wp-header-logo-250.png

مری بارا، مدیرعامل جنرال موتورز به عنوان رئیس «میزگرد کسب و کار» انتخاب شد، نهادی که بیش از ۱۵۰ مدیرعامل از جمله مدیرعامل‌های اپل، گوگل، آمازون و… در آن عضو هستند.
به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، مری بارا نخستین بانویی است که در رأس نهادی با این اهمیت انتخاب می‌شود. پیش از او این عنوان نزد داوگ مکمیلون مدیرعامل ولمارت بود. حالا ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا باید دست به قلم شود و این نکته را در دفترچه یادداشت خود بنویسد.
این خبر برای جنرال موتورز آمریکا، بسیار با اهمیت است چون «میزگرد کسب و کار» بلندگوی بسیار موثر در افکار عمومی و لابی با اهمیت در کاخ سفید و مجلس سنا و نمایندگان در آمریکا است. این میزگرد مواضع بسیار مهمی در سیاست‌گذاری‌های کلی کشور به ویژه در بخش کسب‌وکارهای مهم از جمله انرژی، محیط زیست و… داشته است. این مواضع تاثیر عمیقی روی آینده خودروهای برقی و خودروسازان دارد.
مری بارا به مدت دو سال این بلندگوی مهم را در اختیار خواهد داشت و فرصت بسیار مغتنمی است که از سیاست‌های مورد نیاز جنرال موتورز حمایت کند. این موضوع البته به نفع خودروسازان به ویژه در دوران گذار از سوخت‌های فسیلی به خودروهای برقی و رساندن آلایندگی‌های کربنی به صفر است. مری بارا در طول سکان‌داری‌اش به عنوان مدیرعامل در جنرال موتورز برنامه‌ای تحت عنوان صفر-صفر-صفر را خلق کرده است. در چشم‌اندازی که او به تصویر کشیده، صنعت خودرو باید در سه عرصه مهم به صفر برسد؛ نخست، آلایندگی اگزوز خودروها به کمک خودروهای برقی. دوم، تصادف‌های رانندگی و سوم، توقف‌های ناشی از ترافیک سنگین به کمک خودران‌ها.

بلندپروازی جنرال موتورز این است که می‌خواهد «برنامه سه صفر» را تا سال ۲۰۳۵ محقق کند. برای تحقق چنین برنامه و چشم‌اندازی، جنرال موتورز ۲۷ میلیارد دلار کنار گذاشته و از حالا تا سال ۲۰۲۵ این سرمایه‌گذاری را انجام می‌دهد تا ظرف یک دهه به بار بنشیند. در این برنامه بیش از ۳۰ مدل برقی هم به خط تولید خواهند رسید.
بعد از انتشار خبر انتصاب، مری بارا به عنوان رئیس این انجمن گفت: «بی‌صبرانه منتظرم به پیشبرد سیاست‌ها کمک کنم، سیاست‌هایی که با خود رشد اقتصادی بزرگ‌تر و فرصت‌های بیشتر برای مردم ایجاد کند.» میزگرد موردنظر بیش از ۱۵۰ عضو دارد که همگی مدیرعامل بزرگ‌ترین شرکت‌ها نظیر تیم کوک از اپل، ساندار پیچای از گوگل و جیم فارلی از فورد هستند. زیرنظر این ۱۵۰ مدیرعامل بیش از ۲۰ میلیون کارگر و کارمند کار می‌کنند که سالانه ۹ هزار میلیارد دلار گردش مالی به بار می‌آورند.
فقط نکته اینجا است که یکی از غایبان مهم این انجمن، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا است. البته خود ماسک هم در این اواخر با کاخ سفید و قانون‌گذاران دچار چالش شده است. حتی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در رویداد مهمی که همه خودروسازان را دعوت کرده بود، از تسلا و مدیرعاملش دعوت نکرد. قانون‌گذاران آمریکا هم هنگام تصویب لوایح، طرف لایحه‌هایی را می‌گیرند که به نفع اتحادیه‌های کارگری است و از قضا تسلا و کارگرانش عضو هیچ اتحادیه کارگری نیستند. ضمن آنکه ریچارد بلومنتال، سناتور نماینده کنتیکت و اد مارکی، سناتور نماینده ماساچوست طی نامه‌ای از کمیسیون تجارت فدرال خواسته‌اند محصولات خودران تسلا را مورد تحقیق و تفحص قرار دهد. طبیعی است که مدیرعامل‌های شرکت‌های خودروسازی سنتی مثل جنرال موتورز و فورد از همه توان خود و از هر ابزاری برای محافظت از کسب‌وکارشان استفاده خواهند کرد. با اینکه همه خودروسازان در حال آماده‌سازی برای دوران گذار از بنزینی به برقی هستند، اما طبیعی است که دو خودروساز جی‌ام و فورد بخواهند تسلا را از میدان به در کرده و از مزیت‌های رقابتی خود‌ علیه رقیب‌شان استفاده کنند.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari