wp-header-logo-904.png

تیم تحریریه
ک فعال بازار خودرو اظهار داشت: بازار و قیمت خودرو تا روز چهارشنبه هفته گذشته با رکود نسبی مواجه بود اما به محض ایرادات شورای نگهبان از طرح آزادسازی واردات مجددا قیمت ها به حالت اولیه برگشته و رو به افزایش است.
کاظم محمدی نیکخواه با بیان اینکه بازار خودرو نسبت به ایرادات شورای نگهبان از طرح واردات واکنش نشان داده است،عنوان کرد: با هجمه ای که پس از تصویب طرح واردات خودرو در بازار ایجاد شد قیمت ها مقداری افت داشت و تا روز چهارشنبه هفته گذشته رکود نسبی در بازار برقرار بود اما با ایراداتی که شورای نگهبان از طرح مجلس گرفت مجددا قیمت ها به حالت اولیه برگشته و رو به افزایش است.
وی افزود: هفته گذشته معامله ای در بازار انجام نشد و اکنون نیز شرایط به قوت خود باقی است اما فروشندگانی که به محض هجمه واردات خودرو قیمت را پایین آورده بودند مجددا افزایش دادند.
این فعال بازار خودرو گفت: در حال حاضر خریداران و فروشندگان در انتظار سرانجام طرح واردات هستند اما مساله اصلی این هست که قیمت خودرو متناسب با نوسانات نرخ دلار تغییر می کند.
نیکخواه در خصوص ورود شورای رقابت در تعیین سقف واردات خودرو اظهار داشت: ورود شورای رقابت به این موضوع تاثیر خاصی ندارد چرا که بازار با عرضه و تقاضا پیش می رود و مداخله های شورای رقابت تا کنون جز اینکه در کف بازار تداخل ایجاد کرده و بازار را از حالت آزاد بودن خارج کرده نتیجه دیگری در بر نداشته است.
نیکخواه در واکنش به اظهارات رییس شورای رقابت مبنی بر اینکه در صورت آزادسازی واردات اجازه ورود هر خودرویی به کشور را نخواهیم داد، گفت: صحبت از واردات خودرو در شرایط کنونی مثل قصاص قبل از جنایت است چرا که هنوز اتفاق خاصی نیفتاده که بخواهیم در این باره اظهار نظر کنیم. در حال حاضر نه خودرویی وجود دارد و نه اجازه واردات آن داده شده است. لذا هر زمانی که طرح واردات پس از طی مراحل قانونی توسط هیأت دولت تصویب و اجرا شد می توان در این باره اظهار نظر کرد و سرمایه گذاران نیز با توجه به شرایط اقتصادی به سمت آن حرکت خواهند کرد کما اینکه شرایط اقتصادی جامعه در 5 ماه آینده قابل پیش بینی نیست.
وی با تاکید بر ضرورت وجود یک متولی در صنعت خودرو تصریح کرد: متاسفانه صنعت خودرو ما درگیر مسائلی شده که هر کس از راه می رسد به خود اجازه اظهار نظر می دهد در حالی که این صنعت باید تنها یک متولی داشته باشد که در درجه اول اتحادیه نمایشگاه داران و واحدهای خدمات پس از فروش و تعمیرگاه ها هستند زیرا تجارب زیادی در این زمینه دارند.
این فعال بازار خودرو در پایان خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده واردات خودرو به بهبود بازار خودرو کمک بسیاری خواهد کرد اما سرانجام آن را باید به شرایط اقتصادی کشور واگذار کرد. 
لیست قیمت جدید انوع لاستیک ایرانی در بازار تهران در روز سه شنبه 6 مهرماه 1400 منتشر گردید. قیمت های درج شده در جدول زیر برای یک حلقه لاستیک می…
خودروهای وارداتی در بازار ایران با قیمت خیلی بیشتری از ارزش واقعی آنها خرید و فروش می شوند. در بین خودروهای خارجی موجود در کشور بهترین بازار را محصولات کیا…
بازار خودروهای وارداتی با وجود اینکه در رکود عمیقی فرو رفته و تعداد معاملات در آن بسیار پایین آمده است ولی خبری از روند کاهشی قیمت ها در آن نیست….
این روزها بازار در آرامش به سر می برد و از نوسانات قیمتی خبری نیست. قیمت خورو تقریبابه ثبات رسیده است و از هیجانات و التهابات بازار خودرو به شدت…
رئیس شورای رقابت -نهادی که نقش اصلی را در قیمت‌گذاری خودرو و تحولات بازار دارد- با اعلام حمایت از آزادسازی واردات خودرو، این اتفاق را عامل «تولید رقابتی و افزایش…
بازار خودرو در اولین روز از شروع فصل پاییز هیچ تکاپویی را در خود شاهد نبود. نبود مشتری بزرگترین مشکل این روزهای بازار خودرو می باشد و تقریبا متقاضیان خرید…
کاش در ایران تولید بشه و قطعات یدکش هم تو بازار باشه
سلام من يك سيلو 81 خريدم واقعا ادم حيرت ميكنه اين ماشين ده ها سال…
از نظر تعداد تولید بیستم شده نه کیفیت. از نظر کیفیت حساب کنن ایران از…
رکستون که خیلی گرونه. ولی تیوولی حداقل با توجه به گرون بودن لگن‌های چینی میارزه.
تارا خیلی خوبه بدنه خیلی محکمی داری ما خریدیم عالیه
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمام حقوق این وبسایت برای بانک اطلاعات خودرو محفوظ است.
طراحی و برنامه نویسی توسط : Car.ir

source

توسط autokhabari