با افزایش روزافزون تعداد خودروهایی که در سطح شهر تردد می‌کنند و با توجه به این موضوع که متأسفانه برخی از رانندگان با تخطی از قوانین راهنمایی و رانندگی، ریسک تصادف را به شدت افزایش می‌دهند، دریافت انواع بیمه می‌‌تواند روشی هوشمندانه برای جبران خسارات ناشی از حوادث رانندگی باشد.
طبق قوانین راهنمایی و رانندگی، کلیه مالکان خودرو موظف به دریافت بیمه شخص ثالث هستند. به این مفهوم که بیمه شخص ثالث به‌عنوان بیمه اجباری خودرو شناخته شده و کسانی که برای دریافت یا تمدید به موقع آن اقدام نکنند، مشمول جریمه نقدی، نمره منفی و توقیف خودرو خواهند شد. پس لازم است با توجه به مولفه‌ها و معیارهایی که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم، پوشش بیمه شخص ثالث مناسب خودروی خود را دریافت کنید.
در بیمه شخص ثالث، مالک خودرو به‌عنوان شخص اول یا بیمه‌گزار، شرکت بیمه‌گر به عنوان شخص ثانی و طرف قرارداد و فرد زیان‌‌دیده در حادثه رانندگی که شخصی غیر از راننده مقصر است نیز شخص ثالث نامیده می‌شود. کلیه پوشش‌های بیمه شخص ثالث، خسارات وارده به شخص زیان‌دیده در حادثه رانندگی را پرداخت خواهد کرد که می‌تواند شامل خسارات مالی و جانی باشد. در بیمه شخص ثالث خودرو، شرکت بیمه‌گر متعهد می‌گردد با توجه به حداکثر پوشش بیمه شخص ثالث خودروی مورد نظر، برای جبران خسارات جانی و مالی طبق توافقات صورت گرفته در بیمه‌نامه شخص ثالث اقدام کند.
خسارات مالی که در پوشش‌های بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شوند، شامل خسارات وارده به اموال شخص ثالث یعنی خسارات وارده به خودروی شخص ثالث هستند. به عبارت ساده‌تر، بیمه شخص ثالث می‌تواند زیان مادی وارده به شخص زیان‌دیده در حادثه رانندگی را پوشش دهد.
در خسارات جانی یا بدنی، پوشش‌های بیمه شخص ثالث کلیه خسارات جانی یا بدنی وارده ناشی از حادثه را به شخص ثالث پرداخت خواهند کرد. خسارات بدنی مشمول بیمه شخص ثالث با توجه به نوع صدمه بدنی شامل شکستگی، نقص عضو، از کار افتادگی جزئی و کلی، از کار افتادگی موقت یا دائم، هزینه معالجات پزشکی و بیمارستان و دیه فوت را به صورت کامل طبق قرارداد منعقده میانه بیمه‌گزار و شرکت بیمه‌گر پرداخت خواهد شد. به صورت خلاصه باید گفت که از جمله پوشش‌های بیمه شخص ثالث می توان به موارد زیر اشاره داشت:
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بیمه شخص ثالث خودرو، خواندن  راهنمای بیمه شخص ثالث خودرو  را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
مهم‌ترین مبنا در محاسبه حداقل نرخ بیمه شخص ثالث، میزان دیه کامل یک انسان در ماه حرام است که هر ساله توسط قوه قضاییه کشور تعیین می‌شود. حداقل نرخ بیمه شخص ثالث برای خودرو، یک چهلم یا ۲٫۵% از دیه کامل انسان خواهد بود. پس با توجه به اینکه دیه کامل تعیین شده توسط قوه قضائیه در سال ۱۴۰۰، ۶۴۰ میلیون تومان برای ماه حرام و ۴۸۰ میلیون تومان برای ماه غیر حرام است، حداقل نرخ بیمه شخص ثالث خودرو در سال ۱۴۰۰، ۱۶ میلیون تومان خواهد بود.
عوامل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند روی تعیین نرخ بیمه شخص ثالث تاثیر گذارند. در ادامه به معرفی و بررسی این عوامل می‌پردازیم.
منظور از تخفیف عدم خسارت، میزان تخفیفی است که شرکت‌های بیمه‌گر برای بیمه‌گزارانی در نظر گرفته اند که در مدت اعتبار بیمه شخص ثالث خودروی خود از مزایای بیمه شخص ثالث استفاده نکرده‌اند. به این مفهوم که در مدت قرارداد، خسارتی به عنوان خسارات بیمه شخص ثالث دریافت نشده است. هر چقدر تعداد سال‌هایی که بیمه‌گزار از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکرده باشد بیشتر شود، از میزان تخفیف بالاتری نیز برخوردار خواهد بود. اگر به مدت یک سال متوالی از بیمه شخص ثالث خودروی خود استفاده نکرده باشید و از طرفی در زمان مقرر نیز برای تمدید آن اقدام کنید، مشمول ۵% تخفیف خواهید شد.
آنچه که در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث تاثیر می‌گذارد، میزان ریسک بروز حادثه خواهد بود. بنابراین نوع کاربری خودرو نشان‌دهنده میزان ریسک تصادف و درنتیجه خسارات وارده در حادثه رانندگی است. بنابراین خودروهایی مانند تاکسی که تردد زیادی در طول روز دارند، باید ۲۰% بیشتر از خودروهای شخصی هزینه برای بیمه شخص ثالث پرداخت کنند. کاربری‌هایی که منجر به افزایش نرخ بیمه شخص ثالث می‌شوند شامل آمبولانس، آتش‌نشانی، تاکسی‌های درون شهری و برون شهری، وسایل نقلیه بارکش و صنعتی هستند.
همان‌طور که اشاره شد دریافت بیمه شخص ثالث امری اجباری است، به این مفهوم که عدم دریافت یا عدم تمدید به موقع آن می‌تواند منجر به جریمه نقدی، نمره منفی و توقف خودرو توسط پلیس راهنمایی و رانندگی شود. اما در نظر داشته باشید که طبق قانون، شرکت‌های بیمه‌گر موظف به اعمال جریمه دیرکرد برای مالکانی هستند که در سررسید برای تمدید بیمه شخص ثالث خودروی خود اقدام نمی‌کنند. مبلغ جریمه دیرکرد با توجه به روزهای عدم تمدید محاسبه و به نرخ بیمه شخص ثالث اضافه می‌شود.
مدت اعتبار بیمه‌نامه شخص ثالث می تواند بلندمدت یک ساله یا کوتاه مدت یعنی چند روزه باشد. خرید بیمه شخص ثالث به صورت سالانه مقرون به صرفه تر است ولی اگر می خواهید در عرض چند ماه آتی وسیله نقلیه خود را بفروشید یا مشکل در پرداخت نقدی حق بیمه شخص ثالث دارید می توانید، از بیمه نامه کوتاه مدت یا حتی چند روزه شخص ثالث بهره مند شوید که در این شرایط حتی خرید اقساطی بیمه شخص ثالث نیز میسر است.
برای استعلام نرخ، مقایسه قیمت و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث انواع خودرو یا حتی تمدید بیمه ثالث  به لینک زیر مراجعه نمایید:
https://bimeh.com/thirdparty
سقف خسارات بیمه شخص ثالث
با توجه به اینکه شرکت بیمه مرکزی حداکثر نرخ پوشش بیمه شخص ثالث برای سال ۱۴۰۰ را معادل ۳۲۰ میلیون تومان اعلام کرده است، بنابراین شرکت‌های بیمه‌گر بسته به میزان توانگری مالی خود می‌توانند بین حداقل نرخ پوشش بیمه شخص ثالث یعنی ۱۶ میلیون تومان و حداکثر تعهدات مالی بیمه شخص ثالث یعنی ۳۲۰ میلیون تومان، سقف مشخصی را برای پوشش مالی بیمه شخص ثالث خود تعیین کنند.
لذا لزومی ندارد که همه شرکت‌های بیمه‌گر حداکثر سقف ۳۲۰ میلیون تومان را به عنوان سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث خود اعلام کنند. البته در این میان برخی شرکت‌های بیمه‌گر هستند که به دلیل توانگری مالی خود می‌توانند حداکثر سقف خسارت بیمه شخص ثالث یعنی مبلغ ۳۲۰ میلیون تومان را ارائه دهند.
بهترین روش برای استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث
با توجه به توضیحاتی که در این مقاله ارائه شد می‌توان به میزان اهمیت دریافت بیمه شخص ثالث کاملاً پی برد. شرکت‌های بیمه‌گر مختلفی، بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث خودرو ارائه می‌دهند با توجه به اینکه امروزه استفاده از تکنولوژی اجتناب ناپذیر است، امکان جلوگیری از فعالیت استارت آپ ها وجود ندارد و نمایندگان و کارگزاران بیمه باید خود را با این موضوع وفق دهند. شما می‌توانید برای استعلام و خرید آنلاین انواع بیمه از خدمات سامانه فروش آنلاین بیمه دات کام استفاده کنید.
 کافی است وارد سایت bimeh.com شده و از بخش محصولات بیمه شخص ثالث را انتخاب و سپس برای استعلام قیمت، مقایسه خدمات شرکت‌های بیمه‌گر معتبر و سپس خرید آنلاین اقدام کنید. از طرفی امکان استفاده از خدمات مشاوره تخصصی رایگان بیمه دات کام و ارسال رایگان بیمه‌نامه درب منزل بیمه‌گزار نیز فراهم است.
درگا‌ه‌های ارتباطی بیمه دات کام:
نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶
کد پستی ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰
شماره های تماس:
۰۲۱-۴۳۷۲
پست الکترونیکی:
info@bimeh.com


در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]

source

توسط autokhabari