تیم تحریریه
خودروهای وارداتی در بازار ایران با قیمت خیلی بیشتری از ارزش واقعی آنها خرید و فروش می شوند. در بین خودروهای خارجی موجود در کشور بهترین بازار را محصولات کیا و هیوندای دارند و بیشترین میزان واردات را هم در بین این خودروها طی سالیان گذشته صورت گرفته است.
دراین گزارش نگاهی به محصولات هیوندای خواهیم داشت با فرض اینکه واردات خودرو به کشور مجدد آزاد گردد. در صورت بازگشایی مجدد واردات خودروهای هیوندای به ایران و با فرض قیمت هر دلار 27.500 تومان و با در نظر گرفتن تعرفه واردات به همراه سایر هزینه های مربوط به واردات خودرو به ایران که میزان 100 درصد به قیمت هر خودرو اضافه می شود باز هم مشاهده می کنیم که قیمت محصولات هیوندای در مدل 2021 بسیار کمتر از نسخه های صفر کیلیومتر این خودرو در بازار ایران با مدل 2018 می باشد.
به عنوان مثال هم اکنون خودروی هیوندای سانتافه در مدل 2018 که اتاق قدیم این خودرو به حساب می آید حدود 2.7 میلیارد تومان در بازار تهران قیمت دارد ولی همین خودرو با مدل 2021 که تغییرات بسیار زیادی هم در آن صورت گرفته در نسخه پایه با فرض اینکه 100 درصد به قیمت آن اضافه شود چیزی در حدود 1.55 میلیارد تومان می شود که اصلا قابل مقایسه و منطقی نمی باشد. این موضوع در مورد سایر محصولات هیوندای هم کم و بیش صادق می باشد.
نکته مهمی که در اینجا می توان به آن اشاره کرد این است که نسخه های صفر کیلومتر این محصولات به راحتی قابل خریداری در بازار می باشند و کمیاب و نادر نیز نمی باشند.
نکته مهم دیگری که به آن باید توجه کرد این است که قیمت مدل های 2021 محصولات هیوندای در جدول زیر در نسخه پایه می باشد و با اضافه شدن امکانات و آپشن های بیشتر به قیمت آنها اضافه می شود ، البته که در نسخه پایه این محصولات نسبت به قبل نیز آپشن های بیشتری به کار رفته است.
خودروی آی 20 هیوندای در مدل 2021 تنها در کشور هند تولید می شود و با توجه به شرایط این کشور و پایین تر بودن هزینه های تولید و مونتاژ خودرو در این کشور ، شروع قیمت این محصول هیوندای از 12.200 دلار می باشد تا 16.500 دلار . به دلیل اینکه قیمت جهانی برای آن در نظر گرفته نشده است از ذکر مبلغ در جدول خودداری شده است. البته آی 20 درنسخه N Line آن که مدل اسپرت و پرقدرت این خودرو می باشد در بازارهای جهانی قابل سفارش و خریداری می باشد ولی قیمت آن از نسخه پایه بسیار بیشتر می باشد.
لیست قیمت جدید انوع لاستیک ایرانی در بازار تهران در روز سه شنبه 6 مهرماه 1400 منتشر گردید. قیمت های درج شده در جدول زیر برای یک حلقه لاستیک می…
بازار خودروهای وارداتی با وجود اینکه در رکود عمیقی فرو رفته و تعداد معاملات در آن بسیار پایین آمده است ولی خبری از روند کاهشی قیمت ها در آن نیست….
این روزها بازار در آرامش به سر می برد و از نوسانات قیمتی خبری نیست. قیمت خورو تقریبابه ثبات رسیده است و از هیجانات و التهابات بازار خودرو به شدت…
رئیس شورای رقابت -نهادی که نقش اصلی را در قیمت‌گذاری خودرو و تحولات بازار دارد- با اعلام حمایت از آزادسازی واردات خودرو، این اتفاق را عامل «تولید رقابتی و افزایش…
بازار خودرو در اولین روز از شروع فصل پاییز هیچ تکاپویی را در خود شاهد نبود. نبود مشتری بزرگترین مشکل این روزهای بازار خودرو می باشد و تقریبا متقاضیان خرید…
محصولات هیوندای در بازار ایران معمولا جزو خوش فروش ترین خودروهای وارداتی به حساب می آیند ولی نوسانات شدید قیمت در خودروهای وارداتی و رکود سنگین در بازار خارجی گریبان…
کاش در ایران تولید بشه و قطعات یدکش هم تو بازار باشه
سلام من يك سيلو 81 خريدم واقعا ادم حيرت ميكنه اين ماشين ده ها سال…
از نظر تعداد تولید بیستم شده نه کیفیت. از نظر کیفیت حساب کنن ایران از…
رکستون که خیلی گرونه. ولی تیوولی حداقل با توجه به گرون بودن لگن‌های چینی میارزه.
تارا خیلی خوبه بدنه خیلی محکمی داری ما خریدیم عالیه
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمام حقوق این وبسایت برای بانک اطلاعات خودرو محفوظ است.
طراحی و برنامه نویسی توسط : Car.ir

source

توسط autokhabari