شرکت ایران‌خودرو اعلام کرد فروش اخیر محصول هایما S۷ پلاس، براساس تجربه قبلی و با مجوز دریافت شده از نهاد‌های ذی‌ربط، بدون قرعه‌کشی انجام شده است.
به گزارش خودروتک به نقل از ایکوپرس، در اطلاعیه منتشر شده توسط این خودروساز، ضمن اشاره به سطح قیمتی این محصول، عنوان شده به دلیل کندی روند ثبت‌نام مردادماه که به صورت قرعه‌کشی صورت گرفت، بسیاری از برنامه‌های تامین و تولید محصول دچار چالش شد و تبعات آن به دلیل کاهش عرضه، به بازار نیز منتقل شد؛ بنابراین ایران‌خودرو برای ایجاد شرایط برای تکمیل ظرفیت فروش، براساس مجوز نهاد‌های ذی‌ربط، طرح فروش بدون قرعه‌کشی را برای این محصول به اجرا گذاشته است. 
در ثبت‌نام مردادماه هایما S ۷ پلاس که با قرعه‌کشی صورت گرفت، تنها ۹ درصد از منتخبان در دو مرحله، شامل ۱۷ درصد از ظرفیت قابل عرضه خودرو تکمیل وجه کرده‌اند که نشان از غیرموثر بودن قرعه‌کشی برای این محصول است، این در حالی است که در روش بدون قرعه‌کشی، ظرفیت فروش ظرف یک ساعت و نیم زمان تکمیل شده و مشتریان نسبت به واریز وجه اقدام کرده‌اند.
در فروش با قرعه‌کشی هایما، ۲۴۰ هزار نفر، برای ظرفیت ۷۰۰ دستگاه خودرو ثبت‌نام اولیه انجام داده بودند که صرفا ۱۲۴ نفر از ۱۴۰۰ نفر برنده اصلی و ذخیره به عنوان مشتری واقعی اقدام به واریز وجه کردند. با اجرای روش بدون قرعه‌کشی، زمینه واسطه‌گری و فروش امتیاز خودرو توسط برندگان که پس از برنده شدن به دنبال مشتری برای تکمیل وجه هستند نیز از میان رفته و خودرو به دست مشتری واقعی می‌رسد. در این اطلاعیه به زمان اجرای بخشنامه نیز اشاره و عنوان شده، در طرح فروش هایما S۷ پلاس در لحظات ابتدایی، چند ده هزار نفر به سامانه فروش اینترنتی محصولات ایران‌خودرو مراجعه کردند. در این طرح، از بین چند ده هزار نفر، هزار نفر براساس ظرفیت اختصاص یافته، با ورود به درگاه اینترنتی نسبت به طی مراحل ثبت‌نام اقدام کرده‌اند، اما برخی از آنها با ورود به درگاه پرداخت مبلغ خودرو، از خرید انصراف داده و از سایت فروش ایران خودرو خارج شده‌اند و به این ترتیب، فرآیند ثبت‌نام و تکمیل ظرفیت در این طرح، به مرور با ورود متقاضیان انجام شده و به مدت یک ساعت و نیم و تا تکمیل وجه آخرین خودرو به طول انجامیده است.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari