wp-header-logo-137.png

وزیر صمت: برنامه دقیقی برای تنظیم بازار خودرو طراحی شده و در مراحل تصویب قرار دارد. بعد از تصویب حتما منتشر خواهد شد اما در حال حاضر بنده با قرعه کشی خودرو مخالف هستم.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از گسترش: رضا فاطمی امین، وزیر صمت درباره واردات خودرو اظهار کرد: موضوع واردات خودرو در حوزه اقتصاد کلان کشور امری پسندیده و مهم است که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد. در شرایط عادی شخص من با واردات خودرو مخالف نیستم و به نظر می رسد واردات خودرو می تواند در بخشی از تنظیم بازار نیز میسر باشد. اما نباید فراموش کرد که امروزه ما در شرایطی هستیم که درآمد ارزی کشور محدود است و اگر این درآمد محدود به هر روشی ولو ارز اشخاص به واردات خودرو اختصاص پیدا کند به طور قطع بخشی از بازار ارز را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
فاطمی امین افزود: دلارهایی که برای واردات خودرو توسط اشخاص از کشور خارج می شوند نیز به نوعی مربوط به چرخه اقتصادی کشور هستند و نمی توان این ارزها را خارج از این چرخه تصور کرد. بنابراین به‌طور حتم واردات خوردو در شرایط فعلی موجب افزایش قیمت دلار و ایجاد تورم خواهد شد و امری کاملا اشتباه است.
وی در ادامه به جلسه امروز خود با صادرکنندگان اشاره کرد و گفت: در این جلسه نیزنیز مطرح شد که سمت و سوی فضای تجاری کشور را به سمت صادرات کالاهای غیرنفتی سوق خواهیم داد تا فضای تجاری کشور در یک شرایط پایدار قرار بگیرد. طبیعتا با تثبیت شرایط تجاری کشور در موقعیتی پایدار من مخالفتی با واردات خودرو نخواهم داشت.
وزیر صمت در پاسخ به سوال خبرنگار گسترش نیوز مبنی بر اینکه قرعه کشی خودرو در دولت سیزدهم ادامه دار خواهد بود یا نه؟ گفت: موضوع خودرو در حال حاضر موضوعی بسیار کلان است. در همین راستا برنامه دقیقی برای تنظیم بازار خودرو طراحی شده و در مراحل تصویب قرار دارد. بعد از تصویب حتما منتشر خواهد شد اما در حال حاضر بنده با قرعه کشی خودرو مخالف هستم.


در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]

source

توسط autokhabari