wp-header-logo-481.png


تویوتا پیشرانه استاندارد 3.5 لیتری توربو دوقلو شش سیلندر خورجینی وانت پیکاپ توندرا را "بسیار کارآمد" معرفی کرده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از عصر ایران – پس از ماه ها شایعه، نشت اطلاعات، پخش تیزر و عکس های جاسوسی، تویوتا سرانجام از وانت پیکاپ توندرا برای سال 2022 رونمایی کرد. جدا از طراحی ظاهری عضلانی، شاهد بزرگ‌ترین تغییر در زیر درپوش پیشرانه این خودرو هستیم. پیشرانه تنفس طبیعی هشت سیلندر خورجینی در مدل پیشین با یک پیشرانه توربو دوقلو شش سیلندر خورجینی در مدل استاندارد جدید جایگزین شده است. همچنین، استفاده از سیستم تعلیق مستقل در عقب و جلو و یک پیشرانه هیبریدی که توانایی تولید 583 پوند-فوت گشتاور را دارد از دیگر موارد قابل توجهی است که می توان به آنها اشاره کرد.
تویوتا پیشرانه استاندارد 3.5 لیتری توربو دوقلو شش سیلندر خورجینی وانت پیکاپ توندرا را "بسیار کارآمد" معرفی کرده است که دارای 24 سوپاپ با سامانه های VVTI دوگانه است. این پیشرانه توانایی تولید 389 اسب بخار نیرو و 479 پوند-فوت گشتاور را دارد که هشت اسب بخار نیرو و 78 پوند-فوت گشتاور بیشتر از پیشرانه هشت سیلندر خورجینی پیشین را ارائه می کند. وظیفه انتقال نیروی پیشرانه به هر چهار چرخ خودرو بر عهده یک جعبه دنده اتوماتیک 10 سرعته دارای حالت تعویض مرحله ای (سکوئنشال) و حالت رانندگی tow/haul است.
پیشرانه هیبریدی "آی-فورس مکس" (i-FORCE MAX) تویوتا توندرا از پیشرانه 3.5 لیتری شش سیلندر خورجینی یکسان با مدل استاندارد در ترکیب با یک موتور-ژنراتور الکتریکی استفاده می کند که این موتور الکتریکی کلاچ مخصوص خود را داشته که بین پیشرانه و جعبه دنده 10 سرعته قرار می گیرد. این موتور-ژنراتور الکتریکی به یک بسته باتری نیکل-متال هیدرید 288 ولتی متصل است که زیر صندلی های عقب خودرو قرار دارد و می تواند تجربه سواری تمام الکتریکی در سرعت های کم را فراهم کرده و همچنین در زمان بکسل کردن، نیرو و گشتاور اضافه در اختیار راننده قرار می دهد. نمونه هیبریدی وانت تویوتا توندرا توانایی تولید 437 اسب بخار نیرو و 583 پوند-فوت گشتاور را دارد.
تغییر بزرگ دیگر در تویوتا توندرا 2022 در سیستم تعلیق آن نهفته است. دیگر خبری از سامانه تعلیق فنر شمشی در عقب خودرو نیست و تویوتا با سامانه فنربندی جدید در ترکیب با سامانه تعلیق دوجناقی جلو راحتی بیشتر سواری توندرا و ثبات بیشتر در خط مستقیم را وعده داده است. به گفته تویوتا، این ترکیب جدید ظرفیت بکسل حداکثری 12 هزار پوند (5,443 کیلوگرم) را برای وانت پیکاپ توندرا 2022 به ارمغان می آورد که افزایش 17.6 درصدی نسبت به مدل نسل قبل را نشان می دهد. ضربه گیرهای دو لوله ای و مفصل های آلومینیومی ریخته گری شده در مدل استاندارد در جلو و عقب بکار گرفته شده اند و سامانه تعلیق هوایی در مدل های بالاتر بکار گرفته می شود. تویوتا توندرا مجهز به بسته آفرود TRD به ضربه گیرهای تک لوله Bilstein مجهز می شود. میراگرهای تطبیقی نیز برای این خودرو در دسترس هستند.
توندرا TRD Pro همچنین به رینگ های 20 اینچی TRD، میله تثبیت کننده جلو، قطعات سیستم تعلیق با رنگ آمیزی قرمز، تایرهای همه جا رو ساخت شرکت فالکن، و محافظ زیر بدنه اضافی شامل یک صفحه آلومینیومی با برند TRD در جلو مجهز شده است.
در داخل، تویوتا توندرا 2022 از کابینی با طراحی کاملا جدید برخوردار شده است. یک نمایشگر لمسی 14 اینچی در قسمت میانی داشبورد جلب توجه می کند و یک نمایشگر هشت اینچی میزان سرعت، دور موتور و اطلاعات پشت آمپر را در اختیار راننده قرار می دهد.  
توندرا 2022 در دو مدل چهار درب دابل کب (Double Cab) و کرومکس (CrewMax) در دسترس خواهد بود. مدل دابل کب با بستر بار 6.5 فوتی (1.98 متر) یا 8.1 فوتی (2.46 متر) و مدل کرومکس با بستر بار 5.5 فوتی (1.67 متر) یا 6.5 فوتی (1.98متر) در دسترس خواهند بود. تویوتا توندرا در شش تریم SR، SR5، Limited، Platinum، 1974 و TRD Pro عرضه می شود. پیشرانه هیبریدی به عنوان آپشن در تریم های Limited، Platinum، و 1974 قابل سفارش است. توندرا TRD Pro به صورت استاندارد به این قلب تپنده مجهز است.
عرضه وانت پیکاپ تویوتا توندرا 2022 از اواخر سال 2021 برنامه ریزی شده است.
با ما در شبکه های اجتماعی همراه شوید:
نقل مطالب، اخبار و تصاویر، حتی با ذکر منبع، ممنوع بوده و فقط با مجوز کتبی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» مجاز است.
طراحی و تولید: گروه مهندسی رادین سامانه
Copyright©2000-2018 khabarMachine.com

source

توسط autokhabari