کمبود جهانی چیپ ها حقیقتی انکارناپذیر بوده و زمان‌بندی تولید و تحویل خودروسازان را دستخوش تغییر کرده است. خودروسازان از همان ماه‌های آغازین سال ۲۰۲۱ تحت تأثیر این قضیه قرار گرفتند و کارخانه‌های مونتاژ یک‌به‌یک شاهد تعطیلی بودند و تویوتا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان جهان مجبور به تعطیلی تولید در آمریکا، کانادا، مکزیک و دیگر بخش‌های دنیا شد.

یکی از جدیدترین خودروسازانی که از این کمبود نیمه‌رساناها ضربه خورده مرسدس بنز است که گفته زمان تحویل خودروهایش به مشتریان می‌تواند به بیش یک سال برسد.

رویترز می‌گوید اولا کالنیوس مدیرعامل دایملر این خبر را تائید کرده است. او می‌گوید:
تقاضا برای محصولات مرسدس بنز زیاد بوده و در همین زمان محدودیت‌های شدیدی وجود دارد. برای برخی مدل‌ها زمان انتظار چیزی بیشتر از آن است که ما می‌خواستیم و در برخی موارد به بیش از یک سال هم می‌رسد.
کالنیوس همچنین به مشکلاتی که قبلاً گزارش شده بود اشاره کرده است. طبق گفته مرسدس و ب‌ام‌و، کمبود جهانی چیپ‌ها شاید تا سال ۲۰۲۳ حل نشود زیرا همه‌گیری کرونا همچنان ادامه دارد. البته شاید تأثیر کمبود چیپ‌ها روی تولید خودرو به اندازه سال قبل نباشد.

در ماه آگوست خبری درباره حذف تقریباً تمامی خودروهای ۸ سیلندر ۲۰۲۲ خود در بازار آمریکا و به خاطر مشکلات جهانی زنجیره تأمین منتشر شد. البته اخیراً اخبار دیگری منتشر شده و مرسدس گفته لغو عرضه این محصولات نه به خاطر مشکلات زنجیره تأمین بلکه به خاطر مشکلات کیفیتی پیشرانه‌های یاد شده می‌باشد.

مهم‌تر اینکه علیرغم حرکت واضح خودروسازان به سمت الکتریکی‌سازی، مدیر مرسدس-ای‌ام‌جی گفته که پیشرانه‌های ۸ سیلندر این شرکت به خاطر تقاضای بالای مشتریان تا حدود ۱۰ سال دیگر تولید خواهند شد.
$ᏗᏰᏖᎥᏁ$
این کمبود چیپ ها بنظرم به شرکت‌هایی که ماشینای پیچیده تری مثل کادیلاک و بنز و ب‌ام‌و و… تولید میکنن خیلی بیشتر ضرر زده…
محمد
مهم تامین کننده است. اعمال نفوذ امریکا و همچنین صنایع نیمه هادی امریکا قطعا از بقیه کشورها قوی تره. چون خالق این صنعت هستند.
زیزیگولو
مگه این چیپها قبلاً چطوری تولید میشده که حالا نمیشه!!؟؟
محمد
semiconductor chain suppliers
مافیای بزرگی داره
زیزیگولو
منم همین فکرو میکنم
akrh78
منم برام سواله
الان بعضی گوشیا از خط تولید خارج شدن
کارت گرافیک به فلاکت پیدا میشه
اینتل و amd تیراژ cpu رو پایین اوردن
اکثر شرکتای لپ تاپ رم با سرعت کم میزارن چون پر سرعتش نیست
صنعت خودرو سازی هم که اینطور
این چیپا داره کجا میره پس
زیزیگولو
موضوع مشکوکه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari