wp-header-logo-650.png

لوسیانو پریرا جزئیات جالبی را از روند مذاکراتش با استقلال افشا کرده است. او از اینکه در ۳۸ سالگی مورد توجه استقلال قرار گرفته خوشحال است اما درنهایت از ترسی می‌گوید که مانع آبی‌پوش شدن او شد.
به گزارش همشهری ، لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی فولاد خوزستان، یکی از بازیکنان مورد نظر فرهاد مجیدی برای پیوستن به استقلال بود.
مجیدی به مدیران استقلال تأکید کرده بود که تحت هر شرایطی این بازیکن را به خدمت بگیرند ولی با وجود مذاکرات جدی که میان استقلال و شیمبا شکل گرفت، در نهایت حضور این بازیکن در جمع آبی‌های پایتخت منتفی شد.‌
حتی طرفین یک پیش‌نویس قرارداد هم امضا کرده بودند ولی اتفاقاتی رخ داد که شیمبا استقلالی نشد.
 بعد از اتمام جام حذفی و قهرمانی فولاد، خبرهای مختلفی در مورد حضور تو در استقلال مطرح شد و حتی گفته می‌شد که حضورت در این تیم قطعی است. چرا در نهایت رفتنت به استقلال منتفی شد؟
ابتدا باید از شما تشکر کنم که خیلی صریح و شفاف این موضوع را پیگیری می‌کنید. استقلال یکی از تیم‌های بزرگ ایران است که در آسیا هم مطرح است و بازیکنان ایرانی و یا خارجی شاغل در ایران دوست دارند در این تیم بازی کنند. روز بعد از فینال جام حذفی از طرف باشگاه استقلال با من تماس گرفته شد و درخواست همکاری را مطرح کردند. خیلی بابت این موضوع خوشحال شدم که با وجود ۳۸سال سن یکی از بهترین تیم‌های ایران درخواست همکاری داده است. از طرفی هم تغییرات کادر فنی و مدیریتی در باشگاه فولاد باعث شده بود که هیچ‌گونه تماسی با بنده گرفته نشود و به این خاطر مذاکرات اولیه با استقلال آغاز شد. البته خودم در برزیل بودم و با مدیر برنامه‌هایم به‌صورت حضوری صحبت کردند و با بنده هم از طریق تماس تصویری در تماس بودند.
حتی به توافق هم رسیدید، درست است؟
بله، از نظر مالی هم به توافق رسیدیم. تقریبا همه‌چیز برای پیوستن من به استقلال آماده بود و حتی یک پیش‌نویس هم امضا شد که یک هفته اعتبار داشت و قرار شد قرارداد رسمی و اصلی را بفرستند تا امضا کنم. در آن پیش‌نویس بحث مبلغ پیش‌پرداخت که باید به من داده می‌شد گنجانده نشده بود و البته من هم این را شنیده بودم که ممکن بود پنجره نقل و انتقالات استقلال تا حل نشدن پرونده استراماچونی بسته باشد. از استقلال خواستم پیش‌پرداختی به من بدهد که بتوانم با خیال راحت بیایم و با مشکل مواجه نشوم. ۵روز از امضای پیش‌نویس گذشته بود که مدیریت باشگاه فولاد تغییر کرد و سرمربی را هم درنهایت انتخاب کردند. مدیران فولاد با من و مدیر برنامه‌هایم صحبت کردند ولی من گفتم که تا یک هفته نمی‌توانم با تیمی مذاکره کنم و با استقلال یک پیش‌نویس امضا کرده‌ام. طبیعتا فولاد باید چند روز صبر می‌کرد و سرانجام مهلت یک هفته‌ای پیش‌نویس قرارداد با استقلال تمام شد و به نتیجه‌ای هم نرسیدیم.
حتما در آن مقطع در جریان اختلاف‌های مدیریت و کادر فنی استقلال هم قرار داشتی؟
بله، همینطور است و چیزهای زیادی در این زمینه شنیدم. واقعیت این است که ترسیدم به استقلال بروم. از طرفی باید خیلی زود خودم را به امارات می‌رساندم و در آنجا قرنطینه می‌شدم. همه این مسائل دست به‌دست هم داد تا درنهایت اتفاقات دیگری رخ دهد. باشگاه استقلال هم درنهایت نتوانست مذاکرات را به شکل مثبت جلو ببرد و من هم با توجه به اینکه به جو فولاد عادت کرده بودم، دوست داشتم بمانم. خصوصا اینکه باشگاه هم بعد از تغییرات مدیریتی خیلی تلاش کرد تا من را حفظ کند. از طرفی پنجره فولاد هم بسته بود و دوست داشتم با ماندنم به این تیم کمک کنم.
افشاگری ستاره لیگ برتر از مذاکراتش با استقلال/ ترسیدم به استقلال بروم/ پیش نویش هم امضا شده بود
بهتر نبود کمی صبر می‌کردی؟
من اخبار خوبی در مورد استقلال نمی‌شنیدم و مسئولان فدراسیون یک روز می‌گفتند پنجره استقلال باز است و یک روز می‌گفتند استقلال نمی‌تواند بازیکن خارجی بگیرد. من همیشه دوست دارم در محیطی آرام باشم و تمرکزم را از دست ندهم. خیلی‌ها با من تماس گرفتند و توضیح دادند که وضعیت استقلال چطور است. از طرفی خیلی از بازیکنان خارجی هم در استقلال با مشکل مواجه شدند. استقلال آن اوایل واقعا پیگیر بود ولی در ادامه مشکلات مدیریتی و اختلاف با کادر فنی شرایط را سخت می‌کرد. من با توجه به شرایطی که در برزیل داشتم و همچنین بحث قرنطینه، نمی‌توانستم به بازی با الهلال هم برسم ولی نکته مهم این بود که بعد از امضای پیش‌نویس قرارداد، اتفاق جدیدی رخ نداد. من استقلال و هوادارانش را دوست دارم و شاید قسمت این بود به استقلال نروم و در خوزستان بمانم. خیلی از هواداران استقلال در آن هفته‌ها به من پیغام دادند و حالا به آنها می‌گویم که برای من بسیار باارزش و قابل احترام هستند. من یک بازیکن خارجی هستم و امیدوارم درک کنند که وقتی ذهنم بابت برخی مسائل درگیر می‌شود، ممکن است در تصمیم‌گیری تردید داشته باشم. باز هم تأکید می‌کنم که در یک مقطع رسانه‌ها خبرهای خوبی از استقلال نمی‌دادند و مسئله مهم‌تر این بود که بعد از امضای پیش‌نویس قرارداد، دیگر اتفاق جدیدی رخ نداد. با این حال از این خوشحالم که تیم مطرحی مثل استقلال به من پیشنهاد داده بود، در دنیای فوتبال گاهی اوقات شما انتظار یک اتفاق را می‌کشید ولی همه‌چیز به شکل دیگری تغییر می‌کند.
فکر می‌کنی فولاد امسال نتایج خوبی بگیرد؟
امسال کادر فنی و مدیریت باشگاه تغییر کرده و حالا شرایط جدیدی را تجربه می‌کنیم. چند بازیکن جدا شدند و البته به‌دلیل بسته بودن پنجره نتوانستیم بازیکن جدید جذب کنیم که این موضوع مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند. با این حال امیدوارم فصل خوبی را رقم بزنیم. من با فولاد قهرمان لیگ و جام‌حذفی شدم و امیدوارم دوباره اتفاقات خوبی برای فولاد رخ دهد. من فولاد و هوادارانش را دوست دارم و می‌خواهم همیشه خوشحالی آنها را ببینم.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari