جستجو در خودروبانک
آکیو تویودا مدیر عامل شرکت تویوتا و رییس انجمن خودروسازان ژاپن، با سیاست‌های کربن‌زدایی دولت ژاپن مخالف است. او اعتقاد دارد که این سیاست‌ها به بیکار شدن هزاران شاغل فعال در صنایع خودروسازی ژاپن منجر خواهد شد. آکیو تویودا در بخش دیگری از سخنانش افزود: برنامه کربن‌زدایی باید دشمن کربن دی اکسید باشد، نه دشمن موتورهای احتراق داخلی.
به بیان تویودا اگر دولت به هدف خود در کربن‌زدایی کامل از صنعت خودروسازی تا سال 2030 دست یابد، شاهد بیکار شدن 5.5 میلیون نفر شاغل در صنعت خودروسازی و کاهش تولید 8 میلیون دستگاه اتومبیل خواهیم بود. تویودا هشدار داد که اهداف بلندپروازانه دولت‌مردان ژاپنی که با الهام از اهداف اتحادیه اروپا تعیین شده است، اهدافی پایدار نخواهند بود. مدیرعامل تویوتا معتقد است که نیروی اصلی اقتصادی ژاپن تولید این کشور است که در صورت تضعیف آن با برنامه کربن‌زدایی، اقتصاد کل کشور ضعیف خواهد شد.
تویوتا اعتقاد دارد که تغییر رویکرد ناگهانی به سوی تولید خودروهای تمام الکتریکی، پایگاه صنعتی ژاپن را تهدید خواهد کرد. این شرکت به جای این تغییر ناگهانی، پیشنهاد کرده تا تولید خودروهای احتراق داخلی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی تا سال 2030 همچنان ادامه داشته باشد.

تویودا

صنایع خودروسازی ژاپن سالانه 10 میلیون دستگاه خودرو تولید می‌کنند که نیمی از آن به بازار صادراتی ارسال می‌شود. کنار گذاشتن تولید خودروهای درون‌سوز و تمرکز کامل بر تولید خودروهای الکتریکی، موجب کاهش تولید هشت میلیون دستگاه خودرو در سال خواهد شد که اکثر آن‌ها به سوی بازارهای صادراتی ژاپن روانه می‌شوند. این اقدام بازارهای صادراتی خودروسازان ژاپن را به خطر می‌اندازد که بر اثر آن هزاران کارگر شاغل در خطوط تولید بیکار خواهند شد.
آکیو تویودا معتقد است برای کاهش کربن خروجی از اگزوز خودروها، باید اقداماتی عملی و پایدار داشته باشیم که با شرایط مختلف و کشورهای گوناگون هماهنگی داشته باشد. او اعتقاد دارد خودروهای هیبریدی سهم بیشتری در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای دارند، چرا که این خودروها براساس پیشرانه‌های درون‌سوز شکل گرفته‌اند و قادر به نفوذ در بازار کشورهای در حال توسعه هستند. امکانی که برای خودروهای تمام برقی به دلیل پیچیدگی بالا امکان‌پذیر نیست.

گروه خودروبانک با شعار “دسترسی به بهترین انتخاب” تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.
خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران
هر گونه نقل مطلب از هر قسمت این سایت بدون اجازه کتبی از مدیریت سایت ممنوع می باشد
کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه خودرو بانک می باشد – ©2021

source

توسط autokhabari