رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: بر اساس رای دیوان عدالت اداری و با استناد به مواد ۴۶ و ۴۷ قانون ثبت اسناد و املاک، ثبت سند در دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست و برگ سبز خودرو به عنوان سند رسمی مالکیت در تمامی مراجع معتبر است.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از خبرخودرو، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: بر اساس رای دیوان عدالت اداری و با استناد به مواد ۴۶ و ۴۷ قانون ثبت اسناد و املاک، ثبت سند در دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست و برگ سبز خودرو به عنوان سند رسمی مالکیت در تمامی مراجع معتبر است.
سعید موتمنی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص اطلاعیه صادره از اتحادیه متبوع خود مبنی بر کفایت برگ سبز خودرو به عنوان سند مالکیت خودرو بر اساس رای دیوان عدالت اداری و عدم الزام به ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی اظهار داشت: بر اساس دادنامه شماره ۱۸۶۳ صادره از دیوان عدالت اداری در تاریخ دوم اسفند ماه ۹۹ ثبت سند نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی اختیاری گردید که می‌بایست در همان زمان به مرحله اجرا می‌رسید
وی ضمن اشاره به مواد ۴۶ و ۴۷ قانون ثبت اسناد و املاک مصوب سال ۱۳۱۰ مبنی بر اعلام موارد ثبت اجباری معاملات افزود: بر اساس این قانون، ثبت معاملات اموال منقول از جمله خودرو اختیاری است. اکنون ثبت سند در دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست و برگ سبز خودرو به عنوان سند رسمی مالکیت در تمامی مراجع معتبر است.
رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو گفت: تاکنون در صورت بروز اختلاف میان خریدار و فروشنده، افراد دارای سند رسمی خودرو از سوی دادگاه‌ها به عنوان مالک خودرو شناخته می‌شدند اما در حال حاضر، ضمن تشکر اتحادیه از ورود دادستان به موضوع و بر اساس رای دیوان، از این پس برگ سبز خودرو به عنوان سند مالکیت شناخته می‌شود و تخلف از آن تقلب محسوب می‌شود. این موضوع برای مصرف‌کننده خودرو مشکلاتی ایجاد نخواهد کرد و بر همین اساس، برای پرهیز از صرف هزینه‌های اضافی مورد استقبال تمام مصرف‎کنندگان و فعالان بازار خودرو قرار گرفته است.
موتمنی در پایان در خصوص مسئول پرداخت هزینه‌های نقل و انتقال خودرو خاطرنشان کرد: پرداخت هزینه نقل و انتقال خودرو از سوی اداره دارایی مقرر شده و قرار بر این است که در مراکز شماره‌گذاری و در زمان تعویض پلاک این هزینه دریافت شود. مسئولیت پرداخت هزینه نقل و انتقال خودرو در شهر تهران با فروشنده است و در سایر شهرها بر اساس توافقات انجام شده میان خریدار و فروشنده و اغلب با خریدار است. میزان بدهی فروشنده خودرو در زمان تعویض پلاک، بر اساس جداول سازمان امور مالیاتی مشخص می‌شود.


در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]

source

توسط autokhabari