عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره راه‌اندازی “ال آر تی” (قطار سبک شهری با یک، دو یا سه واگن) در تهران توضیحاتی بیان کرد.
علی‌اصغر قائمی درباره به‌کارگیری مدهای جدید حمل و نقل در شهر تهران اظهار کرد: درباره راه‌اندازی “ال آر تی” صحبت‌هایی شده اما همچنان توجیه اقتصادی آن محل بحث است.
اخبار حمل و نقل اخبار تهران اخبار خودرو وزارت راه و شهرسازی قیمت بلیط قطار سریع السیر اتوبوس ال آر تی چیست
وی ادامه داد: این موضوعات بحث‌های ظریفی دارد که بهره‌وری و کارکرد اقتصادی آن باید در جلسات کمیسیون حمل و نقل شورای شهر  مورد بحث قرار گیرد و اگر دوستان حوزه حمل‌ونقل درباره آن دفاعیاتی  داشته باشند، می‌توان آن را در برنامه گنجاند.
عضو کمسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر چنین برنامه‌ای در دستور کار شهرداری برای سال ۱۴۰۰ وجود ندارد، تصریح کرد: ممکن است سلسله نظرهایی درباره مدهای جدید حمل و نقل مطرح یا پیشنهاد شود اما با انجام کار کارشناسی از جهت بهره‌وری اقتصادی و دلایل دیگر رد می‌شود به همین دلیل ممکن است در دوره‌های مختلف این موضوعات مطرح شود اما به سرانجام نرسد.
وی خاطرنشان کرد: ممکن است در تیم جدید مدیریت شهری روی به کارگیری ال آر تی در سیستم حمل و نقل عمومی فکر شود و راهکار عملیاتی و اقتصادی هم برای آن داشته باشند ولی تاکنون به موضوع ورود نشده است.
به گزارش تسنیم، LRT یا Light Rail Transit یک نوع قطار سبک شهری است که از یک، دو یا سه واگن تشکیل شده است.
منبع:تسنیمsource

توسط autokhabari