تویوتا با معرفی نسل جدید توندرا زلزله‌ای در بازار پیکاپ ها به راه انداخته و البته چنین اتفاقی همیشه رخ نمی‌دهد. سومین نسل این خودرو پس از ۱۴ سال معرفی شد. یکی دیگر از پیکاپ های خوش‌نام تویوتا مدل تاکوماست که در سال ۲۰۱۶ از راه رسیده اما برای مدل ۲۰۲۲ با برخی بهبودها معرفی شده است. البته شاید در آینده خبرهای مهم‌تری از این خودرو منتشر شود.

اگرچه تاکوما از نظر طراحی و ابعاد مشابه هایلوکس بوده اما این خودرو به همراه ۴ رانر راه خود را از هایلوکس مشهور جدا کرده‌اند. موتور ترند می‌گوید این جدایی دیگر وجود نخواهد داشت و خودروهای کاربردی تویوتا یک‌بار دیگر از پلتفرمی مشترک استفاده خواهند کرد. این خبر تائید نشده زیرا موتور ترند به منبع اطلاعات خود اشاره‌ای نکرده است. یکی از سخنگوهای تویوتا گفته چنین چیزی فعلاً منتشر نشده و تویوتا اشاره‌ای به وضعیت محصولات آتی خود نمی‌کند.

اگرچه چنین خبری تائید نشده اما احتمال اینکه تاکوما، ۴ رانر و هایلوکس از پلتفرمی مشترک استفاده نکنند بسیار پایین است. تویوتا مدت‌های زیادی است که به دنبال استفاده از پلتفرم ماژولار جهانی خود برای محصولات متنوع می‌باشد. استفاده تاکوما و ۴ رانر از پلتفرم توندرا و لندکروزر جدید منطقی به نظر می‌رسد. استفاده از این پلتفرم می‌تواند باعث صرفه‌جویی زیاد در هزینه‌ها شود.

اما این اتفاق چه زمانی رخ خواهد داد؟ فعلاً چیزی اعلام نشده اما احتمالاً طی چند سال آینده شاهد چنین اتفاقی خواهیم بود. اگرچه نسل فعلی تاکوما در سال ۲۰۱۶ عرضه شده اما تفاوت چندانی با نسل پیشین خود که در سال ۲۰۰۵ معرفی شده بود ندارد. شاسی‌بلند ۴ رانر هم وضعیت مشابهی داشته و بنابراین هر دو خودرو آماده دگرگونی اساسی هستند.

با حرکت سریع خودروسازان به سمت الکتریکی سازی، تویوتا زمان چندانی برای به‌روز کردن محصولات آفرود خود ندارد و باید سریعاً دست‌به‌کار شود.
Audi rs e_tron gt
دوستان ببخشید یک سوال
من خیلی منتظر جانشین پورشه ۹۱۸ هستم
می دونید کی احتمالش هست معرفی بشه
یک نفر در این سایت نامش پورشه هست فکر کنم بدونن
همون شخصی که ۹۱۸ بر روی پروفایل دارد
شما جواب این سوالو می دونید؟
ممد ژانگولر
آیودی داداش انشالله بزودی خواهد آمد 🤲🏻
در ضمن بزرگتر هم هست 😉😁
Reza Waffen SS
بعد معرفی جانشین اونتادور و لافراری معرفی خواهد شد
میثم
هایلوکس، فورچونر و پرادو هرسه از یک پلتفرم استفاده میکنن
اگه اینطور باشه تاکوما و فوررانر و از اونطرف لکسس جی ایکس همه با هم پلتفرم مشترک خواهند داشت
پلتفرم اینا امتحان خودشو پس داده فقط باید بروزرسانی بشه و اگه همه از یک پلتفرم استفاده کنند هزینه ها میاد پایین و درنتیجه سوددهی تویوتا بیشتر میشه و بروزرسانی این همه مدل هم خیلی راحتتر و سریعتر انجام میشه
ehsan.fa
رنگ سبز چه جذابه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari