بر اساس تفاهم نامه مشترکی که میان گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) به امضا رسید، در آینده‌ای نزدیک محصولات این گروه صنعتی از فناوری خودروهای متصل بهره‌مند خواهند شد.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از ایکوپرس: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مراسم امضای این تفاهم نامه، گفت: یکی از الزامات موجود براساس برنامه های توسعه فناوری های خودرویی در محصولات ایران خودرو، بهره مندی از فناوری خودروهای متصل است که با توجه به ظرفیت های موجود، دستیابی به این هدف با همکاری شرکت ارتباطات سیار ایران دنبال خواهد شد. 
فرشاد مقیمی افزود: با توجه به هدف‌گذاری صورت گرفته در ارتقای رضایت مشتریان، این پروژه تعریف شد تا طبق تفاهم نامه امروز ظرف مدت کوتاهی مطالعات و بررسی های لازم صورت گیرد تا خدمات مورد نیاز در حوزه خودرویی اولویت بندی شده و پروژه ها یکی پس از دیگری به اجرا گذاشته شوند.
وی تاکید کرد: به زودی شاهد تجهیز محصولات ایران خودرو به فناوری خودروهای متصل خواهیم بود. تعریف این پروژه، آغازی در مسیر حرکت ایران خودرو در افق تولید خودروی هوشمند با همکاری همراه اول و شرکت‌های دانش بنیان تخصصی این حوزه است. هم چنین می‌توانیم بازخوردهایی از محصولاتی که در اختیار مشتریان قرار گرفته را دریافت کرده و برمبنای آن پروژه های جدیدی برای  ارتقای محصولات تعریف کنیم. درنهایت، نتایج حاصل از این اطلاعات و زیرساخت‌های فراهم شده منجر به ارایه انواع سرویس ها مبتنی بر خودروی متصل و در ادامه خودروی نیمه خودران و خودران در آینده نزدیک خواهد شد.
به گفته مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، خودروی تارا اتوماتیک، تارا دستی و دنا پلاس دنده اتوماتیک محصولاتی هستند که در مرحله نخست، مجهز به فناوری خودروهای متصل خواهند شد. هم چنین محصول کراس اوور جدید ایران خودرو (پروژه K125) نیز، از ابتدای عرضه به بازار مجهز به این امکان خواهد بود. 
در ادامه، مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول)، حاصل امضای تفاهم‌نامه میان بزرگ‌ترین اپراتور ارتباطات سیار کشور و بزرگ‌ترین تولید کننده خودروی کشور، را ارایه خدمت بهتر به مشترکان دو مجموعه دانست.
وی افزود: موضوع خودروهای متصل، مقدمه‌ای است برای رسیدن به خودروهای کاملا هوشمند و یکی از گام هایی است که باید در حوزه توسعه تکنولوژی در کشور برداشته می‌شد و با امضای تفاهم نامه امروز، می توانیم یک گام در این مسیر برداریم.
گفتنی است، بر اساس فاز اول این پروژه و همکاری مشترک، محصولات ایران خودرو، مجهز به فناوری اتصال پذیری (connectivity) خواهند شد. بر این اساس، امکان ارسال و دریافت اطلاعات از خودرو به واحدهای امدادی و دریافت سایر خدمات مورد نیاز وجود خواهد داشت. بنابراین محصولات گروه صنعتی ایران خودرو، دارای امکاناتی مانند ردیابی خودرو، امکان پیش بینی و تشخیص خطای خودرو، امکان برقراری تماس اضطراری و درخواست امداد در حوزه خدمات پس از فروش به صورت آنی خواهند شد.


در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]

source

توسط autokhabari