تیم تحریریه
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بخشنامه اخیر دادستان کل کشور مبنی بر تلقی برگ سبز به عنوان سند مالکیت خودرو در راستای جانب داری قوه قضاییه از مردم صورت گرفته است.
حسن نوروزی تلقی برگ سبز به عنوان سند رسمی خودرو را اقدامی واقع بینانه و جانب دارانه قوه قضاییه از مردم توصیف و عنوان کرد: معطلی مردم پشت در دفترخانه ها و خالی کردن جیب آنها از لحاظ قانونی، شرعی وعرفی صحیح نیست.
وی با بیان اینکه تصمیمات دادستان کل کشور پشتوانه نظام و عموم مردم است، گفت: این اقدام در جلب رضایت مردم بسیار موثر است و بدین منظور پلیس راهور باید هر چه سریع تر نسبت به اجرای این ابلاغیه اقدام کند که خوشبختانه در حال انجام است.
نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مشکلات صنعت خودرو افزود: با توجه به اینکه بیش از 90 درصد سهام خودروسازی در اختیار مردم است این سهامداران هستند که باید مدیران عامل خودروسازی را تعیین کنند. بنابراین صنعت خودرو را باید به صاحبان آن که سهامداران خودرو هستند، واگذار کرد زیرا با خروج دولت از این صنعت میزان تولید افزایش،قیمت خودرو کاهش و خودروسازی کشور رونق خواهد یافت.
نوروزی با بیان اینکه دولت تنها باید ناظر بر صنعت خودرو باشد، اظهار داشت: با خروج دولت از صنعت خودرو فروش خودرو در بورس و یا نمایندگی ها اهمیتی نخواهد داشت چرا که با خروج دولت ناخودآگاه قیمت خودرو کاهش خواهد یافت.
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دولت کمتر از 10 درصد از سهم خودروسازی کشور را در اختیار دارد حق انتخاب مدیران عامل و دخالت در صنعت خودرو را ندارد و رشد این صنعت در سایه واگذاری آن به بخش خصوصی میسر خواهد شد.
بازار خودروهای وارداتی با وجود اینکه در رکود عمیقی فرو رفته و تعداد معاملات در آن بسیار پایین آمده است ولی خبری از روند کاهشی قیمت ها در آن نیست….
این روزها بازار در آرامش به سر می برد و از نوسانات قیمتی خبری نیست. قیمت خورو تقریبابه ثبات رسیده است و از هیجانات و التهابات بازار خودرو به شدت…
رئیس شورای رقابت -نهادی که نقش اصلی را در قیمت‌گذاری خودرو و تحولات بازار دارد- با اعلام حمایت از آزادسازی واردات خودرو، این اتفاق را عامل «تولید رقابتی و افزایش…
بازار خودرو در اولین روز از شروع فصل پاییز هیچ تکاپویی را در خود شاهد نبود. نبود مشتری بزرگترین مشکل این روزهای بازار خودرو می باشد و تقریبا متقاضیان خرید…
محصولات هیوندای در بازار ایران معمولا جزو خوش فروش ترین خودروهای وارداتی به حساب می آیند ولی نوسانات شدید قیمت در خودروهای وارداتی و رکود سنگین در بازار خارجی گریبان…
بازار خودرو این روزها واقعا رمقی ندارد و فروشندگان در بازار بدون مشتری مانده اند و حتی برخی خودروهای زیر قیمت کف بازار هم معامله نمی شوند. خریدارن منتظر تعیین…
شاهین پراید
هر کاری که میخواهید میکنید!پدر مردم با این بنجل سازهای ایرانی درآمده…
در تضاد با منافع بعضیا هست وگرنه با هیچ چیز مشکلی نداره.
امکانات شاهین خیلی بیشتراز آنی هست که شما دکر کردید.
سلام بسیار عالی و کاربردی توضیح دادید.ببخشید بنظر حقیر بهتر است تا حدودی بیشتر به…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمام حقوق این وبسایت برای بانک اطلاعات خودرو محفوظ است.
طراحی و برنامه نویسی توسط : Car.ir

source

توسط autokhabari