همزمان با افزایش تقاضا برای نوبت‌گیری از مراکز تعویض پلاک مخصوصاً در تهران، افرادی در فضای مجازی دست به کار شده و با ارائه آگهی‌های مدعی شده‌اند که می‌توانند به راحتی و با اخذ مبالغی برای متقاضیان تعویض پلاک نوبت دریافت کنند!!
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ چند وقتی است که مشکلات در اخذ نوبت برای تعویض پلاک منجر به گلایه متقاضیان شده است، بسیاری از متقاضیان تعویض پلاک، از مدتها قبل برای دریافت نوبت اینترتنی از سایت راهور 120 اقدام کرده اما تاکنون موفق به اخذ نوبت اینترنتی نشده‌اند و زمان اعتبار وکالت‌نامه‌های آنها برای انجام تعویض پلاک نیز رو به پایان بوده یا اتمام یافته است.
تمدید وکالت‌نامه‌ها نیز با مشکلاتی روبه‌رو است از جمله اینکه نیازمند حضور مالک قبلی در دفاتر اسناد رسمی بوده که بعضاً مالکان قدیمی همراهی مناسبی با خریدار یا مالک فعلی ندارند و حتی در مواردی برای حضور دوباره در دفاتر اسناد رسمی، درخواست وجوهی اضافه بر آنچه قبلاً در معامله خودرو رد و بدل شده، می‌کنند.
از طرفی دیگر مشکلاتی که گه‌گاه در سایت راهور 120 نیز به وجود می‌آید، منجر به این شده که دریافت نوبت برای تعویض پلاک بیش از پیش سخت‌تر شود.
چند روز پیش نیز نماینده اصفهان در مجلس در نامه‌ای به سردار اشتری؛ فرمانده نیروی انتظامی خواستار پیگیری و حل مشکل عدم امکان اخذ نوبت از مراکز تعویض پلاک شد.
مقتدایی در این نامه گفته بود: "با عنایت به گزارشات واصله، هموطنان از عدم امکان اخذ نوبت گلایه جدی دارند و اظهار می‌دارند سایت مربوطه به محض شروع به‌کار، دقایقی بعد تکمیل ظرفیت می‌شود و تدابیر اندیشیده شده توسط متولیان، آنگونه که باید و شاید نتوانسته این مشکل را رفع کند.
وی متذکر شده بود: در همین راستا خواهشمندم دستور فرمایید ضمن بررسی موضوع باقید فوریت، اقداماتی همچون افزایش تعداد باجه‌ها، افزایش ساعت کاری مراکز، ایجاد بستر تعویض پلاک اینترنتی در تمام استانها و… در دستور کار قرار گیرد تا تعداد بالای افراد در انتظار، تقلیل و نارضایتی برخی هموطنان از پر شدن سریع ظرفیتها رفع شود."
آنطور که پلیس می‌گوید، به دلیل تعطیلی مراکز تعویض پلاک با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا همزمان با اوج گرفتن شیوع کرونا و پیکهای متوالی، روز به روز به متقاضیان تعویض پلاک افزوده شده و عملاً با توجه به بسته بودن مجموعاً 60 روزی این مراکز، حدود یک میلیون و 200 هزار نفر در صف دریافت نوبت تعویض پلاک قرار دارند. ( به‌طور میانگین روزانه 20 هزار نفر متقاضی نقل و انتقال خودرو هستند)
به گفته سرهنگ علی محمدی؛ رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور، در کلان‌شهرها با افزایش ساعت کاری به‌دنبال این هستند که متقاضیان بتوانند برای اخذ نوبت بِروز اقدام کنند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه در روزهایی که مراکز تعویض پلاک تعطیل بود، به‌تعداد روزهای تعطیل بر اعتبار وکالت‌نامه‌ها افزوده می‌شد، از هموطنان خواسته در وهله نخست از ارائه وکالت‌نامه به یکدیگر خودداری کنند و در زمان مناسب در مراکز حاضر شوند، در صورت اجبار نیز مدت زمان وکالت‌نامه‌ها را افزایش دهند تا با توجه به انباشت موجود، دچار مشکل نشوند و خدمات دریافت کنند.
همزمان با افزایش تقاضا برای نوبت‌گیری از مراکز تعویض پلاک مخصوصاً در تهران، افرادی نیز در فضای مجازی دست به کار شده و با ارائه آگهی‌هایی مدعی می‌شوند که می‌توانند به راحتی و با اخذ مبالغی برای متقاضیان تعویض پلاک نوبت دریافت کنند!
با یکی از این افراد تلفنی گفت‌وگو کردیم، وی مدعی بود می‌تواند به راحتی برای تمام تعویض پلاک در تهران از جمله، میثم، اتحاد و الغدیر اقدام به دریافت نوبت کند!
این شخص می‌گوید "ساعت هشت صبح برای اخذ نوبت اقدام کرده و پس از ارسال تأییده دریافت نوبت، مبلغ 100 هزار تومان در قبال این کار دریافت می‌کند."
آگهی‌های دیگری نیز در این رابطه در فضای مجازی وجود دارد که تعدادی از آنها نیز دریافت نوبت برای مراکز تعویض پلاک را تضمینی عنوان کرده و مدعی هستند که پولشان را بعد از گرفتن نوبت، دریافت خواهند کرد همچنین مدعی هستند که پیامک تأییده دریافت نوبت از طرف پلیس راهور ارسال می‌شود!
با این وجود انتظار می‌رود که پلیس راهور فکری جدی درباره نوبت‌دهی به متقاضیان تعویض پلاک و انباشتی که از متقاضیان تعویض پلاک ایجاد شده بکند تا هر چه سریع‌تر مشکلات به وجود آمده برای متقاضیان تعویض پلاک حل شود.
با ما در شبکه های اجتماعی همراه شوید:
نقل مطالب، اخبار و تصاویر، حتی با ذکر منبع، ممنوع بوده و فقط با مجوز کتبی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» مجاز است.
طراحی و تولید: گروه مهندسی رادین سامانه
Copyright©2000-2018 khabarMachine.com

source

توسط autokhabari