امروزه با توجه به این که میلیاردها خودرو در سرتاسر جهان وجود دارد و یک وسیله مهم در زندگی انسان به شمار می‌رود، استفاده از روغن موتور اهمیت زیادی پیدا کرده است، زیرا روغن موتور نوعی روانکار صنعتی پیشرفته برای بهینه سازی موتور خودروها می‌باشد که در انواع مختلف تولید می‌شود.
در راستای افزایش تقاضای روغن موتور با کیفیت مردم در جهان، برخی تولید کنندگان روغن موتور دست به تولید نانو افزودنی‌های پیشرفته کرده‌اند که استفاده از آن در موتور خودروها تحول و معجزه‌های بسیاری در کارکرد خودرو به همراه دارد.
در حال حاضر تنها چند عدد از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان مانند شل، پترونام سهند، کاسترول و موبیل۱ توانایی تولید نانو افزودنی‌ها را برای استفاده در روغن موتور دارند. حضور نام شرکت پترونام سهند به عنوان یک تولید کننده روغن موتور و روانکار صنعتی با ادِتیوهای نانو در میان نام شرکت‌های بزرگ جهان، افتخاری برای تمام ما ایرانیان است. در این میان صاحبان خودرو در ایران همواره مرتکب اشتباهاتی پرهزینه در خرید روغن موتور برای خودروی خود می‌شوند. در ادامه به ۵ هشدار بسیار مهم که باید در خرید روغن موتور توجه داشته باشید، اشاره می‌کنیم:
یکی از اشتباهات رایج افراد در انتخاب و خرید روغن موتور برای خودروی خود، گشتن به دنبال محصولاتی ارزان قیمت است. همواره مشاهده کرده‌ایم که در تمام حوزه‌ها برخی محصولات قیمت بسیار پایینی نسبت به محصولات مشابه دارند. توجه داشته باشید که یافتن این محصولات ارزان قیمت به هیچ عنوان یک پیروزی برای شما نیست و می‌تواند مشکلات و دردسرهای زیادی برای شما بسازد. زیرا با استفاده از روغن موتورهای ارزان قیمت نه تنها هیچ بهبود عملکردی در موتور خودرویتان مشاهده نخواهید کرد، بلکه در طولانی مدت هزینه‌ها و خرابی‌های زیادی نیز نسیب خودروی شما خواهد شد.
برخی تولید کنندگان روغن موتور در ایران وجود دارد که محصولاتی بُنجُل و بی مصرف را وارد بازار می‌کنند. قطعا با استفاده از این محصولات، مشکلات عمده‌ای در موتور خودروی شما ایجاد خواهد کرد که شاید مجبور باشید چندین برابر قیمت خود محصول خرج تعمیرات خودروی خود کنید. این اتفاقات تماماً به دلیل عدم توجه به اصالت کالاها صورت می‌گیرند و به تمام افراد توصیه می‌شود همواره به دنبال خرید روغن موتور اصل باشند. قطعا خرید یک روغن موتور اصل و با کیفیت، بسیار کم خرج‌تر و بی دردسرتر از خرید روغن موتور ارزان قیمت و بُنجُل خواهد بود.
قدرت موتور و شیوه کارکرد هیچ کدام از خودروها در جهان یکسان نیست و هر کدام مشخصات فنی مختلفی دارند. همین باعث شده تا روغن موتورها در کیفیت و مشخصات متنوع تولید و به بازار عرضه شوند و تمام صاحبان خودرو بتوانند برای خودروی خود روغن موتور خریداری کنند. توصیه می‌شود قبل از هرگونه خرید روغن موتور، حتما روغن موتور مناسب برای خودروی خود را بیابید. زیرا استفاده از روغن موتور نا مناسب برای خودروی شما هیچ تاثیری نخواهد داشت و حتی احتمال دارد از کیفیت کارکرد آن بکاهد.
بر خلاف تصورات، خارجی بودن کالاها به هیچ عنوان نشان دهنده بالا بودن کیفیت آن نیست. اگر در وبسایت‌های خارجی بررسی کنید، قیمت تمام روغن موتورها را می‌توانید در آن‌ها بیابید. با یک محاسبه سر انگشتی قیمت روز دلار، می‌بینید که محصولاتی با قیمت ۴ میلیون نیز وجود دارد. از طرفی دیگر مشابه همان محصول در ایران با نام کالای خارجی به قیمت ۵۰۰ هزار تومان به فرشو می‌رسد. خرید چنین محصولاتی یک اشتباه بزرگ است؛ زیرا جدیدا در کشور ایران سو استفاده از نام کالاهای خارجی زیاد شده و کلاهبرداری‌های گسترده‌ای از این طریق صورت می‌گیرد.
متاسفانه استفاده از محلول شستشو قبل از تعویص روغن موتور در بین مکانیک‌ها در ایران رواج ندارد. محلول‌های شستشو موادی هستند که آن را در موتور می‌ریزند و تمام آلودگی‌های روغن موتور قبلی را از بین می‌برد. با این اتفاق موتور خودرو کاملا آماده برای روغن موتور بعدی است و سپس می‌توانید روغن موتور جدید را به موتور خودرو اضافه کنید. با این کار اثر بخشی روغن موتور چندین برابر می‌شود و روغن موتور در بهترین نسخه خود، قطعات موتور خودرو را روانکاری می‌کند.
اگر به دنبال خرید و استفاده بهترین روغن موتور در خودروی خود هستید، روغن موتور پارانوکس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. روغن موتور پارانوکس از معدود محصولاتی است که شرکت پترونام سهند از نانو افزودنی در ساختار آن استفاده کرده است. امروزه روغن موتور پارانوکس در کل خاور میانه رقیب ندارد و بی‌شک جزو برترین روغن موتور ایرانی روانکار برای خودرو شمرده می‌شود. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از روغن موتور پارانوکس، به وبسایت شرکت پترونام سهند با آدرس https://petronam.co/ مراجعه کنید. همچنین می‌توانید با مطالعه مقالات علمی موجود در وبسایت پترونام سهند، به اطلاعات خود در حوزه خودرو و به خصوص روغن موتور بیفزایید.


در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]

source

توسط autokhabari