رنو در نمایشگاه مونیخ اولین مدل از نسل جدید مدل‌های الکتریکی خود را نمایش داد. رنو مگان ئی-تک با فولکس‌واگن ID 3 و مدل‌های الکتریکی پژو رقابت می‌کند و از بهار آینده به بازار خواهد آمد.
به گزارش خودروتک ، مگان الکتریکی بر اساس پلتفرمی ساخته شده که رنو آن را با همکاری شریکش نیسان ساخته است.
نیسان بر روی این پلتفرم به زودی مدل آریا را به بازار می‌فرستد. خودرو را می‌توان با دو موتور الکتریکی ۱۳۰ یا ۲۲۰ اسب بخاری سفارش داد. گران‌ترین مدل با هر بار شارژ می‌تواند تا ۴۷۰ کیلومتر حرکت کند.
مدل جدید رنو فرمی بین یک هچ‌بک و یک شاسی‌بلند کوچک دارد. علاوه بر ظاهر جدید، مگان اولین مدل رنو است که با داشبورد جدید رنو عرضه می‌شود. نمایشگر‌ها در این داشبورد جدید به شکل حرف انگلیسی L چیده شده و با سیستم عامل اندروید ساخت گوگل کنترل می‌شود.

مگان ئی-تک اولین خودروی است که تحت مدیریت لوکا دی مئو، مدیر جدید رنو ساخته می‌شود. آقای دی مئو می‌خواهد رنو از ساخت خودرو‌های کوچک که سود کمی دارند فاصله بگیرد و در عوض خودرو‌های متوسط و بزرگ بیشتری تولید کند. در حال حاضر هفتاد درصد درآمد رنو از فروش خودرو‌های کوچک به دست می‌آید.
این استراتژی اگر چه منطقی به نظر می‌رسد اما موفقیتش تضمین شده نیست. رنو می‌خواهد سهمش را در بازاری افزایش دهد که رقابت در آن بسیار شدید است و محصولات کنونی رنو در آن رو به افول است.

این بخش چهل درصد از بازار اروپا را شامل می‌شود و رنو امیدوار است مگان با فن‌آوری‌های تازه و ظاهر زیبایش باعث شود مشتریان با محصولات رنو آشتی کنند.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari