wp-header-logo-975.png

حمید درخشان کاپیتان و سرمربی پیشین پرسپولیس ضمن تعریف و تمجید از عملکرد یحیی گل محمدی از باشگاه پرسپولیس خواست قرارداد طویل المدت با او امضاء کند.
به گزارش خبرورزشی، یکی از سوژه‌های اصلی این روزهای فوتبال ما تمدید ۳ ساله قرارداد فرهاد مجیدی از سوی مدیریت جدید باشگاه استقلال بود. اتفاقی که واکنش یک پرسپولیسی را به دنبال داشت و … بهتر است خودتان تازه‌ترین صحبت‌های ما را با حمید درخشان بخوانید:
آقای درخشان وضعیت باشگاه پرسپولیس در آستانه بازی با الهلال عربستان را چطور ارزیابی می‌کنید؟
شاید اخبار خوبی به گوش نرسد اما می‌دانم آقای مجید صدری سرپرست این باشگاه نهایت تلاش خود را می‌کند. از آن گذشته بالای سر این تیم سرمربی بی حاشیه و امتحان پس‌داده‌ای مثل یحیی گل محمدی است که تجربه خوبی در لیگ قهرمانان آسیا دارد. مطمئن هستم این تیم با حداکثر جنگندگی و فداکاری جلوی الهلال عربستان ظاهر خواهد شد.
یحیی گل محمدی در آخرین مصاحبه خود از رسانه‌ها و کارشناسان خواسته است الهلال را ضعیف جلوه ندهند؟
گفتم که یحیی گل محمدی بسیار پخته و با تجربه شده است. همین یکی دو روز پیش خواندم ۶ بازیکن از همین الهلال به تیم ملی عربستان دعوت شده اند. چند خارجی گرانقمیت مثل گومیس و مارگا دارد و بنابراین الهلال به هیچ عنوان تیم ضعیفی نمی‌تواند باشد. از طرفی این صحبت‌ها و ضعیف خواندن الهلال ممکن است تمرکز تیم پرسپولیس، کادرفنی و بازیکنان را به هم بریزد. من یک پیشنهادی می‌خواهم به آقای صدری و مدیران باشگاه پرسپولیس نه به عنوان یک بازیکن یا پیشکسوت بلکه هوادار این تیم بدهم.
بفرمایید؟
من خواندم آقای آجرلو بلافاصله بعد از عهده دار شدن مدیریت باشگاه استقلال در اقدامی‌جالب قرارداد فرهاد مجیدی را ۳ سال تمدید کرد. درست است؟ این فقط یک خبر یا توافق بوده یا واقعا تمدید شده است؟
۳ ساله تمدید شده…
بسیارخوب، وقتی قرارداد فرهاد مجیدی ۳ سال تمدید می‌شود من می‌گویم قرارداد یحیی گل محمدی باید ۱۰ ساله تمدید شود!
پرسپولیس باید با گل محمدی ۱۰ ساله تمدید کند!/ کاش آخر فامیلی یحیی هم «ویچ» داشت!/ بعضی ها غریبه پرست هستند
جدا؟!
بله، یحیی خودش را ثابت کرده است. اگر گل محمدی خارجی بود یا آخر فامیلی‌اش «ویچ» داشت همه ایران به به و چه چه می‌کردند اما به جرأت می‌گویم تیمش هم فوتبال زیبا، هجومی‌و مالکانه بازی می‌کند و هم نتیجه می‌گیرد. خیلی سخت است این دو مقوله را در تیمی‌دید. من خودم مربی بودم و خوب می‌دانم چقدر دشوار و سخت است.
البته یحیی گل محمدی نتایج خوبی گرفته و قهرمانی داشته است اما تمدید ۱۰ ساله در فوتبال …؟
ببینید حرف من بر پایه منطق است. رفاقتی یا احساسی صحبت نمی‌کنم و می‌گویم باید از یک مربی بی ادعای ایرانی که درآسیا توجه همه را جلب کرده حمایت کرد. متأسفانه ما ایرانی‌ها غریبه پرست هستیم ولی من معتقدم مربیانی مثل یحیی گل محمدی حتی می‌توانند درآن سوی مرزها هم کار کنند و موفق شوند.
با تمام این تفاسیر بازی با الهلال را چطور پیش بینی می‌کنید؟
– فوق العاده بازی سختی در پیش است. من نمی‌خواهم این مسابقه را بیش از اندازه بزرگ کنم اما باید پذیرفت بازی در عربستان و خاک الهلال با بازی در قطر یا امارات و کشورهای دیگر فرق می‌کند. فقط به عنوان یک هوادار به مسئولان پرسپولیس یادآوری می‌کنم قبل از بازی مراقب همه چیز باشند.
یعنی چی؟
متأسفانه این بحث کرونا دست کشورهای میزبان را برای برهم ریختن روح و روان تیم‌های مهمان باز می‌گذارد. تجربه نشان داده که تیم‌های عربستانی از هیچ تلاشی برای زمین زدن تیم‌های ایرانی روی گردان نبوده و از همان بدو ورود به این کشور ممکن است جنگ روانی را با سوء استفاده از ویروس کُرونا و قرنطینه کردن پرسپولیس شروع کنند. باید خیلی با حساب و کتاب برخورد و پیش بینی همه چیز را کرد. شوربختانه اینجاست که عربستانی‌ها به ایران نمی‌آیند اما تیم‌های ما باید به این کشور سفر کنند و این هم از سیاسی کاری کنفدراسیون فوتبال آسیاست. به هرجهت با همه این مشکلات یک باور و اعتماد قلبی به این تیم دارم. اینکه پرسپولیس ثابت کرده است تیم روزهای سخت است. با این مربیان و بازیکنان هر غیر ممکنی ممکن است.
در پایان حرف ناگفته‌ای ندارید؟
حرف خاصی ندارم؛ فقط جا دارد از یحیی گل محمدی، افشین پیروانی و کریم باقری تشکر کنم که برای محمود خان خوردبین در تمرین این تیم جشن تولد گرفتند. شنیدم کریم باقری شخصا دنبال محمود خان رفته و او را سر تمرین برده است. همین چیزهاست که می‌ماند و تفاوت ایجاد می‌کند. برای تیم محبوبم پرسپولیس در بازی حساس پیش رو در عربستان آرزوی موفقیت و پیروزی دارم.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari