خودروهای شاسی بلند تویوتا به دلیل محبوبیتی که در بازارهای مختلف خودرو جهان دارند یک لقمه چرب و نرم برای الگوبرداری خودروسازان چینی هستند. خودروسازانی که در طول یک دهه اخیر نشان داده اند کپی کردن خودروهای معروف جهان را به خوبی بلدند.
به گزارش خودروتک، معروف ترین خودرو کپی شده از شرکت تویوتا ، خودرو هنگتیان L4600 است. خودرویی که یک کپی تر و تمیز از تویوتا لندکروز به حساب می آید.
اما جدیدترین ارائه چینی ها در این زمینه از بخش طراحی شرکت گریت وال بیرون آمده است. خودرو تانک 500 که یک زیر مجموعه نوپا در این شرکت به حساب می آید و البته با یک تیر دو نشان هم زده است. هم المان هایی از تویوتا لندکروز را در خود دارد و هم توانسته یک تویوتا پرادو چینی به بازار بفرستد. البته این خودرو با برند WEY نیز شناخته می شود که یک زیربرند از شرکت گریت وال است.
خودرو تانک 500 که از قضا اسمش هم در صنعت خودرو جدید نیست و پیش از آن شاسی بلند تانک از شرکت رضوانی موتورز نیز به همین نام عرضه شده بود، در نمای جلو جلو پنجره و چراغ ها را به طور مشخص از نسل قبلی تویوتا لندکروز یعنی J200 برداشته است. اما در طراحی جانبی بیشتر به تویوتا پرادو شباهت دارد.
البته در طراحی داخلی تانک 500 دیگر طراحان چینی به سبک و سیاق خود عمل کرده و طراحی داخلی لوکس و پرآپشنی را برای این خودرو در نظر گرفته اند.
در بخش فنی هم از موتورهای کم حجم خبری نیست و تانک 500 از یک موتور شش سیلندر 3000 سی سی مجهز به توربوشارژر بهره می برد که می تواند 350 اسب بخار قدرت و 500 نیوتن متر گشتاور تولید کند. گیربکس خودرو نیز 9 سرعته اتوماتیک است.
تانک 500 کپی چینی تویوتا لندکروز و پرادو
تانک 500 کپی چینی تویوتا لندکروز و پرادو
تانک 500 کپی چینی تویوتا لندکروز و پرادو
تانک 500 کپی چینی تویوتا لندکروز و پرادو
تانک 500 کپی چینی تویوتا لندکروز و پرادو

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari