بیانیه رولزرویس درباره تولید اولین خودروی الکتریکی پس از معرفی محصولات مفهومی ۱۰۲EX و ۱۰۳EX جزو لحظات تاریخی این خودروساز بوده است. برای اولین بار تیزر اسپکتر کوپه الکتریکی منتشر شده، خودرویی که قرار است از سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۲۳ روانه بازار شود.

در ابتدا برخی رسانه‌ها اعلام کردند اولین خودروی الکتریکی رولزرویس شاید از قطعات محصولات آتی ب‌ام‌و استفاده کند اما این برند بریتانیایی گفت از معماری فریم قضایی خود در محصول الکتریکی‌اش استفاده خواهد کرد. این پلتفرم آلومینیومی در سال ۲۰۱۷ و روی فانتوم معرفی شده و در خودروهای کولینان و گوست نیز بکار رفته است.

البته رولزرویس اسپکتر برای استفاده از قوای محرکه تمام الکتریکی تغییراتی در پلتفرم خواهد داشت. این کمپانی برنامه‌های الکتریکی سازی خود را زمان توسعه معماری موردبحث در نظر گرفته و بنابراین تولید محصولات الکتریکی برای رولزرویس کار راحت‌تری خواهد بود.

رولزرویس اشاره‌ای به مشخصات اسپکتر نداشته اما تصاویر رسمی پروتوتایپ استتار شده این خودرو را منتشر کرده است. کلیت این خودرو کاملاً مشابه ریث بوده و از کاپوت طویل، بدنه دو درب و خط سقف خمیده سود برده است. بدنه همچنان تناسبات خاص محصولات رولزرویس را حفظ کرده اما عضلانی‌تر بوده و از گلگیرهای گیرا استفاده کرده است.
طراحی اسپکتر باعث شده باور کنیم این خودرو شاید جایگزین تمام الکتریکی ریث باشد و شاید نسخه کابریولت احتمالی آن نیز جای دون را بگیرد. این دو خودرو قدیمی‌ترین محصولات رولزرویس هستند بنابراین به پایان عمر خود نزدیک شده‌اند.
تورستن مولر اوتوو مدیرعامل رولزرویس گفته که نام اسپکتر معمولاً با واژه‌های قدرت فوق‌العاده مترادف است. او می‌گوید اسپکتر دنیا را مجبور به توقف می‌کند. این خودرو حرف اول را در فضایی که اشغال کرده می‌زند.

مرد شماره یک این برند از اسپکتر به عنوان اولین و بهترین خودروی سوپر لوکس نام برده و گفته که این یک پروتوتایپ نیست بلکه خودرویی واقعی بوده و اولین نمونه‌های آن از سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۲۳ به دست مشتریان خواهند رسید.

پروتوتایپ های رولزرویس اسپکتر تست‌های ۲.۵ میلیون کیلومتری را در هر نوع شرایط آب و هوایی در سراسر دنیا پشت سر گذاشته‌اند و پیش از تحویل به مشتریان ۴۰۰ سال استفاده را شبیه‌سازی می‌کنند.

R
مث *** هیجان زدم🤩
البته ما فقط باید از تصویرش لذت ببریم💀
DBS
رینگارو نگا
Audi rs e_tron gt
فقط دوستان ببخشید یک سوال
مگر اولین خودروی الکتریکی رولز رویس سایلنت شادو نبود؟
Reza Waffen SS
( پیش از تحویل به مشتریان ۴۰۰ سال استفاده را شبیه‌سازی می‌کنند )
پشمام
Nima RST
منم اون تیکه رو چند بار خوندم تا مطمئن بشم درست خوندم 😂🤦‍♂️
پویا
ریویان رو تمام سایت ها بررسی کردن لطفا پوشش بدید
ARAZ
رولزرویس ریث هیچ وقت فرم کوپه آی نداشته
شیب سقف این ماشین خیلی بیشتر شده و کوپ شده به اصطلاح
فرم کوپ و گرد برای رولزرویس زشته
رولزرویس باید جعبه ای و شیک باشه نه اسپورت
حشمت ۰۲۱
خیلی ها دارن به این سمت میرن برای آیرو دینامیک بهتر
بنز های برقی اینجورین
اینم فست بکه
تسلا ها هم تقریبا اینجورین
( Amirreza ) 🇩🇪 Mercedes Benz : Engineered to move the human spirit 🇩🇪
ریث به نظرم شوتینگ بریک حساب میشه
مهدی
۴۰۰ سال دروغ محض است
تا ۵۰سال روزی ۱۰۰ کیلومتر پیمایش با سرویسهای معمول ، در آب و هوای انگلیس نابود میشه
zeg
حالا کی میاد دروغ اینا رو اثبات کنه. حساب کتابی که نبوده، رو هوا یه عددی گفتن تا ملت کرک و پرشون بریزه
( Amirreza ) 🇩🇪 Mercedes Benz : Engineered to move the human spirit 🇩🇪
رولزرویس و کلا ماشینایی مثل بنتلی و مایباخ الکتریکی شدن به لوکستر شدنشون کمک میکنه چون مثلا اگر اونموقع صدای تیتاک ساعتتو میشنیدی الان صدای حرف زدن اکسیژن با هیدروژن رو متوجه میشی . در کل خیلی منتظرم ببینم که چقد خوب در میاد
رامتین
فرم ماشین محشره. احتمالا فضای کابین هم فراتر از لوکس خواهد بود و توان موتور هم حیرت آور. بنابراین بهتری چیزی نگیم….
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari