wp-header-logo-197.png

تصادفات محصولات تسلا به‌صورت معمول رخ می‌دهد و همه می‌دانند که در اکثر موارد دلیل این تصادفات نه مشکلات نرم‌افزاری بلکه عدم توانایی راننده در درک کامل توانایی‌های سیستم نیمه خودران این شرکت می‌باشد. تصمیم تسلا در استفاده از نام هایی همچون اتوپایلوت و رانندگی تمام خودکار باعث سوءتفاهم برخی رانندگان شده اما شما نمی‌توانید کمپانی سازنده را به خاطر آتش گرفتن خانه در زمانی که گاز را خاموش نکرده‌اید سرزنش کنید؛ اما به نظر نمی‌رسد همه این‌طور فکر کنند و حالا تسلا با شکایت قانونی پلیس روبرو شده است. این شکایت پس از تصادف یک راننده مست با خودروهای پلیس و زخمی شدن افسران پلیس در زمان فعال بودن اتوپایلوت تسلا ثبت شده است.

تصادف یاد شده هفت ماه پیش در اسپلندورای مونتومری کانتی رخ داده و ۵ افسر پلیس زخمی شده‌اند. راننده مست پشت فرمان یک دستگاه تسلا مدل X بوده و اتوپایلوت نیز در زمان تصادف فعال بوده است. این سیستم از تشخیص خودروهای اضطراری متوقف در ترافیک بزرگراهی ناتوان بوده و به همین خاطر خودروی تسلا با خودروهای پارک شده تصادف کرده است. در این شکایت ادعا شده تمامی افسران به شدت زخمی شده‌اند و مقصر حادثه نه راننده مست بلکه تسلا و رستورانی بوده که مشروبات الکلی را در اختیار راننده قرار داده‌اند.

در این شکایت آمده است:
به دلیل نقص‌های طراحی و تولید مشهور تسلا، این خودروساز به‌صورت کامل نتوانسته این عیوب را رفع کند و عدم تمایل تسلا برای اعتراف یا تصحیح چنین مشکلاتی باعث شده اتوپایلوت و سیستم ایمنی تسلا از تشخیص خودروهای پلیس عاجز باشد.
در این شکایت به تحقیقات کنونی NHTSA درباره تصادفات مربوط به اتوپایلوت تسلا اشاره شده و از رستوران موردنظر نیز به خاطر ارائه بیش از حد الکل در پیش از تصادف و اینکه راننده نشانه‌های واضح مسمومیت در زمان تصادف داشته نام برده شده است. موضوع عجیب اینکه از خود راننده نام برده نشده اما قطعاً او مقصر اصلی می‌باشد. افسران پلیس هم‌اکنون خواهان غرامت بیش از ۱ میلیون دلاری بوده و حداکثر غرامت ۲۰ میلیون دلاری را درخواست کرده‌اند.

ظاهراً تسلا راهی برای پیشگیری از تصادف محصولاتش با خودروهای اضطراری پیدا کرده اما خب در این مورد کمی دیر بوده و قطعاً عواقب بعدی و بدبینی عموم به این برند را نمی‌توان نادیده گرفت.
Reza Waffen SS
تو بلاد کفر واسه حفظ جون شهرونداشون ببین چقدر حساسیت نشون میدن
hssn
دقتی که لازمه رو نکردی
هیچ شهروند عادی ای اتفاقی واسش نیوفتاده
افسرای پلیس دچار حادثه شدن که رفتن شکایت کردن
وگرنه قبل اینا هم بوده تصادفاتی بخاطر این سیستم
اما فقط این یکی رو شکایت کردن ، دیگه واضحه…
کافر مقدس
نوشته شکایت پلیس از تسلا ولی مقصر رو فروشگاهیی که الکل فروخته اعلام کردن . الان دقیقا کی به کیه
مقصر حادثه نه راننده مست بلکه تسلا و رستورانی بوده که مشروبات الکلی را در اختیار راننده قرار داده‌اند..
وات؟ تسلا به راننده الکل داده؟
AMG GT R
احتمالا طرف مست بوده زده رو اتوپایلوت اتوپایلوت هم خراب شده تصادف کرده
Reza Waffen SS
سیستم اتوپایلوت مگه خرابم میشه
AMG GT R
منظور مشکل سیستم اتوپایلوت هست
AMIR / ARMI
نه اینجوریه که مقصر رو . بار ( مکانی که مشروبات الکلی عرضه میشه ) و تسلا که ماشین رو ساخته می‌دونن و راننده آی که مسبب اصلی هستش ظاهراً از نظر پلیس بیگناه هستش
هیچی دیگه سر جاش نیست 😂
Ninja
منظور اینه که این راننده به علت اینکه مست بوده ترجیح داده راننده نکنه و بجای اینکه پولشو به کسایی بدن که با یه اسکوتر بیان و ماشینشو تا خونش برونن (اسم این شغل رو نمیدونم ه کسی میدونه بگه ممنون میشم) گذاشته رو حالت اتو و ماشین تقادف کرده به علت نقص اتوپایلت نمیگم تسلا مشکل داره این مشکلات برای تویوتا یا هر شرکتی پیش میاد و این یعنی هنوز اتوپایلت و اینو نقص دارن کامل نشدن و این مشکلات به بار میان همین
محمد امین
خیلی اوضاع خیته
سیستم اتوپایلوت تسلا، کاملا خودکار نیست ، باید راننده هم هواسش باشه ، این رو خودشون گفتن
AMIR / ARMI
خب الان اینی که گفتی ایراد بود ؟
اینکه محدودیت و توانایی های محصولشون رو اعلام کردن عیب هستش یا خوبی ؟
Sina10
بله اینا ایراده
استاد ماسک میاد کلی حرف میزنه تبلیغ میکنه خودران ترین و کاملترین سیستم خودران رو داره باید انتظار اینا رو هم بکشه
محمد امین
منظورم این هست که نباید راننده قافل از رانندگی بشه
بهزاد
تا زمانی که نام اتوپایلوت تغییر نکنه اوضاع همچنان خطرناکه و الان جوری شده که برخی از مردم وقتی تو آینه یکی از ماشین های تسلا رو میبینند در اولین فرصت اجازه میدن عبور کنه و حتی هنگام عبور عابران از کنار خیابان برخی از اونها دقت میکنند ببینن که اطرافشون مدلی از تسلا نباشه.
داستان شبیه نیسان آبی خودمون شده که با دیدنش یک فوبیا ما را فرا میگیره و همواره تلاش میکنیم از اون فاصله بگیریم چه جلو بزنیم چه ازش عقب بیوفتیم‌.
فکر کنم در اواخر پاییز و با شروع برف و بوران حوادث بیشتری از تسلا در اخبار بشنویم و امیدواریم این اتوپایلوت به فاجعه ختم نشه و خداوند روح کسانی که قراره در آینده ای نزدیک به آسمان اوج بگیرند مورد رحمت قرار بده.
SS
تشبیه جالبی بود 😂😂
هیچوقت فکر نمیکردم تسلا با نیسان آبی مقایسه بشه 😅
( Amirreza ) 🇩🇪 Mercedes Benz : Engineered to move the human spirit 🇩🇪
الان کی مقصره ؟
تسلا که خودرانش کامل خودران نیست ولی تو تبلیغات و اسماش تمام خودران بودنشو تبلیغ میکنه
راننده که حالش خوب نبوده
یا پلیسه که جای اشتباهی رو بزای وایسادن انتخاب کرده ؟
AMIR / ARMI
تسلا بودجه تبلیغاتی نداره ولی
AMIR / ARMI
اون داستان زن چینی که تو نمایشگاه رفته بود رو ماشین و داد میزد ترمز تسلای من خرابه یادتونه ؟
رسانه ها هم کلی شلوغش کردن اون زمان
کلی هم مدرک جعلی درست کرده بودن !
بعداً که همه این رسانه ها عذر خواهی کردن این به کنار
حالا تسلا از اون زن چینی و رسانه ها شکایت کرده
شک ندارم همه این جوی که راه افتاده آخرش عین همین داستان میشه
M.K karimi
کاش نویسنده های عزیز پدال ایییینقدر یکطرفه ننویسن….!!!
مث اینکه طرف بیاد در ملاعام تفنگ و چاقو و سلاح های مخصوص نظامیا رو بفروشه بعد یکی بخره بره یکی رو بکشه آخر سر هم حکم قاضی این بشه که طرف بلد نبوده از فلان چاقو درست استفاده کنه فروشنده هم مقصر نیست!!!!
mos
عجب افتضاحی
می‌بینم اون بنده خدایی که سر تصادف E-pallet با سرعت ۲ کیلومتر خودشو ***** داد اینجا داره ۱۰ تا ۱۰ تا کامنت میزاره تا قضیه رو جمع کنه.
datsun
موارد زیادی از تصادفات خودروان تسلا هست فقط همین یکی نیست با تبلیغاتی که ایلان تو فضای مجازی منتشر میکرد مشتری بیچاره فکر میکنه اگه تسلا گرفته دیگه خودش خودران کامله مثل اون فیلمه که طرف تو تسلا پتو پیچیدن به خودشون و مثلا از دیشب خواب بودن و یکی صداشون میزنه و بیدارشون میکنه
MC20
چشم ایلان جان روشن . تازه می خواست واسه فراری هم لقمه بگیره .
AMG GT R
شعار جدید پلیس
یه پیک کمتر زندگی بی خطر
Elmiraj
وقتی تو سایت ماشین پره از افرادی که خودشونو با کلی ادعا ماشین باز می‌دونن ولی ۹۰ درصد شون فرق سیستم خودران سطح ۲ را از سطح ۵ که از جمله ساده ترین مباحث دنیای خودرو هست را نمی‌دونن…!!!
دیگه چه انتظاری افراد عادی می‌ره که چگونه از یک خودران سطح ۲ استفاده کنند…..
Sina10
نه شما خیلی بلدی با محاسبات فوق پیشرفته تون اومدین جای نسبت قدرت به وزن ، نسبت وزن به قدرت رو حساب کردین بعدش با اون محسابات مافوق پیشرفته گفتین تسلا میتونه با نسبت قدرت به وزن ریماک تو ۴ ثانیه ، ۴۰۰ متر رو طی کنه!!!
دوست عزیز وقتی ماسک ادعای سیستم تماما خودران رو داره بعدش که کلی مشتری جذب کرد میاد میگه نه ، تماما خودران هست ولی باید مراقبش باشین😅 اونوقت چجوری تماما خودرانه؟
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari