wp-header-logo-617.png

امسال سال سختی برای صنعت خودرو بوده و کمبود نیمه‌هادی‌ها همچنان روی این صنعت تأثیر می‌گذارد. پیش‌بینی می‌شود امسال این کمبود بیش از ۲۱۰ میلیارد دلار برای صنعت خودرو هزینه داشته باشد.

شرکت مشاوره AlixPartners قبلاً پیش‌بینی کرده بود که این کمبود می‌تواند تا ۱۱۰ میلیارد دلار هزینه داشته و منجر به تولید ۳.۹ میلیون خودروی کمتری شود. اکنون این شرکت برآوردهای خود را افزایش داده و علاوه بر زیان بالاتر، می‌گوید که تولید خودرو تا ۷.۷ میلیون دستگاه کمتر خواهد بود.
البته همه امیدوار بودند که بحران تراشه‌ها کمتر شود اما حوادث ناتمام ازجمله قرنطینه در مالزی برای گسترش کووید ۱۹ و ادامه مشکلات در سایر نقاط، اوضاع را تشدید کرده است. دان هیرش، مدیرعامل AlixPartners می‌گوید که عملاً هیچ جذب کننده شوکی در صنعت خودرو باقی نمانده و هرگونه کمبود یا وقفه در تولید در هر نقطه از جهان بر شرکت‌های سراسر جهان تأثیر می‌گذارد و اکنون به دلیل سایر کمبودها، این تأثیرات تشدید شده است.

اکنون تولیدکنندگان بزرگ خودرو همچنان با کمبود دست‌وپنجه نرم می‌کنند و به‌طور متناوب از توقف تولید یا تمدید توقف تولید مستمر خود خبرمی دهند. اخیراً اولاً کالنیوس، مدیرعامل دایملر گفته بود که این صنعت ممکن است تا سال ۲۰۲۳ هم تحت تأثیر کمبود نیمه‌هادی‌ها قرار گیرد.
ممد ژانگولر
هر چی هست زیر سر تیم کوک و شرکت اپل .
اگه یادتون باشه الان ۲۰ ساله که میخواد خودروی شرکت اپل رونمایی کنه . اینا برای ۲۰ سال دیگشون برنامه ریزی کردن و انباراشونو پر از چیپست کردن 😎
( Amirreza ) 🇩🇪 Mercedes Benz : Engineered to move the human spirit 🇩🇪
تفاوت بین ما و قشر اونابه شدت احساس میشه ما انبارامونو تهش بتونیم پر چیپس کنیم اونا انباراشونو پر چیپ میکنن
ممد ژانگولر
👏👍🏻
Carbonado Aventador
برا ۲۰ سال دیگه؟!
جوک قشنگی بود..
۲۰ سال دیگه تکنولوژی چیپ های فعلی ؛ مسخره به نظر میاد..
.
مثل این میمونه ۲۰ سال پیش ، نوکیا بیاد ۱۱۰۰ انبار کنه تا الان با آیفون ۱۳ رقابت کنه😂😂
$ᏗᏰᏖᎥᏁ$
چه پولها که از بین نمیره…
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari