wp-header-logo-668.png

باور کنید که هر صافکاری، صافکار نیست! شاید تصور کنید صافکاری کار سختی نیست، ولی اگر خودروی خود را به یک صافکار ماهر نسپارید، خودروی شما، دیگر شبیه روز اولش نخواهد شد. یک صافکار ماهر، در کمترین زمان و با بهترین کیفیت، کار را تحویل میدهد، طوری که اثری از خوردگی روی ماشین باقی نمی ماند.
به گزارش خودروتک به نقل از خبرگزاری آنا، زمانی که خودرو در اثر برخورد با یک خودروی دیگر یا هر گونه مانعی، در قسمت بدنه دچار تورفتگی یا برآمدگی شود، نیاز است به صافکار مراجعه کنید.
صافکاری به دو حالت بدون رنگ یا بارنگ قابل انجام است. در مدل صافکاری بدون رنگ، صافکار با ضربه‌های مداوم از قسمت پشت بدنه، سعی در بازگرداندن خودرو به حالت اولیه دارد، طوری که رنگ نریخته و نیاز به نقاشی نباشد.
اما در صافکاری با رنگ، ریختن رنگ اهمیتی ندارد و پس از صاف کردن بدنه، خودرو نقاشی می‌شود. در بیشتر تصادفات که در اثر عدم رعایت فاصله با خودرو جلویی اتفاق می‌افتد، رادیاتور ماشین نیز صدمه‌ می‌بیند که برای تعمیر آن باید به مکانیک مراجعه کنید.
نکات مهم در صافکاری ماشین که باید هر راننده‌ای بداند
ویژگی های یک صافکار خوب
به هنگام مراجعه برای صافکاری، در ابتدا و قبل از شروع به کار، از صافکار بخواهید مبلغ دستمزد، زمان مورد نیاز، با رنگ یا بدون رنگ در آمدن و… را برایتان کاملا مشخص کند تا پس از شروع به کار، دچار مشکل نشوید. پیشنهاد می‌کنیم اگر قسمت کاپوت آسیب دیده است، برای بررسی شمع موتور ، سیستم احتراق، موتور و دیگر بخش‌ها به یک مکانیک ماهر مراجعه کنید. برخی ویژگی‌های یک صافکار با تجربه به شرح زیر است:
هنگام مراجعه به صافکاری، ممکن است برخی اصطلاحات توسط صافکار به کار برده شود. بهتر است با مفهوم آنها آشنا باشید. برخی اصطلاحات رایج صافکاری به شرح زیر است:
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari