهار دو پنالتی باعث شد تیم ملی فوتبال زنان ایران با تاریخ سازی به جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ صعود کنند.
ناگفته نماند در مسابقات انتخابی جام ملت ها کودایی کلین شیت کرد.
خانواده را خیلی دوست دارم و به آنها احترام می گذارم ، در کنار فوتبال کارهایی مثل نجاری انجام داده ام تا از پس مخارج زندگی بر بیایم و بتوانم به خانواده ام کمک کنم.
خداوند به هر فردی استعداد ذاتی داده است که می تواند در بزرگسالی زمینه پیشرفتش را فراهم کند  و خدارا شکر من هم توانستم به درجات بالا برسم. من هم مثل سایر فوتبالیست های دیگر سختی های زیادی کشیده ام ، فوتبال بازی کرده ام تا درآمد خانواده ام را حمایت کنم ، خانواده خط قرمز هر فردی است.
اهداف بزرگتری دارم ، همیشه نان قلبم و بازویم را خورده ام و تلاشم را برای زندگی فوتبالی و خانواده ام ادامه خواهم دادم تا به اهدامم برسم. رویای بزرگی دارم که یکی از آنها موفقیت در مرحله نهایی مسابقات جام ملت های آسیا و کسب سهمیه جام جهانی است.
من نیز مانند سایر خوزستانی ها با تلاش بسیاری در این مسیر سخت حرمت کردم ، خدا را شاهد میگیرم گاهی در دمای ۶۰ درجه اهواز به تنهایی تمرین کردم. همه می گفتند چرا در این گرما خودت را اذیت می کند اما هدفم مشخص بود و برای رسیدن به هدفم نهایت تلاشم را کردم.
ای کاش به گوش علی کریمی برسد که من یکی از آرزوهایم اینه که ایشان را ببینم و با او صحبت کنم ، علی آقا فوتبالیست توانمند و مرد بزرگی هستند.
بیوگرافی زهره کودایی همسر زهره کودایی بیوگرافی ورزشکاران بهترین بازیکنان فوتبال بیوگرافی فوتبالیست ها پوشش ورزشکاران زن ستاره های فوتبال
آرزوی هر ورزشکاری اینست که لژیونر شود و بیشتر دیده شود واقعا من هم دوست دارم روزی لژیونر بشوم اما وضعیت کمی برای ما سخت است چون بازی هایمان پخش مستقیم نمی شود و دیده نمی شویم.
در ایران با اختلاف «علیرضا بیرانوند» دروازه بان خوبی است ، من گلری ایشان را دوست دارم و او هم سختی زیادی کشیده است تا به اینجا برسد.
واقعا گلری «مانوئل نویر» را خیلی دوست دارم چون در وهله اول بازی پا توپ اش خوب است و بعد از آن هم گلر کامرونی آژاکس «آندره اونانا» را دوست دارم.
زهره کودایی هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.
این دروازه بان بعد از درخشش و دفع دو پنالتی ادرنی ها در انتخابی جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ با شکایت فدراسیون فوتبال این کشور مواجه شد.
اردنی های مدعی بودند او مرد است و خود را بعنوان زن جا زده و باید تحقیقاتی در این زمینه صورت بگیرد ، اما فدراسیون فوتبال آسیا این ادعا را رد کرد حالا خانم کودایی برای این اتهام بی جا درخواست غرامت ۱ میلیون دلاری کرده است.
منبع:فوتوکدهsource

توسط autokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *