شرکت جیپ (Jeep) ساعاتی پیش از مدل 2022 خودروی شاسی بلند گرند چروکی 4Xe پرده برداشت.
به گزارش خودروتک به نقل از آی تی ایران ، این محصول، اولین نسخه پلاگین هیبریدی پرفروش‌ترین شاسی بلند جیپ و همچنین دومین مدل الکتریکی این شرکت بعد از رنگلر 4Xe که در سال گذشته عرضه شد، محسوب ‌می‌شود.
اگر خاطرتان باشد، شرکت جیپ چندی پیش اعلام کرد که تا سال 2025، نسخه‌های بدون آلایندگی (Zero-Emission) تما‌می‌مدل‌های خود را وارد بازار خواهد کرد و گرند چروکی 4Xe جدید نیز جزو اولین تلاش‌های این شرکت در تحقق این هدف به شمار ‌می‌رود.
به گفته جیپ، در این سیستم پلاگین هیبریدی به کاررفته در این خودرو از دو موتور الکتریکی، یک باتری 400 ولتی، موتور چهار سیلندر توربوشارژ 2 لیتری و گیربکس هشت سرعته اتوماتیک استفاده شده است. در کل، گرند چروکی 4Xe ‌می‌تواند توانی معادل 375 سب بخار و گشتاوری معادل 637 نیوتن‌متر را به ارائه دهد.
طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، این خودرو به سه حالت مجهز شده که شامل هیبریدی که از ترکیبی از قدرت موتور الکتریکی و موتور بنزینی را برای حرکت استفاده ‌می‌کند، الکتریکی که متکی به ظرفیت باتری است و eSave که اولویت را روی توان دریافتی از موتور قرار ‌می‌دهد و سپس از باتری استفاده ‌می‌کند.

این امکان برای رانندگان فراهم شده تا عملکرد سیستم هیبریدی را از طریق نمایشگری که در داخل خودرو تعبیه شده، مشاهده کنند. همچنین میزان قدرت تولیدشده توسط ترمزهای ژنراتوری خودرو نیز قابل رویت است.
علاوه بر این، رانندگان ‌می‌توانند زمان‌های شارژ باتری را نیز زمان‌بندی کنند تا از این طریق، بتوانند از حداکثر ظرفیت باتری برای پیمودن مسیرها استفاده کنند. قابلیت دیگر در این خودرو، نمایش میزان مسافت طی شده با اتکا به سوخت بنزینی و الکتریکی است.
جیپ اعلام کرد که گرند چروکی 4Xe ‌می‌تواند نظر آفرودبازها را نیز به خود جلب کند چراکه تما‌می‌قطعات الکترونیکی در این خودرو مهر و موم شده و هیچ راهی برای نفوذ آب به آنها وجود ندارد. همچنین به گفته این شرکت، گرند چروکی 4Xe قادر است در مسیرهای آبی تا عمق یک متری به خوبی حرکت کند.
متاسفانه اطلاعاتی در خصوص قیمت مدل 2022 گرند چروکی 4Xe از سوی جیپ منتشر نشده اما با توجه به قیمتی که این شرکت برای مدل رنگلر تعیین کرده، ‌می‌توان گفت با قیمت نسبتا بالایی وارد بازار خواهد شد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari