wp-header-logo-171.png

پس از انتشار تیزرهای فراوان سرانجام لامبورگینی از نسخه بازسازی شده کانتاش اصیل رونمایی کرد. ما درباره پروتوتایپ LP 500 صحبت می‌کنیم که در نمایشگاه ژنو ۱۹۷۱ رونمایی شد. آن خودرو سه سال بعد در یک تست تصادف از بین رفته بود اما این برند برای گرامی داشت ۵۰ سالگی کانتاش نه‌تنها نسخه مدرنی از آن با نام کانتاش LPI 800-4 را معرفی کردند بلکه به‌صورت رسمی اولین پروتوتایپ کانتاش را نیز به زندگی بازگرداندند.

کمپانی پولو استوریکو که جزو زیرشاخه‌های لامبورگینی محسوب می‌شود بیش از ۲۵ هزار ساعت را صرف تکمیل پروژه بازسازی این خودرو کرده است. خریدار مرموز این خودرو از سال ۲۰۱۷ تاکنون با لامبورگینی در ارتباط بوده و از آن‌ها درباره احتمال احیای این پروتوتایپ جویا شده است. برای احیای این خودرو می‌بایست قطعات یدکی تأمین می‌شد و برخی از قطعات نیز باید به‌صورت کامل از نو تولید می‌شد.

در نسخه بازسازی شده کانتاش از نسخه کپی لاستیک‌های سینتوراتو CN12 استفاده شده است. این کار با استفاده از تصاویر بایگانی و متریال مدل ۱۹۷۱ صورت گرفته است. لاستیک‌های جلو و عقب ابعاد ۲۴۵/۶۰R14  و ۲۶۵/۶۰R14 داشته و پیرلی این لاستیک‌ها را بین سال‌های ۱۹۳۰ تا ۲۰۰۰ تولید کرده است. این لاستیک‌های جدید دارای ساختار و متریال مدرن بوده اما از همان الگوی آج استفاده شده در دهه ۷۰ میلادی سود برده است.

از نظر رنگ نیز پولو استوریکو با دسترسی به بایگانی کمپانی توانسته دقیقاً همان رنگ بکار رفته در پروتوتایپ سال ۱۹۷۱ را به دست آورد. به منظور بازسازی دقیق بدنه نیز یک اسکن سه‌بعدی از شاسی ۰۰۱ مدل LP 400 گرفته شده و نهایی کردن خطوط بدنه نیز ۲ هزار ساعت زمان برده است. LP 400 پسوند بکار رفته برای اولین نسخه تولیدی کانتاش در سال ۱۹۷۴ بوده است.
لامبورگینی اشاره‌ای به قیمت این خودرو نکرده اما به جرات می‌توان گفت خریدار مبلغ بیشتری را نسبت به کانتاش مدرن ۲.۶۴ میلیون دلاری پرداخت کرده است.
عارف
هنوز هم زیباست . ولی مبلغی که پرداخت شده خیلی بالا به نظر میرسه . باید یک عاشق واقعی باشی تا این مبلغ و پرداخت کنی
abdi_mahdi
نه باید یه پولدار واقعی باشی
Nima RST
😂👍
Reza Waffen SS
هنوزم طراحیش داره آدمو دیوونه میکنه
ارش
خیلی از زمان خودش جلوتره چه طراحی و چه نبوغی.یکی از دوستان درخواست کرده بود نگیم لامبو چشم ار این به بعد میگیم لامبور
R
اون دوستمون اشتباه کرده بود شما هم اشتباهو تکرار نکن اسم ماشینا رو درست بگید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari