این محصول در آلمان با قیمت 19900 یورو(حدود 23300 دلار) عرضه شده که تقریبا 3 برابر نیوا لجند 3 درب در بازار روسیه ارزش گذاری شده است!
به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران- صنعت خودروی روسیه و محصولاتی که طی دوران مختلف توسط آن معرفی شده در مقایسه با تحولات این صنعت در جهان چندان جذابیت خاصی ندارد.
سال گذشته خبری اعلام شد که براساس آن یک تیم از متخصصان روسی برای ساخت نسخه ویژه پنجاهمین سالگرد لادا نیوا جهت ارائه آن در بازار آلمان، تلاش می کنند.
این خودرو در مقایسه با نسخه استاندارد تغییراتی را به همراه داشت که از جمله باید به افزایش ارتفاع از سطح زمین، رینگ های آلومینیومی جدید، بامپر آفرودی، لاستیک های بی اف گودریچ، هود اسکوپ(ورودی هوای روی درپوش موتور)، هلال عضلانی(فلیر) روی فندرها(گلگیر)، رکاب جدید، ریل روی سقف، خروجی اگزوز روی ستون جلو و هدلایت های جدید اشاره کرد.
در فضای داخل کابین نیز نکته جذابی برای اشاره وجود ندارد.
این محصول  در آلمان با قیمت 19900 یورو (حدود 23300 دلار) عرضه شده که تقریبا 3 برابر نیوا لجند 3 درب در بازار روسیه ارزش گذاری شده است!
نمونه 3 درب بازار روسیه
جالب آنکه کمپانی " آوتوواز " از ارائه نسخه معمولی نیوا در بازار اروپا به دلیل مشکلات زیست محیطی پیشرانه این خودرو منع شد. خودروساز روسی به جای سرمایه گذاری برای رفع مشکل نمونه استاندارد ترجیح داده تا با ارائه نسخه پنجاهمین سالگرد و استفاده از موتور جدید با ریشه های چینی، در بازار اروپا حضور داشته باشد.
اطلاعات مربوط به تغییرات پیشرانه و توسعه چینی آن در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است یا شاید هم به نوعی پنهان حفظ شده باشد.
مجهز به سامانه تمام چرخ محرک
اما به هر ترتیب با 23 هزار دلار انتخاب های بسیار امروزی تر و جذاب تری پیش روی شهروندان اروپایی قرار دارد که عملا شانس موفقیت چنین خودرویی را به صفر نزدیک می کند!
محصولاتی مانند:
(قیمت ها حدودی هستند و ممکن است در کشورهای مختلف تفاوت هایی داشته باشند/قیمت ها به دلار تبدیل شده اند تا شاخص )
کیا سلتوس 2022 با قیمت پایه 23665 دلار
تویوتا سی-اچ آر مدل 2021 با قیمت پایه 22910 دلار
مزدا سی اکس-30 مدل 2021 با قیمت پایه 23225 دلار
هیوندای ونیو مدل 2021 با قیمت پایه 18750 دلار
در این رده قیمتی تنوع بسیاری زیادی وجود دارد که همگی جز برترین برندهای جهان هستند مانند نیسان کیکس، فولکس واگن تائوس و …
 
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari