سوالات خود را اینجا مطرح کنید
خانه » نکات خرید و فروش خودرو » راهنمای جامع خرید خودرو در همراه‌مکانیک
خرید خودرو مانند هر کالای گران‌قیمت دیگری از حساسیت بسیار بالایی از سمت خریداران برخوردار است. با قیمت‌هایی که طی این سال‌ها در بازار خودروهای داخلی مشاهده می‌شود و عدم توانایی خرید خودروهای خارجی، حتی برای آن دسته از افرادی که در گذشته توان مالی خرید این خودروها را داشته‌اند، باعث شده است در نهایت افراد خودرو دست دوم را به صفر ترجیح دهند یا از وام‌های کلان برای خرید خودرو استفاده کنند.
گذشته از مشکلات اقتصادی و مالی، همه ما با دردسرهای خرید خودرو به روش سنتی آشنا هستیم؛ زمانی که باید برای پاسخ دادن به تماس‌های تلفنی و بازدید از خودروهای مختلف صرف کنیم، مشکلات فنی و حقوقی محتمل، عدم داشتن اطمینان و اطلاعات کافی و در نهایت پرداخت هزینه‌های بالا برای کارشناسی خودرو از جمله این مشکلات هستند.
در این راهنمای جامع خرید خودرو قصد داریم شما را با فرایند خرید خودرو در همراه‌مکانیک بیشتر آشنا کنیم و بخش زیادی از مشکلات و مسائلی که هنگام خرید خودرو با آن‌ها روبرو هستید را با دادن راه‌حل‌های مناسب برطرف کنیم. با ما همراه باشید.
توجه به نکات فنی و حقوقی از جمله مهم‌ترین چالش‌های فرایند خرید خودرو است که به‌ویژه هنگام خرید خودرو دست دوم باید به آنها توجه کنیم.
کارشناسی رنگ خودرو، آسیب‌شناسی شاسی و بدنه، بررسی موتور و سیستم برق خودرو، همچنین کامل بودن مدارک شناسایی فروشنده از جمله مواردی هستند که در زمینه نکات فنی و حقوقی باید مورد توجه و بررسی قرار گیرند.
آمار زیر اهمیت بازرسی فنی خودرو را به‌وضوح نشان می‌دهد:
نکات حقوقی خرید خودرو
توجه به تمامی نکات فنی و حقوقی خرید خودرو چیزی نیست که همه نسبت به آن‌ اطلاعات کافی داشته باشند. بنابراین، وجود یک متخصص و انجام کارشناسی خودرو امری ضروری است. برخی افراد به‌اشتباه تصور می‌کنند کارشناسی تنها مختص خودروهای کارکرده است و خودروهای صفر نیازی به بازرسی ندارند؛ در حالی‌که آمار به‌دست آمده از کارشناسی فنی و بدنه خودروهای صفر نشان می‌دهد که این خودروها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به‌علاوه، هزینه کارشناسی خودرو توسط منابع معتبر، تقریبا 0.1% قیمت تمام شده یک خودرو است که در مقابل اطمینانی که از سلامت خودرو به‌شما می‌بخشد، هزینه چندان قابل توجهی نیست.
آماری که در تصویر زیر می‌بینید، نشان‌دهنده اهمیت کارشناسی خودروهای کارکرده است:
راهنمای خرید خودرو
همراه‌مکانیک، پلتفرم آنلاین خرید و فروش خودرو، این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است تا از باتجربه‌ترین کارشناسان برای انتخاب خودرو موردنظر خود مشورت بگیرند و فرایند خرید خودرو خود را با اطمینان و بی‌دردسر سپری کنند. با استفاده از سرویس کارشناسی همراه‌مکانیک، خریداران می‌توانند از ضمانت 100 درصدی جبران خسارت نیز بهره‌مند شوند. با ورود به اپلیکیشن یا سایت همراه‌مکانیک و با انتخاب گزینه کارشناسی خودرو می‌توانید درخواست خود را برای داشتن این سرویس ثبت کنید.
کارشناسی خودرو - خرید خودرو
همان‌طور که گفتیم یکی از خدمات همراه‌مکانیک درنظر گرفتن تمام جوانب و کمک به افراد برای داشتن یک خرید ایده‌آل است. برای سهولت فرایند خرید خودرو می‌توانید از نمایشگاه آنلاین همراه‌مکانیک استفاده کنید که شامل مجموعه بزرگی از خودروهای کارشناسی شده همراه با قیمت دقیق و اطلاعات کاملی از بازرسی فنی خودروها است.
دنبال خودروی کارکرده/دست دوم هستید؟ وارد نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ما شوید. اینجا بهترین پیشنهاد‌ها رو برات داریم.
ابتدا به‌منظور درک بهتر تفاوت روش سنتی خرید خودرو و خرید از نمایشگاه همراه‌مکانیک، مروری بر جدول زیر داشته باشید:
برای خرید خودرو از نمایشگاه آنلاین می‌توانید وارد سایت همراه‌مکانیک شوید. در قسمت خرید خودرو، پس از کلیک روی خرید خودروهای کارشناسی شده، صفحه زیر برایتان باز می‌شود که در این صفحه مجموعه‌ای از خودروهای کارشناسی شده را همراه با اطلاعات قیمت و مدل هر یک خواهید دید. همچنین می‌توانید از فیلتر تعبیه شده در سمت راست صفحه، خودروهایی را انتخاب کنید که در بازه قیمتی مورد انتظار شما قرار دارند یا شامل شرایط خرید اقساطی می‌شوند.
نمایشگاه آنلاین خودرو
پس از انتخاب هر خودرو، وارد صفحه‌ آن خودرو می‌شوید که در آنجا برای آشنایی بیشتر تمامی اطلاعات و گزارش کامل کارشناسی را مشاهده خواهید کرد. شما می‌توانید از طریق همین صفحه، پیش از ثبت درخواست خود با کلیک روی تماس با مشاوره، از مشاوره همراه‌مکانیک استفاده کنید یا ثبت درخواست را انجام دهید و منتظر بمانید تا مشاوران همراه‌مکانیک با شما تماس بگیرند.
گزارش کارشناسی - خرید خودرو
در کنار خرید از نمایشگاه آنلاین همراه‌مکانیک، دو گزینه خرید عمومی و خریدسفارشی (VIP) نیز در صفحه خرید خودرو برای شما وجود دارد که می‌توانید تفاوت این دو سرویس را به‌اختصار در تصویر زیر ببینید:
خرید سفارشی از همراه‌مکانیک
خرید عمومی همراه‌مکانیک همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید کاملا رایگان است و شامل خدمات محدودتری می‌شود. اما طرح خرید خودرو سفارشی همراه‌مکانیک برای آن دسته از کسانی است که می‌خواهند خریدی راحت، بدون دردسر و در کمترین زمان ممکن را تجربه کنند. در این طرح می‌توانید 0 تا 100 فرایند خرید خودرو خود را به یک مشاور اختصاصی در همراه‌مکانیک بسپرید.
مشاور اختصاصی، فرایند را مطابق میل شما پیش می‌برد و تا انتهای کار به‌صورت حضوری یا تلفنی در کنار شماست. درنهایت خودرویی کارشناسی شده همراه با ضمانت پرداخت خسارت و خدمات حقوقی و عقد قرارداد به شما تحویل می‌دهد.
مبلغ پیش‌پرداخت در این طرح 10% هزینه خدمات است. سپس کارشناس خریدی که به شما اختصاص داده شده، تماس می‌گیرد و مراحل کار را یک‌به‌یک برایتان انجام می‌دهد.
خریداران 1.1% مبلغ کل خودرو را بابت هزینه خدمات پرداخت می‌کنند. این خدمات شامل مشاوره تخصصی انتخاب خودرو، خودروهای منتخب معرفی شده، کارشناس حقوقی، عقد قولنامه، دریافت خدمات کارشناسی فنی و بدنه، دریافت ضمانت‌نامه کتبی 7 روزه نسبت به کارشناسی انجام شده است. این مبلغ پس از اتمام فرایند خرید و هنگام نوشتن قولنامه از سوی خریدار پرداخت خواهد شد.
چه خرید خودرو انجام دهید، چه ندهید؛ همراه‌مکانیک امکاناتی را در قالب ابزارهای کاربردی در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید با استفاده از آنها اطلاعاتی بروز و دست اول از بازار خودروهای داخلی و خارجی داشته باشید.
به‌طور مثال، ابزار با پولم چه ماشینی بخرم، که با استفاده از آن می‌توانید با وارد کردن مقدار بودجه‌ مورد نظر خود بهترین گزینه‌های خرید را مشاهده کنید. از جمله ابزارهای کاربردی دیگری که همراه‌مکانیک به‌عنوان یک مرجع قیمت‌گذاری مطمئن در بازار در اختیار متقاضیان خرید خودرو قرار می‌دهد، می‌توان به محاسبه قیمت روز خودرو و محاسبه هزینه تعمیرات و نگهداری خودرو اشاره کرد.
خرید اقساطی خودرو یا لیزینگ راه چاره‌ای است که همراه‌مکانیک برای افراد با بودجه کم اندیشیده و به آنها کمک می‌کند با کمترین بودجه، ماشین مورد علاقه خود را بخرند.
لازم به‌ذکر است، طرح خرید اقساطی همراه‌مکانیک شامل تمامی خودروهای داخلی و خارجی می‌شود. شما می‌توانید با ورود به اپلیکیشن یا سایت همراه‌مکانیک، در قسمت خرید خودرو اقدام به خرید قسطی خودرو کنید. اگر خودرویی که قصد خریدش را دارید، خارج از خودروهای موجود در نمایشگاه مجازی همراه‌مکانیک باشد، همراه‌مکانیک مسئولیت مذاکره با فروشنده را به‌عهده می‌گیرد.
خرید اقساطی خودرو
در خرید اقساطی خودرو از همراه‌مکانیک نیاز به دسته چک صیادی است. اگر خرید تسهیلات شما پایین‌تر از 150 میلیون باشد، نیازی به حضور ضامن نیست اما برای مبلغ 150 تا 500 میلیون به ضامن نیاز خواهید داشت.
هیچ فرقی بین قیمت اقساطی با نقدی‌ خودرو وجود ندارد. تنها هزینه اضافه‌ای که دریافت می‌شود مربوط به ارائه تسهیلات و خدمات خرید خودروی اقساطی، مالیات بر ارزش افزوده، کارمزد، هزینه‌های کارشناسی و غیره است.
کارشناس حقوقی همراه‌مکانیک در زمان عقد مبایعه‌نامه یا قولنامه رسمی همراه شما خواهد بود و مبایعه‌نامه با سربرگ همراه‌مکانیک تنظیم می‌شود.
با طرح خدمات پس از فروش، همراه‌مکانیک علاوه بر همراهی شما در فرایند خرید خودرو، پس از اتمام پروسه خرید هم در کنار شماست و با گذاشتن خدمات ویژه در اختیار شما تا مدت‌ها پس از استفاد از آن خودرو همراهی‌تان می‌کند. در همین راستا کارت‌‌هایی در اختیار خریداران قرار می‌گیرد که خدمات پس از فروش ارائه شده با توجه به رنگ این کارت‌ها متفاوت است.
شما می‌توانید با داشتن هریک از کارت‌های سفید، نقره‌ای و طلایی از خدماتی مانند مشاوره، چکاپ کامل پیش از سفر، امداد خودروی داخل شهر و جاده همچون سوخت‌رسانی امدادی، سوخت‌رسانی در محل، تعویض باتری، تعویض لاستیک در محل، پنچرگیری و … استفاده کنید.
علاوه بر این کارت‌ها، تا زمانی‌که خودرو خریداری‌شده توسط همراه‌مکانیک در اختیار شما باشد، مشاوران این مجموعه در کنارتان حضور دارند و پاسخگوی سوالات و نیازمندی‌های شما در هر زمینه‌ای، اعم از معرفی نزدیک‌ترین تعمیرگاه تا مشاوره خرید و تمدید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه هستند. لازم به‌ذکر است، همراه‌مکانیک در قبال ارائه این خدمات هیچ‌گونه هزینه‌ای دریافت نمی‌کند و تامین‌کنندگان نیز نهایت تخفیف را برای مشتریان این مجموعه درنظر می‌گیرند.
خدمات پس از فروش خرید خودرو
این راهنمای جامع که شامل نکات بسیار مهم و راهکارهای مناسب برای خرید خودرو است، می‌تواند تسهیل‌گر فرایند خرید خودرو شما باشد و شما را از هر گونه سردرگمی در این‌باره دور کند؛ به‌علاوه، با استفاده از سایت همراه‌مکانیک و خدمات ویژه‌ای که در اختیار متقاضیان خرید خودرو قرار می‌گیرد، می‌توانید خریدی بی‌دردسر، مطمئن و سریع را تجربه کنید.
برای خرید خودرو همچنین می‌توانید از فرم زیر استفاده کنید.

 
بیشتر بخوانید
اخبار خودرو
معرفی خودرو
نکات خرید و فروش خودرو
خدمات ما

source

توسط autokhabari