بازیکنان تازه‌وارد پرسپولیس به محض اضافه شدن به این تیم در تمرینات نشان دادند فاصله زیادی با بازیکنان قبلی دارند. در واقع شرایط تمرینی پرسپولیس طی دو سال اخیر بازیکنان قبلی را در شرایط فنی و بدنی فوق‌العاده‌ای قرار داده و هر بازیکنی که تازه به این مجموعه اضافه می‌شود تفاوت را احساس می‌کند.
به گزارش ایران ورزشی، این مسأله در مورد رضا اسدی هافبک بلند‌قامتی که فصل خوبی هم در اتریش پشت سر نگذاشته  بیشتر ملموس بود اما از بین 5 بازیکن تازه‌وارد تنها نفری که در تاجیکستان در ترکیب اصلی قرار گرفت همین اسدی بود.
واقعیت اینکه تصور نمی‌شد رضا اسدی با شرایطی که مربیانش از او توصیف می‌کردند در ارنج اصلی بازی با استقلال تاجیکستان قرار بگیرد. واقعیت اینکه یحیی تا آخرین روزهای باقی‌مانده تا آن بازی مهم نیز در این خصوص تردید داشت اما در نهایت تصمیم گرفت اسدی را وارد ترکیب کند و روی دست میلاد سرلک بازی دهد.
کیفیت کار اسدی البته در آن مسابقه چندان به چشم نیامد و او به سبب ناهماهنگی و شرایط بدنی نه چندان جالبش نمایش تحسین‌برانگیزی نداشت  اما کادر فنی پرسپولیس از او و آنچه در زمین نشان داد رضایت داشت. مربیان پرسپولیس در حالی اسدی را در ترکیب اصلی قرار دادند که نسبت به شرایط او تردید بسیاری داشتند و فکر می‌کردند او اصلاً شرایط خوبی ندارد اما نمایش اسدی فراتر از حد تصور آنها بود و تا حدودی امیدوارشان کرد.
هر چند برخی هواداران متعصب در فضای مجازی نمایش اسدی در دوشنبه را با دادن اولین پاس گل در اولین بازی با پیراهن تیم محبوب‌شان بزرگنمایی کردند اما کادر فنی به صورت کلی از آنچه شرح وظایف این هافبک گرگانی بوده راضی بودند.
 ارسال پاس گل البته بزرگنمایی بود چون در مورد گل ترابی و گل‌هایی نظیر این که با یک ضربه فنی یا شوت غالباً از پشت محوطه جریمه به ثمر می‌رسد فردی که توپ را به زننده گل رسانده یا پاس داده نمی‌تواند گل‌سازی کرده باشد و در آن صحنه هم اسدی تنها خیلی خوب توپ را پیش برد و با یک پاس عرضی ساده آن را به ترابی رساند پس پاس گل نداده اما آنچه اهمیت دارد رضایت کادر فنی از او است.
اسدی حالا و در فاصله دو هفته مانده به بازی الهلال مثل چهار خرید دیگر شرایط بهتری پیدا کرده اما همچنان جا برای بهتر شدن دارد.
پرسپولیس او را به عنوان جانشین نوراللهی اضافه کرده تا هم میدانداری کند هم در دفاع و حمله اضافه شود و تأثیرگذار باشد که این مسأله با توجه به درخشش نوراللهی در فصل گذشته مسئولیت هافبک تازه‌وارد سرخ‌ها را بسیار سنگین‌تر و پیچیده‌تر خواهد کرد.
البته مربیان پرسپولیس نسبت به پتانسیل و توانایی‌های فنی اسدی تردید ندارند و کاملاً امیدوارند این هافبک همان چیزی شود که آنها می‌خواهند. اسدی به خاطر فیزیک مناسبش می‌تواند در ضربات ایستگاهی برای تیمش یک برگ برنده باشد کما اینکه در بازی دوشنبه یک موقعیت گل هم داشت که ضربه سر نهایی‌اش دقیق نبود. به همین نسبت او می‌تواند در زمان دفاع و مقابله با ضربات ایستگاهی حریف  هم به کمک مدافعان پرسپولیس بیاید کما اینکه پرسپولیس در این حوزه طی دو فصل اخیر مشخصاً ضعف داشته است.در عین حال اگر این بازیکن از نظر بدنی و هماهنگی با سایرنفرات به شرایط مطلوب برسد و در حوزه بازیسازی و شرکت در کارهای ترکیبی پیشرفت کند شاید حتی تبدیل به بازیکن کامل‌تری نسبت به احمد نوراللهی شود.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari