کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: هر یک از خودرو‌های دوربین دار روزانه ۷۰۰ تخلف ساکن را ثبت و عکس برداری می‌نمایند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از خبرخودرو، سرهنگ جوانبخت بیان داشت: چنانکه می‌دانیم پلیس راهور از سال‌های قبل وظیفه اعمال قانون رانندگان متخلف را بر عهده داشته دارد و هم بصورت سنتی با تخلفات ساکن برخورد می‌کند و نیز از ظرفتی دوربین‌های هوشمند که شبکه‌های معابر را کنترل می‌کنند استفاده کرده و همکاران بنده در مرکز کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ، وقتی ببینند که در جایی خودرویی توقف نموده و آن محدوده بواسطه این تخلفات دارای بار ترافیکی می‌باشد، اعمال قانون را بصورت مکانیزه انجام می‌دهند.
وی گفت: اعمال قانون از طریق دیگر نیز صورت می‌گیرد و شاید شما خودرو‌های پلیسی را دیده باشید که روی آن‌ها دوربین‌هایی ثابت نصب شده باشد و آن‌ها در سطح معبر‌هایی که شاهد تخلفات ساکن در آن‌ها می‌باشیم حرکت کرده و این خودرو‌ها از تخلفات ساکن عکسبرداری کرده و تخلفات زیادی نیز ثبت می‌گردد.
سرهنگ جوانبخت افزود: حسن این کار به این است که همکار ما اگر بخواهد بصورت سنتی این اعمال قانون را انجام دهد تعداد خیلی کمتری را می‌تواند برخورد نماید، ولی این خودرو‌های مکانیزه می‌توانند تا ۷۰۰ خودروی و راننده متخلف را که اقدام به پارک غیر ضروری و متخلفینی که در جایی که نباید پارک می‌کرده اند و حق سایر شهروندان را ضایع کرده اند براحتی می‌تواند جریمه‌ها را انجام و مرتکبین تخلفات ساکن را مورد اعمال قانون قرار دهند.
سرهنگ رابعه جوانبخت کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: بدلیل اینکه توقف‌ها متنوع هست و مدل‌های توقفی که شهروندان در داخل شهر انجام می‌دهند در واقع با ۱۲ کد این تخلفات مورد اعمال قانون قرار می‌گیرند و این عدد یعنی برخورد روزانه هر یک از این خودرو‌ها با ۷۰۰ تخلف واقعا وجود دارد.
وی ادامه داد: توقف در روی پل‌ها، ابتدای خیابان‌ها، داخل تونل‌ها، حریم شیر‌های آتش نشانی، زیر تابلو‌های ایستادن ممنوع جز توقفات ممنوع هستند که رانندگان متخلف مورد اعمال قانون قرار می‌گیرند.
 
با ما در شبکه های اجتماعی همراه شوید:
نقل مطالب، اخبار و تصاویر، حتی با ذکر منبع، ممنوع بوده و فقط با مجوز کتبی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» مجاز است.
طراحی و تولید: گروه مهندسی رادین سامانه
Copyright©2000-2018 khabarMachine.com

source

توسط autokhabari