با افزایش روند تحویل خودرو سایپا شاهین ، قیمت شاهین در بازار با کاهش قابل توجهی نسبت به ماه های گذشته رو به رو شده است. در شرایطی که روند کلی قیمت خودرو در بازار ، در سال 1400 تا به اینجای کار افزایشی بوده است، قیمت شاهین سایپا روند نزولی را دنبال کرده است.
به گزارش خودروتک، اگر در سایت های خرید و فروش خودرو قیمت شاهین سایپا را رصد کنید بازه وسیعی از قیمت اعلامی را از سوی فروشندگان مشاهده می کنید، که قیمتی بین 345 تا 380 میلیون تومان را ارائه کرده اند.
با این حال نمایشگاه های خرید و فروش خودرو قیمت شاهین در شهرهای بزرگ که تعداد خودروهای عرضه شده بیشتر است را بیش از 340 میلیون تومان عنوان نمی کنند. حتی در برخی صفحات اعلام قیمت خودرو در اینستاگرام نیز قیمت 335 میلیون تومان نیز درج شده است.
روند کاهش قیمت خودرو شاهین گویای این مساله است که افزایش قیمت خودرو در کارخانه یا بیان ساده تر واقعی کردن قیمت خودرو از مبدا فروش، نه تنها موجب افزایش قیمت خودرو در بازار نمی شود، بلکه به دلیل کاهش فاصله قیمتی، رانت حاصل از خرید و فروش را کاهش داده و تقاضای کاذب را از خودرو دور می کند.
قیمت خودرو شاهین در کارخانه هم اکنون 291 میلیون تومان است. زمانی که در اردیبهشت ماه این قیمت مصوب و اعلام شد که افزایش 30 میلیون تومانی نسبت به قیمت قبل داشت، دلالان به این مساله دامن می زدند که قیمت شاهین در بازار افزایش خواهد یافت.
اما قیمت این خودرو پس از افزایش قیمت مصوب، نه تنها افزایش نیافت بلکه پیوسته روند کاهشی را در سال 1400 طی کرده است.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari