لوکزامبورگ همچون سه دهه گذشته بار دیگر در سال 2019 نیز بالاترین تعداد خودروی سواری به ازای هر هزار شهروند را در مقایسه با ۲۶ عضو دیگر اتحادیه اروپا به ثبت رساند.
به گزارش خودروتک به نقل از ایران جیب ، اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) با انتشار گزارشی در مورد تعداد خودروهای سواری در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا اعلام کرد که پس از لوکزامبورگ، ایتالیا و قبرس دارای بیشترین تعداد خودروی سواری به ازای هر هزار شهروند ساکن در این کشورها هستند. بر پایه این گزارش، در لوکزامبورگ، ایتالیا و قبرس به ترتیب ۶۸۱، ۶۶۳ و ۶۴۵ خودروی سواری به ازای هر هزار نفر وجود دارد.
بر اساس این شاخص، فنلاند و لهستان نیز هر دو با ثبت ۶۴۲ خودروی سواری در میان ۲۷ عضو اتحادیه اروپا، به طور مشترک چهارم هستند.
در مقابل، پایین‌ترین تعداد خودروی سواری به ازای هر هزار شهروند در کشورهای رومانی(۳۵۷ خودرو)، لتونی(۳۸۱ خودرو) و مجارستان(۳۹۰ خودرو) ثبت شده است.

اما گزارش یورواستات نشان می‌دهد که فارغ از شاخص سرانه خودرو، آلمان با حدود ۴۸ میلیون دستگاه دارای بیشترین تعداد خودروهای سواری در مقایسه با سایر اعضای اتحادیه اروپاست و و پس از آن، ایتالیا با۴۰ میلیون و فرانسه با ۳۲ میلیون دستگاه قرار دارند.
مطابق این گزارش، بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ بیشترین افزایش تعداد خودروهای سواری با رشد ۳۴ درصدی در رومانی رخ داده و لیتوانی (با ۲۰ درصد) و مجارستان(با ۱۹ درصد) در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارد.
بلغارستان نیز تنها کشور عضو اتحادیه اروپا بوده که تعداد خودروهای سواری ثبت شده در آن، طی سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ کاهش یافته است.
گزارش یورواستات همچنین حاکیست که قدیمی‌ترین ناوگان خودروهای سواری در لهستان فعال است؛ به طوری که ۳۷.۹ درصد خودروهای سواری فعال در این کشور عمر ۲۰ سال و یا بیشتر دارند. در مقابل، ایرلند دارای نو‌ترین ناوگان خودروهای سواری در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپاست و ۲۸.۸ درصد خودروهای سواری این کشور دارای طول عمری کمتر از دو سال هستند.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari