توقف تولید پورشه ماکان بنزینی از سوی پورشه تأیید شده است. این کراس اوور محبوب، در آینده فقط با موتورهای الکتریکی عرضه می گردد.
دقیقاً ۴۳,۶۱۸ دستگاه! این تعداد دقیق پورشه ماکان هایی است که در نیمه نخست امسال به خریداران تحویل داده شده اند. این آمار فروش، ماکان را پشت سر کاین و در جایگاه دوم محصولات پرفروش پورشه قرار می دهد. تعداد کاین های فروخته شده در مدت مشابه، ۴۴,۰۵۰ دستگاه است. به جرئت می توان گفت که ماکان یک گاو شیرده و محبوب برای خودروساز ساکن زوفن هاوسن از سال ۲۰۱۴ بوده است، اما هرچه باشد، ماکان هم از محدودیت ها و مقررات آلایندگی جدید در امان نیست. بنابراین، نسخه های بنزینی ماکان در آینده نزدیک باید با مدل های پلاگین هیبرید جایگزین شوند. این فقط حدس و گمان ما نیست! بلکه اخبار به دست آمده از خط تولید خودروساز هم توقف تولید پورشه ماکان بنزینی را تأیید می کنند. سباستین اشتایگر اخیراً در مصاحبه با مجله Autocar گفته که ماکان بنزینی ظرف مدت ۳ سال آینده از خط تولید کنار گذاشته می شود.
اشتایگر در پاسخ به این پرسش که توقف تولید پورشه ماکان بنزینی چه زمانی اتفاق می افتد، می گوید: «فعلاً تصمیم نهایی گرفته نشده است، اما پیش بینی ما این است که از سال ۲۰۲۴ این اتفاق خواهد افتاد.» او در ادامه این گونه توضیح می دهد: «قوانین و مقررات، نقش مهمی در حیات یک وسیله نقلیه بازی می کنند و استاندارد انتشار گازهای آلاینده، یکی دیگر از عوامل محدودکننده است.» استاندارد یورو ۷ از سال ۲۰۲۵ اجباری می شود و بنابراین جای تعجب ندارد که پورشه در راستای حرکت به سمت الکتریکی شدن، با سرعت بیش تری گام بردارد. آن چه درباره آن صحبت می کنیم، ماکان الکتریکی است که سال آینده رخ نمایی می کند و از ۲۰۲۳ وارد بازار می شود. این اولین خودرویی خواهد بود که بر روی پلتفرم پریمیوم تمام الکتریکی توسعه داده شده توسط پورشه و آئودی ساخته می شود. همزمان با آن، آئودی Q6 E-Tron هم از سال آینده عرضه خواهد شد. ارباب حلقه ها همزمان در حال کار بر روی مدل A6 E-Tron از همین پلت فرم است. خودرویی که در قالب یک مفهومی با همین نام در اوایل سال جاری معرفی شده بود.
برای یادآوری بد نیست بدانید که اخیراً، پورشه یک نسخه به روزرسانی شده از نسخه بنزینی ماکان را با تغییرات جزئی در ظاهر خارجی و داخلی معرفی کرده است. همچنین نسخه توربو از سبد فروش پورشه حذف شده است و به جای آن، مدل GTS حکم گل سر سبد خانواده ماکان را بازی می کند. این مدل از پیشرانه تویین توربو ۲٫۹ لیتری V6 با ۴۳۴ اسب بخار قدرت بهره می گیرد. ماکان S، که قرار است جایگزین نسخه های قدیمی GTS شود، ۳۷۵ اسب بخار قدرت دارد. در حالی که، توان نسخه ۴ سیلندر پایه ماکان نیز اکنون به ۲۶۱ اسب بخار ارتقا یافته است. در هر حال، توقف تولید پورشه ماکان بنزینی حتمی است و عمر این محصول به زودی به سر می آید. خودروساز آلمانی هم بیش تر تلاش خود را بر توسعه محصولات EV متمرکز کرده است.
سپهر عظیمی
پایگاه خبری اسب بخار
منبع: موتور وان
فعلاً تصمیم نهایی گرفته نشده است، اما پیش بینی ما این است که از سال ۲۰۲۴ این اتفاق خواهد افتاد.
استاندارد یورو ۷ از سال ۲۰۲۵ اجباری می شود و بنابراین جای تعجب ندارد که پورشه در راستای حرکت به سمت الکتریکی شدن، با سرعت بیش تری گام بردارد. آن چه درباره آن صحبت می کنیم، ماکان الکتریکی است که سال آینده رخ نمایی می کند و از ۲۰۲۳ وارد بازار می گردد.
این اولین خودرویی خواهد بود که بر روی پلت فرم پریمیوم تمام الکتریکی توسعه داده شده توسط پورشه و آئودی ساخته می شود. همزمان با آن، آئودی Q6 E-Tron هم از سال آینده عرضه خواهد شد.


در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]

source

توسط autokhabari