حسن یزدانی در راند چهارم مبارزه‌اش با دیوید تیلور آمریکایی سرانجام موفق شد این کشتی‌گیر را شکست داده و تاج پادشاهی وزن ۸۶ کیلوگرم را از آن خود کند.
به گزارش تسنیم، بعد از روز خوب کشتی‌گیران کشورمان در روز دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان و رسیدن علیرضا سرلک، امیرمحمد یزدانی، محمد نخودی و کامران قاسم‌پور به فینال اوزان 57، 65، 79 و 92 کیلوگرم؛ مبارزه‌های فینال و رده‌بندی چهار وزن اول پیکارها در اسلو برگزار شد.
در حالی که تماشاگران ایرانی زیادی در محل برگزاری مسابقات حضور داشتند، حسن یزدانی و دیوید تیلور دیدار فینال وزن 86 کیلوگرم را مقابل هم برگزار کردند. چهارمین جدال دو کشتی‌گیر این بار هشت هفته بعد از بازی‌های المپیک 2020 توکیو، در فینال مسابقات جهانی اسلو برگزار شد.
حسن یزدانی کشتی را خیلی مقتدرانه و با روحیه خوبی آغاز کرد و با خروج پای تیلور از تشک، امتیاز اول به قهرمان کشورمان رسید. در ادامه نیز با همین تاکتیک، یزدانی به امتیاز دومش دست پیدا کرد. تایم اول این مسابقه با نتیجه 2 بر صفر به سود یزدانی تمام شد.
در تایم دوم هم این حسن یزدانی بود که کارش را طوفانی دنبال کرد و دو امتیاز دیگر گرفت. تیلور در ادامه با خاک کردن یزدانی به دو امتیاز رسید، اما این پایان کار نبود و یزدانی در ثانیه‌های پایانی دو امتیاز دیگر به دست آورد. حسن یزدانی در پایان با نتیجه 6 بر 2 به برتری و مدال طلای مسابقات جهانی رسید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari